forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080031k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Bajkowy Festyn Rodzinny w Kościerzynie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 09:26

16 września grupa uczniów języka kaszubskiego z klasy IVb i V uczestniczyła w Bajkowym Festynie Rodzinnym w Kościerzynie. Podczas tejże imprezy uczniowie mieli okazję posłuchać kaszubskich bajek, obejrzeć występy kaszubskich zespołów tanecznych, własnoręcznie stworzyć kartkę czerpanego papieru, uformować mydełko czy sprawdzić swoje umiejętności rzeźbiarskie. Ciekawą atrakcją było niewątpliwie malowanie twarzy, dzięki czemu dzieci mogły zamienić się na chwilę w postacie rodem z bajek. Nadmiar energii spożytkowany został w trakcie ciekawych konkursów, które były również okazją do zdobycia wielu nagród. Każdy z uczestników Festynu w najbliższym czasie otrzyma płytę, na której kaszubskie bajki czytają m.in. Rudi Szubert i Krzysztof Skiba.

Festyn odbył się w ramach kampanii społecznej „Kaszubskie bajania” organizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Radio Gdańsk.

opr. Justyna Piekarska

 
Rozpoczęczie roku szkolnego 2012/13 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 09:15

3 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2012/2013. W czasie uroczystości pan Dyrektor serdecznie przywitała zgromadzonych uczniów, rodziców oraz wychowawców. Szczególnie serdecznie powitał pierwszoklasistów. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przybył także Wójt Gminy w Karsinie, który przedstawił jakie prace remontowe wykonano w minionych wakacjach i jakie są plany w związku z rozbudową szkoły w roku przyszłym.

 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
sobota, 23 czerwca 2012 13:50

01.06.2012 Zespół Szkół nr 2 w Wielu świętował  Dzień Dziecka. Dla uczniów szkoły podstawowej  był przygotowany "Rajd Pieszy" , po którym każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego. Uczniowie  gimnazjum w tym czasie uczestniczyli  w kursie "Pierwszej Pomocy" , po czym również przebyli trasę ok.5,5km. Tak samo jak  uczniowie szkoły podstawowej, dostali przekąski, a potem poszli na rozdanie nagród. Pierwsze miejsce w podstawówce zajęła klasa V, a w gimnazjum klasa II b. Uważam, że każdy uczeń był bardzo zadowolony.

Opracowała Magda Czapiewska I a G

 
Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj Email
wtorek, 19 czerwca 2012 00:00

Poniżej zamieszczamy listę podręczników dla poszczególnych klas, które obowiązują w roku szkolnym 2012/2013:

 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich PDF Drukuj Email
wtorek, 22 maja 2012 13:33

23 kwietnia przypadał Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w bibliotece przygotowana została gazetka o historii tego święta. Wykonana również została pamiątkowa książka, której głównym wykonawcą była Weronika Białach z klasy II c Gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły stworzyli również plakat - listę najciekawszych książek. Umieszczali na niej tytuły, które najbardziej zapadły im w pamięci i są warte polecenia kolegom i koleżankom. Lista ta jest również sugestią odnośnie doboru książek do biblioteki. Na jej podstawie można wysunąć wnioski jakie pozycje są dla uczniów interesujące. Zakupionych zostało kilkadziesiąt nowych książek, zarówno dla uczniów młodszych jak i starszych. Zapraszam do przyjścia do biblioteki i zapoznania się z jej ofertą

Opr. Hanna Szpręga

 
DEUTSCH –WAGEN-TOUR” w Zespole Szkół nr 2 w Wielu ! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 maja 2012 19:34

Od kwietnia 2009 roku w ramach akcji "Deutsch - Wagen - Tour" pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, centra edukacyjne i uczelnie. Projekt "Deutsch - Wagen - Tour" skierowany jest do uczniów rodziców, dyrektorów szkół oraz osób odpowiedzialnych za edukację. 7 maja 2012 roku samochód "Deutsch - Wagen - Tour" zawitał do Zespołu Szkół nr 2 w Wielu. W zajęciach przygotowanych przez profesjonalnego lektora uczestniczyło 25 uczniów z klasy 2 b. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niekonwencjonalnych zajęciach lekcyjnych, w których prowadząca, pani Bogumiła Manek poprzez gry, zabawy i konkursy zachęcała ich do poznawania języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada. Uczniowie wspomnianej już klasy 2 b przedstawili w języku niemieckim krótką inscenizację bajki braci Grimm ,,Rotkäppchen” ( ,,Czerwony Kapturek”).
Uczestnicząc w aktywnościach "Deutsch - Wagen - Tour" uczniowie mieli dodatkową możliwość praktycznego zastosowania języka niemieckiego.

Opr. Natalia Wasiniewska-Zirra

 
IX Zaborski Konkurs Ekologiczny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 06:34

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Zaborskim Konkursie Ekologicznym pt. „ Złote Kocanki Piaskowe”. Organizowanym w  L.O. Brusy. W konkursie wzięło udział 31 uczestników z 11 szkół, (gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).  Konkurs polegał na  rozpoznawaniu różnych gatunków roślin na podstawie zdjęć. Nasze dwie uczennice zajęły  na konkursie znaczące miejsca :
II miejsce  - Magdalena Drążek kl. IIa Gim.
III miejsce – Barbara Szczechowiak kl. IIb Gim.
Konkurs ten został poprzedzony szkolnym etapem przygotowywanym przez nauczyciela biologii – A. Nagórek. W którym uczestniczyło 10 uczniów z kl. Gimnazjalnych.

opr. Alicja Nagórek

 
Egzamin Gimnazjalny 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2012 19:09

W dniach 24, 25 i 26 kwietnia 2012 r. kolejny rocznik gimnazjalistów przystępuje do egzaminu gimnazjalnego. Jak wiadomo egzaminu tego nie można nie zdać, ale trzeba do niego przystąpić, aby ukończyć gimnazjum. Uzyskany wysoki wynik z tego testu pomoże w czasie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zająć najwyższe lokaty na listach przyjętych do wybranych szkół. Jest to również sprawdzian wiedzy na koniec kolejnego etapu edukacyjnego, jaki stanowi nauka w gimnazjum.
Życząc wszystkim naszym uczniom powodzenia podczas wytężonej pracy umysłowej w nadchodzących dniach. Arkusze egzaminacyjne znajdziecie na stronie OKE w Gdańsku.

 
« pierwszapoprzednia3132333435363738następnaostatnia »

Strona 32 z 38


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.