forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080021k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Drugi Bieg Niepodległości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 listopada 2019 17:28

8 listopada 2019 r. odbyła się już druga edycja „Biegu Niepodległości”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas V-VIII ze szkół Wiela, Karsina i Osowa na trasie Wiele – Karsin. Trasę tą każdy mógł pokonać na swój własny sposób. Jedni pokonali ją biegnąc, inni szybkim marszem a pozostali spacerkiem. W Karsinie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek. Po krótkim odpoczynku uczniowie wrócili do swoich szkół. Uczniowie z Wiela jeszcze raz mogli pokonać trasę „Biegu” (tylko w przeciwnym kierunku).

 
Dzień Postaci z Bajek PDF Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2019 09:13

5 listopada świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Samorząd Uczniowski przygotował bajkowe przebrania: Kacper Siudy (elf),Kornelia Muchowska (Kopciuszek), Natalia Malczyk (kot w butach), Dominika Baczyńska (książę), Wiktoria Pawłowska (wróżka). Uczniowie wybrali się do klas I-III czytać bajki oraz rozdawali kolorowanki z postaciami z bajek. Towarzyszył im Czerwony Kapturek, który w swoim koszyku miał słodkości, tym razem nie dla babci lecz dla uczniów. 

                Hanna Szpręga


 
Ślubowanie i pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
niedziela, 20 października 2019 16:16

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu
są pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 18 października  2019 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia
38 pierwszoklasistów.

Uroczystość pasowania rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości: pierwszoklasistów, rodziców,  pana dyrektora  oraz uczniów klas drugich i trzecich  z wychowawczyniami.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan dyrektor Andrzej Narloch. 
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów
Szkoły Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu. Po pasowaniu  Pan dyrektor Andrzej Narloch skierował gorące słowa do pierwszoklasistów  oraz życzył im samych  sukcesów
i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkości oraz upominki od  koleżanek i kolegów z klasy II a i II b.

Następnie klasy III a i III b przedstawiły program artystyczny dedykowany uczniom klas pierwszych.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na słodki poczęstunek, przygotowany dzięki rodzicom uczniów klas pierwszych.

Życzenia  wspaniałych wyników w nauce i dobrego samopoczucia w szkole uczniom klas pierwszych, przekazał w imieniu starszego grona przewodniczący szkoły Kacper Siudy.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, rodzicom za pomoc w przygotowaniach oraz Panu Dyrektorowi i Radzie Rodziców za wsparcie finansowe uroczystości.
Uczniom klasy pierwszej życzymy zapału do nauki, bardzo dobrych wyników oraz wielu radosnych chwil spędzonych w szkole i poznania wspaniałych kolegów.

J. Cieśnik - Siudy i J. Wantoch Rekowska

 
Próbny alarm pożarowy PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 17:45

W dniu 17 października 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Uczestnicy akcji zachowali się zgodnie z przyjętymi wzorcami, w których priorytetem jest brak paniki, szybkość w opuszczeniu terenu, sprawne stawienie się w miejscu zbiórki.

Całej społeczności szkolnej gratulujemy zdyscyplinowania, mobilizacji i odpowiedzialności wykazanej w czasie próbnego alarmu.

Anna Narloch

 
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole. PDF Drukuj Email
piątek, 11 października 2019 14:08

Dnia 11 października 2019 r. pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu wzięli udział w obchodach Święta Edukacji Narodowej.

W kościele parafialnym o godzinie 8: 30 odbyła się uroczysta msza święta, którą sprawował ks. Piotr Loose w intencji pracowników i uczniów naszej szkoły. W trakcie kazania ks. Piotr zwrócił między innymi uwagę na wielką wartość jaką jest dostrzeganie drugiego człowieka. Poruszył też temat okazywania sobie wzajemnej pomocy i zainteresowania. W trakcie mszy na ręce księdza uczniowie złożyli symboliczny znicz i kwiaty, które następnie złożono na cmentarzu pod krzyżem w celu upamiętnienia zmarłych pracowników wielewskiej szkoły.

W dalszej części obchodów cała społeczność szkolna spotkała się w wielewskim Domu Kultury. Wszystkich zebranych powitali prowadzący spotkanie Martyna i Kacper i przekazali głos panu Dyrektorowi Andrzejowi Narlochowi. Dyrektor złożył najlepsze życzenia wszystkim pracownikom. Przekazał też w ich imieniu podziękowanie dla uczniów za życzenia i kwiaty.

Następnie wszyscy zebrani wysłuchali przygotowanego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu klas 5 oraz wybranych uczniów z klas starszych. Oprócz wierszy i zabawnych scenek artyści zaprezentowali także piękne piosenki wraz z towarzyszącym im ruchem scenicznym. Specjalny utwór muzyczny zaprezentował także na keyboardzie wychowanek klasy VIII Kacper Siudy. Gościem specjalnym spotkania była pani Hanna Meyer, która uświetniła obchody Święta Edukacji Narodowej prezentując dwa przygotowane na tę okazję utwory muzyczne. Pierwszy z nich zaprezentowała grając na flecie poprzecznym przy akompaniamencie Kacpra. Drugi z utworów zagrała na pianinie. Występ pani Hanny był miłym akcentem podsumowującym spotkanie.

W podziękowaniu za trud i zaangażowanie cała społeczność uczniowska na zakończenie spotkania odśpiewała wszystkim pracownikom głośne „sto lat”.

Każdy z pracowników oświaty otrzymał wręczoną przez uczniów różę, a dla nauczycieli samorząd uczniowski przygotował upominki w postaci czerwonych długopisów ze specjalną instrukcją wpisywania jedynie pozytywnych ocen, gdyż niewłaściwe stosowanie tego długopisu może zagrażać złym stopniom uczniów.

Składamy serdeczne podziękowanie pani Hannie Meyer za uświetnienie swoim występem szkolnych obchodów Święta Edukacji Narodowej, ks. Piotra Loose za odprawienie uroczystej Mszy Świętej, organizatorom i występującym tego dnia uczniom. 

 
Wycieczka klas trzecich. PDF Drukuj Email
czwartek, 03 października 2019 13:33

Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami wybrali się na zwiedzanie kompleksu leśnego w Woziowdzie, gdzie mieli okazję zgłębić swoją wiedzę z zakresu środowiska przyrodniczego oraz zwierząt mieszkających w lesie.

W pierwszej części spotkania pani leśnik z Nadleśnictwa Woziwoda przeprowadziła zajęcia z zakresu rozpoznawania zwierząt i opowiedziała o ich zwyczajach. Podsumowaniem tej części było rozwiązywanie quizu przez uczestników wyjazdu i odpowiadanie na pytania związane ze zwierzętami.

W drugiej części dzieci wyruszyły na wycieczkę do lasu pod przewodnictwem pani leśnik. Tam podziwiały piękno przyrody leśnej oraz przepływającej przez nie rzeki Brdy. Wspólnie dokonywały obserwacji przyrodniczych w zakresie rozpoznawania drzew i krzewów. Wyodrębniały warstwy lasu. Na zakończenie pani leśnik przeprowadziła zabawę ruchową, której celem był wyścig grup i wykazywanie się elementami wiedzy zdobytej na wycieczce. Dzieci miały możliwość także spróbować skoku w dal na specjalnej ścieżce edukacyjnej, a potem porównać swoje długości do skoków do zwierząt leśnych.

To był bardzo mile spędzony dzień w pięknych okolicznościach przyrody.

Magdalena Pazda, Gabriela Wardyn

 
Dzień Szkoły - Wiele Kolorów PDF Drukuj Email
sobota, 28 września 2019 18:54
  • Ustanawianie Rekordu Polski na największą mozaikę z kartonów z wzorem haftu kaszubskiego,
  • Prezentacje klas „Kolory mają znaczenie”,
  • Spotkanie z hafciarką i pokaz rękodzieła,
  • Kolorowa zabawa proszkami Holi,
  • Kolorowa loteria – kredowe bomby z katapulty,
  • Tworzenie na płycie wielkiego haftu kaszubskiego,
  • Poczęstunek – ognisko z kiełbaskami, chleb ze smalcem, grochówka, ciasto.

We wszystkich tych atrakcjach uczestniczyli wszyscy, którzy 28.09.2019 roku odwiedzili naszą szkołę w ramach kolejnego już Dnia Szkoły. Dodatkowo dorośli mogli zrobić coś dla innych – oddać krew.

Organizatorami byli: Rada Rodziców, Stowarzyszenie Hamak, Dom Kultury i nasza szkoła czyli Szkoła Podstawowa im. Wicka Rogali w Wielu.

 
Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
piątek, 20 września 2019 18:59

Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu  rok szkolny 2019/2020 I PÓŁROCZE

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu w SP w Wielu zapraszam wszystkich chętnych do udziału w następujących akcjach:

1.Zakręcona Akcja - czyli zbiórka nakrętek dla dwóch chorujących przewlekle chłopców Tymka oraz Jakuba. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony jest na leczenie i specjalistyczną rehabilitację. Akcja trwa cały rok, a do 15 października można także oddawać baterie, zużyte telefony, pojemniki po tuszu od małych drukarek.

2.Akcja ,,Nie jest kolorowo.

Zbieramy przybory szkolne dla polskich dzieci  z Kresów.   Przybory przynosimy do pedagoga szkolnego w Wielu od 14 października do 31 października 2019r. Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Traugutt.org od 2015 roku na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem akcji są przybory szkolne - artykuły piśmiennicze, zeszyty, farby, kredki itp., które są przekazywane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą. Zbiórki odbywają się głównie w pomorskich placówkach oświatowych oraz wybranych lokalizacjach na terenie całego Pomorza.

3.Akcja Przytulisko

Pospieszymy z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Potrzeba karmy dla psów i kotów, koców, zabawek dla zwierząt, naczyń i misek, smyczy i innych akcesoriów do opieki nad zwierzętami. Produkty te będziemy zbierać od 4 listopada do 12 listopada. Przynosimy je do pedagoga szkolnego.

4. Akcja ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" Pomóżmy przygotować paczki dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Ze względu na krótki termin ważności produktów czas jej trwania jest krótki od 16 grudnia do 18 grudnia 2019r. Produkty przynosimy do pedagoga szkolnego.

5.Akcja ,,Dobry kolega" - akcja trwa cały rok i wiąże się z pomocą w nauce. Jeśli ktoś ma problemy w nauce, to zapraszamy do nas , chętnie pomożemy.

6.Akcja ,,Adopcja na Odległość" Przez cały rok wypracowujemy fundusze na pomoc dzieciom z Konga. Opiekujemy sie uczniami jednej ze szkół kongijskich w Pointe Noire Nr 000042981T W tym celu organizujemy kiermasze szkolne. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z  Kongo ,,Adopcja Serc". Uczniowie naszej szkoły przygotują na ten cel kartki świąteczne i różne atrakcyjne ozdoby świąteczne.

Zapraszamy serdecznie. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:

Elżbieta Trzcińska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 50


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.