forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080014k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Puchar Świata we Florecie Kobiet Gdańsk 2012 PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2012 22:07

Ta  2 dniowa wycieczka Była nagrodą, za wytrwałą i systematyczną pracę, za ambicję walki na zawodach oraz godne reprezentowanie szkoły podczas rywalizacji i współzawodnictwa sportowego. Wyjazd odbył się w piątek i sobotę (24 – 25.02.2012r.) noc spędziliśmy w Schronisku Młodzieżowym w Gdyni, ul. Energetyów 13A .
Dzień I
W tym dniu nie byliśmy na hali widowiskowej AWFiS, tylko mieliśmy czas dla siebie w galerii. To znaczy każdy w własnym zakresie miał czas na zjedzenie czegoś, zrobienie zakupów i innych rzeczy, które były możliwego zrealizowania w galerii. Następnie przejechaliśmy do schroniska, w którym każdy udał się do swoich pokoi, aby się rozpakować, załatwić wszystkie rzeczy i udać się spać. Pełni wrażeń nie mogąc zasnąć rozmawiałyśmy do późnych godzin nocnych. Była to jedna z najlepszych atrakcji wycieczki.
Dzień II
Po długiej nocy spakowaliśmy się i udaliśmy się na halę widowiskową. Na miejscu dostaliśmy wejściówki i wszyscy rozeszliśmy się po trybunach. Każdy kto był chętny mógł brać udział w konkursach, pójść do baru lub zostać na trybunach i kibicować. Dostaliśmy tam pyszny obiad, który był sponsorowany przez pana Ryszarda i panią Justynę. Przed finałem mogliśmy się rozchodzić po całej hali, lecz gdy przyszedł czas na finał, wszyscy zebraliśmy się na trybunach i kibicowaliśmy z całych sił. Gdy finał się zakończył, poszliśmy całą grupą jeszcze raz podziękować panu Ryszardowi i pani Justynie. No i nadszedł czas na powrót do domu.
Wyjazd odbywa się co roku, dzięki wspaniałemu olimpijczykowi, mistrzowi Europy we florecie, panu Ryszardowi Sobczak oraz pani Justynie Oczak . To dzięki nim możemy co roku wyjeżdżać na Puchar Świata we Florecie, jako Klub Kibica. Sponsoruje On nam nocleg oraz karty wstępu, za co wszyscy jesteśmy wdzięczni. Bardzo dziękujemy też Państwu Gabrieli i Piotrowi Pryba + firmie „Sylva” oraz Panu Piotrowi Konkolewskiemu + firmie „Myzyk” dlatego,że dofinansowali nas w sprawie autokaru. Podziękowania należą się też dla naszych opiekunów, byli to: Pani Jolanta Lipska, Pan Robert Bal oraz Pani Jolanta Zwara. Publicznie wszyscy uczniowie chcą bardzo podziękować osobą, które włączyły się w jakąkolwiek pomoc w wyjeździe.
DZIĘKUJEMY !

Opracowała Weronika Białach kl.IIa Gim.

 
Walentynkowy Szał PDF Drukuj Email
niedziela, 19 lutego 2012 23:23

W naszej szkole jak co roku obchodzimy walentynki. Z tej okazji samorząd uczniowski urządził dyskotekę, która odbyła się 16.02.2012r.To była ostatnia dyskoteka szkolna w karnawale, więc zachęcaliśmy wszystkich uczniów klas IV-VI i gim. do wzięcia udziału w zabawie, były różnego rodzaju konkursy. W sklepiku mieliśmy wystawioną ,,skrzynkę walentynkową’’, do której można było wrzucać kartki dla swoich walentynek.

opracowała Weronika Skwierawska kl.I b Gim.

 
Wigilia 2011 PDF Drukuj Email
środa, 04 stycznia 2012 06:33

W tym roku w naszej szkole w Wigilię były trzy lekcje. Po nich uczniowie poszli na przedstawienie przygotowane przez klasy III gimnazjum. Na koniec przedstawienia Samorząd Szkolny oraz sam Pan Dyrektor złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy potem udali się do swoich klas i tam ze swoimi wychowawcami składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz obdarowywali się upominkami.

Opracowała  Magdalena Czapiewska Kl.I aG

 
Dyskoteka szkolna PDF Drukuj Email
czwartek, 24 listopada 2011 21:03

23.11.2011r w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna, zorganizował ją Samorząd Uczniowski czyli Magdalena Neumann, Kasia Śmielkiewicz i Janek Czapiewski. Świetną muzykę przygotowali dla nas Krystian Leszczyński i Wojtek Miętki.
Na dyskotece było około 100 osób. Gdy ktoś zgłodniał mógł iść do bufetu kupić sobie jakieś ciasto, lub do sklepiku po picie czy słodycze. Wszyscy świetnie się bawili. Na dyskotece można było również wygrać jakąś nagrodę uczestnicząc w konkursach. Po świetnej zabawie uczniowie klas B poszli do domu, a dojeżdżający mieli zapewniony bezpieczny powrót do domu.

opracowała Magda Czapiewska kl. Ia GIM

 
Stypendyści naszej szkoły PDF Drukuj Email
czwartek, 24 listopada 2011 20:58

W dniu 22 listopada 2011r. pojechaliśmy do Gdańska do Filharmonii Bałtyckiej na uroczystość wręczenia stypendiów.  W tym roku w naszej szkole  stypendium dostało  pięć  osób. Po raz drugi; -Magdalena Drążek, Paweł Janikowski, Krzysztof Szalewski a po raz pierwszy; -Magdalena Czapiewska, Weronika Skwierawska. Na wstępie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu w  wykonaniu uczniów ze szkoły muzycznej w Gdańsku. Potem  wysłuchaliśmy przemówienia Wice-Marszałka Województwa  Pomorskiego, oraz władz miejskich  , którzy skierowali do nas kilka słów. Prowadząca tę uroczystości wyczytała nazwiska najwybitniejszych stypendystów .Jeden z nich opowiadał o wyciecze ,na której  byli w dniach 19-25 września, w nagrodę za osiągnięcia w nauce. Gdy skończył opowiadać zaczęło się wręczanie  wyróżnień z naszego powiatu. Stypendia w naszym powiecie dostały 33 osoby . Na koniec  zostaliśmy zaproszeni na  poczęstunek, którym  zakończyło się to uroczyste spotkanie.

opracowała Weronika Skwierawska kl. Ib GIM

 
Dzień Niepodległości PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2011 18:41

W czwartek 10.11.2011r odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas I gimnazjum przedstawili inscenizację ukazującą  odzyskanie przez Polskę  niepodległości. Na program składały się wiersze oraz piosenki z czasów I wojny światowej z akompaniamentem gitarowym klas III.  Z tym programem pojechaliśmy także do Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, by pokazać mieszkańcom tego domu to przedstawienie. Mamy nadzieje, że sprawiliśmy im dużą radość.

opr. Magda Czapiewska kl Ia GIM

 
Akademia Młodych Noblistów (wycieczka i festyn naukowy) PDF Drukuj Email
niedziela, 03 lipca 2011 21:37

W środę 26 maja 2011r. wyjechaliśmy na darmową wycieczkę do Gdańska w ramach projektu Akademia Młodych Noblistów. Do projektu należą klasy 1 gimnazjum, więc tylko one brały udział w wycieczce. Gdy dojechaliśmy do Gdańska, udaliśmy się do Uniwersytetu Gdańskiego. Nie jest to jeden budynek jak  można by przypuszczać, lecz zespół budynków, każdy o innym profilu. Najpierw poszliśmy obejrzeć bibliotekę oraz pracę konserwatorów książek. W bibliotece urządzenie ułatwiające czytanie – odtwarzało książkę w monitorze powiększając jej litery. Potem poszliśmy obejrzeć galerię zdjęć oraz krótki pokaz slajdów, wyjaśniający na czym polega praca introligatorów. Pani opowiadająca o swojej pracy mówiła, że introligator musi kartkę po kartce odkwaszać papier, uzupełniać braki w kartkach oraz w tekście, czyścić kartki papieru, płukać je, suszyć i sklejać oraz na nowo doklejać okładki, które wcześniej trzeba naprawić, więc praca ta wymaga wiele cierpliwości. Potem poszliśmy do innego budynku i podzieliliśmy się na trzy grupy, aby było łatwiej zwiedzać. Widzieliśmy, jak przy pomocy lasera nawet z najmniejszego kawałka kliszy idzie odtworzyć cały obraz. Poznaliśmy szybkość światła i dźwięku, dzięki czemu wiadomo, że gdy miną trzy sekundy od błysku do grzmotu to burza jest oddalona o około 1km. Dowiedzieliśmy się, że gdy nie ma ciśnienia woda wrze nawet w 20ºC,a prawo Pascala widać gdy piłeczkę pingpongową powieszoną na sznurku włoży się w słup wody lecącej z kranu. Można wtedy odchylić na bok sznurek, a piłeczka pingpongowa nadal się „trzyma” wody. Zobaczyliśmy, w jaki sposób rozchodzą się fale dźwiękowe oraz jak można to sprawdzić za pomocą kaszki manny, metalowej płytki, smyczka od skrzypiec. Pod koniec pobytu na Uniwersytecie Gdańskim byliśmy na wykładzie dotyczącym animacji. Wykład był bardzo interesujący. Byliśmy również na wydziale sztuki oglądać prace plastyczne. Potem poszliśmy na obiad. Były frytki, surówka na liściu sałaty oraz kotlet (chyba z piersi kurczaka).  Po sytym i smacznym posiłku pojechaliśmy do Zoo. W Zoo zaskoczyły nas figurki, które były na otwarciu Galerii Bałtyckiej. Każdemu wycieczka bardzo się podobała, wielu osobom szczególnie Zoo. Wracaliśmy do domu zadowoleni.
W sobotę 18.06.2011r. byliśmy na festynie naukowym w Olsztynie. Wyjazd sprzed szkoły był o godzinie 7:20. Jechaliśmy autobusem wspólnie z uczniami z Karsina i Czerska. Szkołę w Wielu reprezentowali: Joanna Skwierawska, Paweł Janikowski, Krzysztof Szalewski. Naszym opiekunem był nauczyciel informatyki, pan Robert Bal. Z Karsina jechały 2 osoby, a z Czerska było ich trochę więcej. W Olsztynie byliśmy około godziny 11:00. Najpierw odbył się konkurs wiedzy o polskich noblistach. Do tej olimpiady ponadregionalnej zakwalifikowali się uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w etapach regionalnych. Do rywalizacji stanęło 42 uczniów z 36 szkół. Laureatka 1 miejsca uzyskała 26 pkt., drugiego miejsca 24pkt., trzeciego miejsca 23pkt. Nagrody wyróżnienia przydzielono jeszcze dwóm osobom, które uzyskały 22 pkt., a tym samym zajęły 4 miejsce. Reprezentant Gimnazjum Publicznego w Wielu, Krzysztof Szalewski, z wynikiem 21 pkt. zajął 5 miejsce, a więc był już blisko podium...  W trakcie imprezy odbyły się jeszcze konkursy dotyczące wiedzy o projekcie AMN (Akademia Młodych Noblistów) oraz zupełnie inne, np. konkurs sprawdzający, jaki kto ma węch. Był również poczęstunek: każdy  dostał bułkę, jabłko, sok owocowy, banana, pomarańczę oraz wodę. Ze wszystkich konkurencji podawano od razu wyniki, był również rozstrzygnięty konkurs dotyczący ludzi z pasją.
Ostatnią z rywalizacji był konkurs dotyczący projektów edukacyjnych. Konkurs ten nosił nazwę: ”Kompetencje  - kluczem do sukcesu”. Komisja, ze względu na dużą liczbę prezentacji, zwróciła uwagę szczególnie na te, do których dołączono sporo rekwizytów. Meritum nie było tu w ogóle istotne. Na koniec odbył się koncert polskiego zespołu The Lollipops, który zaprezentował swoje przeboje i wykonał wszystkie piosenki w języku angielskim.
Z Olsztyna wracaliśmy zawiedzeni i rozczarowani. Nasza prezentacja multimedialna nie została doceniona, a jury obejrzało ją tylko pobieżnie. A szkoda...
Opracował : Krzysztof Szalewski uczeń kl Ib G

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
niedziela, 22 maja 2011 19:02

Dnia 19 kwietnia 2011 roku 48 najlepszych uczniów naszej szkoły brało udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie gmachów Sejmu i Senatu.
Korzystając z pięknej pogody uczniowie odbyli również spacer Krakowskim Przedmieściem, oglądali uroczystą zmianę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, porozmawiali z warszawskim kataryniarzem na rynku Starego Miasta i oddali hołd Małemu Powstańcowi. Na koniec spacerowali po warszawskich Łazienkach podziwiając Pałac na Wodzie, pawie przed Pałacem i wielkie karpie w pałacowym stawie.
Wyjazd dla uczniów był bezpłatny. Sponsorowi wyjazdu bardzo serdecznie dziękujemy.

opr. Adela Ebertowska

 
« pierwszapoprzednia31323334353637następnaostatnia »

Strona 32 z 37


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.