forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080023k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Pasowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 18:45

Dnia 14 października b.r. o godzinie 10 00 w Domu Kultury w Wielu odbyło się uroczyste włączenie dzieci klas pierwszych do społeczności szkolnej. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolonego. Dzielnie uczyli się tekstów i piosenek oraz wytrwale ćwiczyli w trakcie prób.

Po powitaniu zebranych gości przez wychowawczynie uczniowie klas 1 oraz 2 rozpoczęli przygotowany program artystyczny. Występ zakończył się uroczystym złożeniem przysięgi przez pierwszoklasistów, iż odtąd będą godnie wypełniać obowiązki wzorowego ucznia.  Po tych słowach wychowawczynie klas 1: Celina Landowska (1a) oraz Magdalena Pazda (1b)  poprosiły dyrektora o włączenie nowych uczniów do społeczności uczniowskiej. Słowami „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej i życzę Ci sukcesów w nauce” dyrektor Andrzej Narloch przyjął najmłodsze grupy do braci szkolnej. Każde dziecko otrzymało od swojej wychowawczyni pamiątkowy dyplom, a uczniowie klas 2 – gich i 3-cich rozdali koleżankom i kolegom przygotowane upominki. Wyjątkową niespodzianką dla rodziców okazała się przysięga, którą także i oni podjęli się złożyć, dając obietnicę wspierania swojego dziecka na drodze zdobywania wiedzy.

Pan dyrektor zakończył  oficjalną część uroczystości składając zebranym nauczycielom i uczniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to wyjątkowe święto całej polskiej oświaty oraz szkolnictwa, które podejmuje trud związany z kształceniem  i wspieraniem wychowywania każdego ucznia szkoły. Dzieci z wdzięcznością złożyły nauczycielkom życzenia i wręczyły bukiet kwiatów.

Spotkanie zostało uwieńczone poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klas 1, w którym główną rolę odegrał wielki tort w kształcie jedynki – jako symbolu pierwszaka. Odbyła się także sesja fotograficzna, w której każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z nauczycielką oraz dyrektorem szkoły. Ten dzień z pewnością pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

Opracowała Magdalena Pazda

 
Spotkać na swojej drodze mistrza-słońce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 października 2013 16:22

Dnia 14.10.2013 roku w ZS nr 2 w Wielu o godzinie 8.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły, pod kierownictwem p. Jolanty Wantoch Rekowskiej i p. Jolanty Zwary, przygotowali przedstawienie pt. "Spotkać na swojej drodze mistrza-słońce" w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez kl. II gimnazjum. W role aktorskie wcielili się uczniowie klasy V b.

Po przedstawieniu głos zabrał Pan dyrektor A. Narloch, który podziękował osobom odpowiedzialnym za przygotowanie tego dnia oraz złożył życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli kwiaty i pamiątkowe życzenia.

 

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander

W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi życiowej,

życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia ...

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wielu

 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Email
piątek, 11 października 2013 14:24

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Składam wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi w naszym Zespole Szkół nr 2 w Wielu oraz naszym koleżankom i kolegom z pozostałych placówek oświatowych w naszej gminie,najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, cierpliwości, wytrwałości i poczucia ważności wykonywanego zawodu.

Życzę też wdzięczności tych, z którymi dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem każdego dnia. Niech praca z dziećmi i młodzieżą przyniesie Państwu poczucie spełnienia oraz dostarczy wiele satysfakcji, radości i zadowolenia.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor ZS nr 2 w Wielu

Andrzej Narloch. 
Sprzątamy świat PDF Drukuj Email
sobota, 21 września 2013 17:58

Uczniowie klas VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum z naszej szkoły w piątek 20 września wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata - Polska” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Młodzież wyposażona w worki i rękawiczki o godzinie 13:00 ruszyła porządkować swoje najbliższe otoczenie, czyli miejsca swojego zamieszkania.

 
Pamiętamy o tych, co zginęli PDF Drukuj Email
czwartek, 05 września 2013 13:58

Dnia 5.09.2013 roku klasa III a gimnazjum pamiętając o tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej wybrała się pod pomnik poświęcony tym, którzy stracili swoje życie z rąk hitlerowskich okupantów. Na miejscu cała klasa zaangażowała się w prace porządkowe: zabrali stare znicze, skosili i wygrabili trawę, przekopali ziemię i złożyli świeże kwiaty. Efektem tych prac jest zadbany pomnik i satysfakcja z wykonanej pracy.

Opracowała Magdalena Czapiewska klasa III a

 

 
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 05 września 2013 13:28

W poniedziałek, 2 września 2013 roku, ze względu na deszczową aurę w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2013/2014. Uroczystość ta była połączona z otwarciem i poświęceniem rozbudowanego budynku gimnazjum.

Uroczystość poprzedziła Msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Flisikowskiego.

Szkolna część uroczystości rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego przy wsparciu zespołu Kaszuby. Następnie zaproszonych gości, rodziców i uczniów powitał dyrektor szkoły Andrzej Narloch, natomiast wójt gminy Karsin Roman Brunke podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w rozbudowę szkoły zaczynając od wykonawcy prac a kończąc na przedstawicielach straży pożarnej i policji. Podziękował również obecnym przedstawicielom kuratorium i posłowi Stanisławowi Lamczykowi.

Po licznych gratulacjach pod adresem wójta gminy odbyło się uroczyste poświęcenie i przecięcie wstęgi  a na koniec spotkania uczniów z wychowawcami.

 
XLII Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 10:58

18.04.13 o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 2 w Wielu odbędą się gminne eliminacje XLII Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Zapraszamy do udziału uczniów szkół gminy Karsin. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 16.04.13 drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Regulamin XLII Konkursu Recytatorskiego

Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÒWA"

 

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej.

 

I Zasady uczestnictwa

 

1. Uczestnicy przygotowują dwa utwory, które powstały w języku kaszubskim: - wiersz, - proza (całość lub fragment).

2. Łączny czas prezentacji obu utworów nie może przekraczać 6 min.

3. Uczestników obowiązuje pamięciowe opanowanie utworów.

4. Uczestnik nie może prezentować utworów, które wykonywał w poprzednich konkursach. Wysoko oceniane będą próby własnych oryginalnych poszukiwań repertuarowych, zmierzające do poszerzenia zakresu utworów i tytułów.

5. Repertuar zgłoszony do eliminacji rejonowych nie może być zmieniony w dalszych etapach konkursu.

 

II Konkurs przebiega w ramach kilkustopniowej eliminacji:

1. gminne –18. 04. 2013 r. w ZS nr 2 w Wielu od godz.10.00

2. powiatowe – 27. 04. 2013 r. w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie od godz. 10.00

3. Turniej Finałowy w Chmielnie w dniach 25 – 26 maja 2013 r.

 

III Do eliminacji powiatowych przechodzą recytatorzy, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach miejskich w każdej kategorii.

 

IV Komisja eliminacji powiatowych typuje do udziału w turnieju finałowym po jednym recytatorze z każdej kategorii wiekowej. Limit miejsc nie może być przenoszony na inne kategorie. Pierwsze miejsca równorzędne nie będą uwzględniane.

 

V Komisje oceniające wszystkich szczebli dokonują oceny, uwzględniając następujące kryteria:

  1. Dobór repertuaru,
  2. Interpretacja utworów,
  3. Kultura słowa,
  4. Ogólny wyraz artystyczny.

 

VI Laureaci otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów poszczególnych eliminacji.

 

Załączniki:

 
Grand Prix Pucharu Świata we Florecie Kobiet PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 lutego 2013 22:34

W dniach 1 i 2 lutego 2013 roku odbył się wyjazd na Grand Prix Pucharu Świata we Florecie Kobiet. Możliwość uczestnictwa w tej imprezie mieli uczniowie z Wiela i Osowa nagrodzeni w ten sposób przez nauczycieli wychowania fizycznego. Organizowali go Pani Jola Lipska oraz Pan Krzysztof Narloch, a sponsorowany całkowicie przez Pana Ryszarda Sobczaka i wójta naszej gminy. Naszymi opiekunami byli także: Pan Robert Bal, Pani Alina Studzińska i Pani Cecylia Mazurek. Wyjazd rozpoczął się wspólnym obiadem na stołówce AWFIS. Po posiłku udaliśmy się do Multikina na seanse filmowe. Najmłodsi uczestnicy wyjazdu oglądali animowaną "Zambezię", a uczniowie z gimnazjum "Lincolna" i poruszający film "Niemożliwe". Po ciekawych przeżyciach filmowych wszyscy z uśmiechem na twarzy udali się do Galerii Bałtyckiej. Po udanych zakupach nareszcie nastąpiła chwila na odpoczynek, udaliśmy się do schroniska. Choć wielu z nas miało jeszcze energię na zabawę, nasze grono pedagogiczne pilnowało porządku tej nocy. Po nocnym odpoczynku od razu zostaliśmy pochwaleni za wzorowe zachowanie. Spakowaliśmy się i opuściliśmy miejsce naszego noclegu. Wtedy pojechaliśmy na Dwór Artusa, aby obejrzeć zawody Pucharu Świata w Florecie Kobiet. Między przerwami w rozgrywkach udaliśmy się na pyszne śniadanie a potem na obiad. W imprezie Pucharu Świata występowały zawodniczki z Polski, kibicowaliśmy im, zwłaszcza w ćwierćfinale, ponieważ dotarły tam aż dwie nasze rodaczki. Dopingowaliśmy utytułowaną polską florecistkę Annę Rybicką, która po wyrównanej i emocjonującej walce, niestety nie przeszła do półfinału. Puchar Świata wygrała Włoszka Arianna Errigo. Po skończonych zawodach wróciliśmy do Wiela. Ta wycieczka była wspaniałą przygodą i wszyscy będą ją długo wspominać.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu! : )

Opracowały: Marta Ostrowska i Anna Knapik

 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 32 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.