forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080023k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Gala stypendystów PDF Drukuj Email
piątek, 13 grudnia 2013 15:55

Gala stypendystów Urzędu Marszałkowskiego

11 grudnia 2013 roku odbyła się gala stypendystów Urzędu Marszałkowskiego w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku. Czterystu najzdolniejszych uczniów z Pomorza otrzymało stypendia marszałkowskie, w tym sześcioro uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie wyróżniający się w przedmiotach matematyczno-przyrodniczych, przez cały rok szkolny 2013/2014  będą otrzymywać stypendium w wysokości 300 złotych. Pieniądze na program "Pomorskie - dobry kurs na edukację" pochodzą z Unii Europejskiej.

Uroczystość rozpoczął występ chóru licealistów z Gdańska, potem przemawiało kilka „ważnych” osób, wreszcie nastąpiło wręczenie wyróżnień tym stypendystom z roku szkolnego 2012/2013, którzy uzyskali szczególne osiągnięcia. W pierwszej dwudziestce znalazł się uczeń naszej szkoły Krzysztof Szalewski. Nagrodą było uczestniczenie w letnim obozie naukowym. W dalszej części uroczystości nastąpiło rozdanie wszystkim zgromadzonym uczniom pisemnej informacji o stypendium.

A oto nasi „uzdolnieni”: Weronika Skwierawska III b, Sandra Gawin II b, Agata Śledź I b, Justyna Czapiewska I a, Anna Kamrowska I a, Weronika Narloch I a. I jeszcze zeszłoroczni absolwenci – Joanna Schiefelbein, Barbara Szczechowiak i Krzysztof Szalewski.

Opracowała Cecylia Mazurek


 
Świąteczna niespodzianka od Rady Rodziców PDF Drukuj Email
czwartek, 12 grudnia 2013 17:28

Rada Rodziców na wspólnym przedświątecznym posiedzeniu z Radą Szkoły w dniu 11.12.2013 r. zrobiła uczniom wielewskiej szkoły wspaniały prezent. Zdecydowała mianowicie o zakupie dla klas I-III gimnazjum indywidualnych szafek skrytkowych na kwotę 12 tysięcy złotych. Gimnazjaliści będą zatem mieli możliwość pozostawiania w szkole książek, przyborów i innych potrzebnych im w szkole rzeczy.

Szafki były od dawna marzeniem uczniów a jak widać marzenia się spełniają.  Myślę, że wszyscy gimnazjaliści chcieliby powiedzieć jedno słowo

DZIĘKUJEMY


 
Warsztaty malowania na szkle PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2013 15:22

Dnia 29.11.13 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle, które odbyły się w Centrum Kultury Kaszubskiej w Kościerzynie. Wyjazd zorganizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

Warsztaty miały na celu przekazanie podstawowej wiedzy o tradycji kaszubskiego rękodzieła ludowego, a także nabycie praktycznych umiejętności, związanych przede wszystkim, z malowaniem na szkle.

Nagrodą za wytrwałość i cierpliwość są wspaniałe obrazki, poświęcone tematyce świątecznej, które  będą  wyśmienitym prezentem mikołajkowym lub świątecznym.

Opracowała  M. Jażdziewska

 
Honorowi Obywatele Gminy Karsin PDF Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2013 16:18

28 listopada 2013 roku uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Karsin dla Stefana Korzeniewskiego, wieloletniego lekarza stomatologa z Wiela i dla Jerzego Gołuńskiego, lekarza z  Karsina. Tytuły zastały nadane podczas uroczystej sesji Rady Gminy, której przewodniczył Jan Narloch. Laudację wygłosili wójt gminy Karsin Roman Brunke  (na cześć doktora Jerzego Gołuńskiego) i Krzysztof Grabowski (na cześć Stefana Korzeniewskiego).

Na koniec Honorowi Obywatele przyjęli gratulacje od licznie zgromadzonych gości a następnie osobiście podziękowali za wyróżnienie.

Całą uroczystość uświetnił swoim występem Zespół Kaszuby.


 
Martyna - laureatką konkursu PDF Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2013 09:41

"Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie"

W piątek 22 listopada 2013 r. o godz. 12.00 w Sali Wielkiej Wety w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbędzie się Gala Konkursu Wojewody Pomorskiego "Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie". Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zaprosił laureatów konkursu wraz z rodzicami, dyrektorami szkół i nauczycielami do udziału w uroczystym spotkaniu, podczas którego wręczone zostaną nagrody. Ideą konkursu "Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie" było zainteresowanie młodzieży historią regionu, miejscami szczególnymi, a często zapomnianymi.

Wśród autorów najlepiej ocenionych prac jest również uczennica naszego gimnazjum Martyna Peplinska. Gratulujemy.

Nagrodzona praca

 
Święto odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
niedziela, 10 listopada 2013 13:17

Dziś tj. 8 listopada 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to bardzo ważna data w historii Polski. To właśnie 11 listopada 1918 roku nasz kraj  po 123 latach niewoli odzyskał niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas pierwszych gimnazjum zaprezentowali montaż słowno - muzyczny
nawiązujący do obchodów rocznicy 11 listopada. Przedstawiony rys historyczny, treść recytowanych wierszy i śpiewanych pieśni patriotycznych wprowadziła nastrój zadumy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Wielu poczuli atmosferę tego podniosłego święta również dzięki wspólnemu odśpiewaniu hymnu RP. Akademia była ciekawą i wzruszającą lekcją historii.

Opracowała Jolanta Cieśnik-Siudy

 
Stypendia unijne na rok 2013/2014 zostały przyznane PDF Drukuj Email
środa, 06 listopada 2013 10:30

Stypendystami projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” na rok szkolny 2013/2014 w naszej szkole są:

 • Czapiewska Justyna – klasa I a
 • Gawin Sandra – klasa II b
 • Kamrowska Anna – klasa I a
 • Narloch Weronika – klasa I a
 • Skwierawska Weronika – klasa III b
 • Śledź Agata – klasa I b

Wśród stypendystów jest również troje byłych uczniów wielewskiego gimnazjum:

 • Szczechowiak Barbara
 • Szalewski Krzysztof
 • Schiefelbein Joanna

Przyznanie stypendiów nastąpi w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się w dniu 11 grudnia 2013 r. o godzinie 11.30 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku przy ulicy Ołowianka 1.

Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Konkurs "Miejsce pamięci w mojej gminie" zakończony PDF Drukuj Email
czwartek, 24 października 2013 15:30

Konkurs "Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie" ogłoszonym z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przez Wojewodę Pomorskiego zakończył się. Prace konkursowe, w których głównym celem było zachowanie wspomnień o miejscach pamięci, grobach i cmentarzach wojennych, przygotowały trzy uczennice:

 • Anna Kamrowska z klasy I a
 • Weronika Skwierawska z klasy III b
 • Martyna Peplinska z klasy III b

Prace uczennic dostępne są w zakładce Konkursy →Prace konkursowe w Menu głównym.

 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 31 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.