forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080029k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Rekolekcje Wielkopostne PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 20:52

Piątek – 15 kwietnia 2011r.
Godz.  9:00   Msza święta z nauką
Godz.10:00   Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas: 0 – VI
Godz.11:00    Msza święta z nauką
Godz.12:00    Nauka rekolekcyjna dla klas gimnazjalnych

Poniedziałek – 18 kwietnia 2011r.
Godz.  9:00    Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 0 - VI
Godz.10:00    Msza święta z nauką
Godz.11:00    Spotkanie rekolekcyjne dla klas gimnazjalnych
Więcej informacji na stronie Parafii w Wielu

 
Egzamin Gimnazjalny 2011 PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 20:30

W dniach 12, 13 i 14 kwietnia 2011 r. kolejny rocznik gimnazjalistów przystępuje do egzaminu gimnazjalnego. Jak wiadomo egzaminu tego nie można nie zdać, ale trzeba do niego przystąpić, aby ukończyć gimnazjum. Uzyskany wysoki wynik z tego testu pomoże w czasie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zająć najwyższe lokaty na listach przyjętych do wybranych szkół. Jest to również sprawdzian wiedzy na koniec kolejnego etapu edukacyjnego, jaki stanowi nauka w gimnazjum.
Życząc wszystkim naszym uczniom powodzenia podczas wytężonej pracy umysłowej w nadchodzących dniach. Arkusze egzaminacyjne znajdziecie na stronie OKE w Gdańsku.

 
Anna Kowalewska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:51

Dnia 8 kwietnia 2011 roku uczennica naszej szkoły Anna Kowalewska uczestniczyła w uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ania jest laureatką Konkursu z historii.

opr. Adela Ebertowska

 
Sprawdzian PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:45

5 kwietnia szóstoklasiści pisali ważny sprawdzian. W ciągu 60 minut uczniowie musieli rozwiązać 26 różnych zadań...Wierzymy, że poradzili sobie doskonale. Na wyniki z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej muszą poczekać do końca maja.

 
Gminny konkurs BRD PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:38

24 marca odbył się etap gminny konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Konkurs przeprowadzili policjanci, którzy zajmują się edukacją komunikacyjną młodzieży z Kościerzyny. Odbył się on w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna z Wiela w składzie: Dawid Dawidowski, Rafał Szalewski, Kacper Kałduński. Natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Karsina w składzie: Rompca Krzysztof, Dera Bartosz, Kolczyk Mateusz. Wyżej wymienione drużyny będa reprezentowały naszą gminę na etapie regionalnym, który odbędzie się w Kościerzynie 28 kwietnia.

 
XXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej – etap gminny PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 16:53

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej odbył się dnia 24.03.2011r. w Zespole Szkół nr 2 w Wielu. Eliminacje rozpoczęły się o godz. 9:00.Przybyli na nie uczniowie z ZS nr 1 w Karsinie oraz ze Szkoły Podstawowej w Osowie. Naszą wielewską szkołę, ZS nr 2, reprezentowały następujące dzieci:
a)    W kategorii klas I-III szkoły podstawowej : Ksara Kasiorkiewicz, Karol Pepliński, Natalia Knapik
b)    W kategorii klas IV–VI szkoły podstawowej: Zofia Kuras, Magdalena Pryba
c)    W kategorii klas I-III gimnazjum:  Lucyna Schiefelbein,  Anna Kowalewska
Spośród wymienionych uczestniczek III miejsce w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Zofia Kuras, Lucyna Schiefelbein oraz Anna Kowalewska. Niestety, żadna z tych dziewcząt nie zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych w Kościerzynie. Nauczyciele opiekunowie również podkreślali wysoki poziom prezentowany przez wszystkie gimnazjalistki. Komisjia wybrała recytatorki z Karsina i to one będą reprezentować gminę na kolejnym etapie. Bardzo piekne było wystąpienie  naszej gimnazjalistki, Lucyny Schiefelbein, która zaprezentowała następujące teksty: wiersz „Z wolna słowom odbieram blask...” – Karola Wojtyły oraz „Ballady i romanse” – Władysława Broniewskiego. Ten ostatni utwór dotyczy II wojny światowej i opowiada o przejmującej historii rudej Ryfki, żydowskiej dziewczynki, która cierpi głód, ucieka przed Niemcami, a w końcu i tak ginie rozstrzelana przez nich. Szkoda, że utwory te nie zostaną wygłoszone już na kolejnym etapie. Tak to już jest, że łzom i rozgoryczeniu jednych recytatorek towarzyszy radość  innych...Na pociechę pozostają nam jedynie pochlebne opinie o samej organizacji i przebiegu tego konkursu. Cieszymy się, że przebiegał on w miłej atmosferze. Organizatorki eliminacji gminnych : Katarzyna Morzuch, Katarzyna Czapiewska i Danuta Szalewska

opr. Danuta Szalewska

 
Dni otwarte LO Czersk PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2011 11:04

Dnia 25.03.2011r. chętni uczniowie klasy IIIA I IIIB Gimnazjum wzięli udział w Dniach Otwartych Liceum Ogólnokształcącego w Czersku. Celem tego wyjazdu było zapoznanie się ogólnymi zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i harmonogramem działań trzeciogimnazjalisty, a także z ofertą edukacyjną wymienionego liceum. Spotkanie umilał  występ wokalnego zespołu ,,Grupy H". Przedstawiono nam ofertę uczenia się w roku szkolnym 2011/2012 w klasach o następujących profilach: KLASA   A : MATEMATYCZNO-FIZYCZNO-INFORMATYCZNA,   KLASA   B: PRAWNO-EKONOMICZNA przedmioty rozszerzone to matematyka, historia, informatyka, KLASA  C: BIOLOGICZNO-CHEMICZNA,  KLASA  D:  HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNA  przedmioty  rozszerzone to   j. polski, matematyka, informatyka, KLASA  E:   PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNA http://www.loczersk.pl/news.php

Przed nami kolejne wyjazdy do szkół ponadgimnazjalnych w Kościerzynie. Tym razem pojadą wszyscy uczniowie autobusem szkolnym, prawdopodobnie pod koniec kwietnia.                                  

 
Pierwszy dzień wiosny w ZS2 w Wielu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2011 19:34

WITANIE WIOSNY

21 marca 2011 roku klasy II – gie Szkoły Podstawowej brały udział  w imprezie plenerowej pn. „ Pierwszy Dzień Wiosny” w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia  w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych i konkursach. Dużą  atrakcją było  również pieczenie kiełbasek  przy pierwszym wiosennym ognisku. Impreza opisana także na stronie radia weekend  http://www.weekendfm.pl/?n=33847 zobacz też filmik na kościerzyna 24 info http://www.koscierzyna24.info/index.php/archiwum/34-najnowsze/1991-poegnali-zim-przywitali-wiosn

Także 21.03.2011 Uczniowie klas IV-VI  witali wiosnę pod hasłem „Wiosna w Europie”. Uczniowie przygotowali ciekawe informacje dotyczące niektórych krajów europejskich (Niemiec, Czech, Węgier, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii). Każda klasa ubrała się tego dnia  w barwy narodowe wylosowanego przez siebie państwa, następnie witała się z resztą uczniów i śpiewała piosenki w tym języku, opowiadała dowcipy dotyczący „swojego” kraju  oraz pokazywała to państwo na mapie Europy. Wszyscy rozwiązywali łamigłówki, np. krzyżówki ortograficzne.  Najlepiej we wszystkich pokazach i konkurencjach wypadła klasa VI a zajmując I miejsce, miejsce II przypadło klasie IV a,  a  III miejsce – klasie VI b. Wszyscy świetnie się bawili! Wiosna przybyła do Europy.

 
« pierwszapoprzednia31323334353637następnaostatnia »

Strona 33 z 37


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.