forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080036k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Egzamin Gimnazjalny 2011 PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 20:30

W dniach 12, 13 i 14 kwietnia 2011 r. kolejny rocznik gimnazjalistów przystępuje do egzaminu gimnazjalnego. Jak wiadomo egzaminu tego nie można nie zdać, ale trzeba do niego przystąpić, aby ukończyć gimnazjum. Uzyskany wysoki wynik z tego testu pomoże w czasie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zająć najwyższe lokaty na listach przyjętych do wybranych szkół. Jest to również sprawdzian wiedzy na koniec kolejnego etapu edukacyjnego, jaki stanowi nauka w gimnazjum.
Życząc wszystkim naszym uczniom powodzenia podczas wytężonej pracy umysłowej w nadchodzących dniach. Arkusze egzaminacyjne znajdziecie na stronie OKE w Gdańsku.

 
Anna Kowalewska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:51

Dnia 8 kwietnia 2011 roku uczennica naszej szkoły Anna Kowalewska uczestniczyła w uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ania jest laureatką Konkursu z historii.

opr. Adela Ebertowska

 
Sprawdzian PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:45

5 kwietnia szóstoklasiści pisali ważny sprawdzian. W ciągu 60 minut uczniowie musieli rozwiązać 26 różnych zadań...Wierzymy, że poradzili sobie doskonale. Na wyniki z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej muszą poczekać do końca maja.

 
Gminny konkurs BRD PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:38

24 marca odbył się etap gminny konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Konkurs przeprowadzili policjanci, którzy zajmują się edukacją komunikacyjną młodzieży z Kościerzyny. Odbył się on w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna z Wiela w składzie: Dawid Dawidowski, Rafał Szalewski, Kacper Kałduński. Natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Karsina w składzie: Rompca Krzysztof, Dera Bartosz, Kolczyk Mateusz. Wyżej wymienione drużyny będa reprezentowały naszą gminę na etapie regionalnym, który odbędzie się w Kościerzynie 28 kwietnia.

 
XXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej – etap gminny PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 16:53

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej odbył się dnia 24.03.2011r. w Zespole Szkół nr 2 w Wielu. Eliminacje rozpoczęły się o godz. 9:00.Przybyli na nie uczniowie z ZS nr 1 w Karsinie oraz ze Szkoły Podstawowej w Osowie. Naszą wielewską szkołę, ZS nr 2, reprezentowały następujące dzieci:
a)    W kategorii klas I-III szkoły podstawowej : Ksara Kasiorkiewicz, Karol Pepliński, Natalia Knapik
b)    W kategorii klas IV–VI szkoły podstawowej: Zofia Kuras, Magdalena Pryba
c)    W kategorii klas I-III gimnazjum:  Lucyna Schiefelbein,  Anna Kowalewska
Spośród wymienionych uczestniczek III miejsce w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Zofia Kuras, Lucyna Schiefelbein oraz Anna Kowalewska. Niestety, żadna z tych dziewcząt nie zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych w Kościerzynie. Nauczyciele opiekunowie również podkreślali wysoki poziom prezentowany przez wszystkie gimnazjalistki. Komisjia wybrała recytatorki z Karsina i to one będą reprezentować gminę na kolejnym etapie. Bardzo piekne było wystąpienie  naszej gimnazjalistki, Lucyny Schiefelbein, która zaprezentowała następujące teksty: wiersz „Z wolna słowom odbieram blask...” – Karola Wojtyły oraz „Ballady i romanse” – Władysława Broniewskiego. Ten ostatni utwór dotyczy II wojny światowej i opowiada o przejmującej historii rudej Ryfki, żydowskiej dziewczynki, która cierpi głód, ucieka przed Niemcami, a w końcu i tak ginie rozstrzelana przez nich. Szkoda, że utwory te nie zostaną wygłoszone już na kolejnym etapie. Tak to już jest, że łzom i rozgoryczeniu jednych recytatorek towarzyszy radość  innych...Na pociechę pozostają nam jedynie pochlebne opinie o samej organizacji i przebiegu tego konkursu. Cieszymy się, że przebiegał on w miłej atmosferze. Organizatorki eliminacji gminnych : Katarzyna Morzuch, Katarzyna Czapiewska i Danuta Szalewska

opr. Danuta Szalewska

 
Dni otwarte LO Czersk PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2011 11:04

Dnia 25.03.2011r. chętni uczniowie klasy IIIA I IIIB Gimnazjum wzięli udział w Dniach Otwartych Liceum Ogólnokształcącego w Czersku. Celem tego wyjazdu było zapoznanie się ogólnymi zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i harmonogramem działań trzeciogimnazjalisty, a także z ofertą edukacyjną wymienionego liceum. Spotkanie umilał  występ wokalnego zespołu ,,Grupy H". Przedstawiono nam ofertę uczenia się w roku szkolnym 2011/2012 w klasach o następujących profilach: KLASA   A : MATEMATYCZNO-FIZYCZNO-INFORMATYCZNA,   KLASA   B: PRAWNO-EKONOMICZNA przedmioty rozszerzone to matematyka, historia, informatyka, KLASA  C: BIOLOGICZNO-CHEMICZNA,  KLASA  D:  HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNA  przedmioty  rozszerzone to   j. polski, matematyka, informatyka, KLASA  E:   PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNA http://www.loczersk.pl/news.php

Przed nami kolejne wyjazdy do szkół ponadgimnazjalnych w Kościerzynie. Tym razem pojadą wszyscy uczniowie autobusem szkolnym, prawdopodobnie pod koniec kwietnia.                                  

 
Pierwszy dzień wiosny w ZS2 w Wielu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2011 19:34

WITANIE WIOSNY

21 marca 2011 roku klasy II – gie Szkoły Podstawowej brały udział  w imprezie plenerowej pn. „ Pierwszy Dzień Wiosny” w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia  w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych i konkursach. Dużą  atrakcją było  również pieczenie kiełbasek  przy pierwszym wiosennym ognisku. Impreza opisana także na stronie radia weekend  http://www.weekendfm.pl/?n=33847 zobacz też filmik na kościerzyna 24 info http://www.koscierzyna24.info/index.php/archiwum/34-najnowsze/1991-poegnali-zim-przywitali-wiosn

Także 21.03.2011 Uczniowie klas IV-VI  witali wiosnę pod hasłem „Wiosna w Europie”. Uczniowie przygotowali ciekawe informacje dotyczące niektórych krajów europejskich (Niemiec, Czech, Węgier, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii). Każda klasa ubrała się tego dnia  w barwy narodowe wylosowanego przez siebie państwa, następnie witała się z resztą uczniów i śpiewała piosenki w tym języku, opowiadała dowcipy dotyczący „swojego” kraju  oraz pokazywała to państwo na mapie Europy. Wszyscy rozwiązywali łamigłówki, np. krzyżówki ortograficzne.  Najlepiej we wszystkich pokazach i konkurencjach wypadła klasa VI a zajmując I miejsce, miejsce II przypadło klasie IV a,  a  III miejsce – klasie VI b. Wszyscy świetnie się bawili! Wiosna przybyła do Europy.

 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2011 22:24

15 lutego 2011 roku uczniowie klasy 1b, 2b i 3b Szkoły Podstawowej bawili się i poznawali karnawałowe tradycje kulinarne - FAWORKI.

Miejscem spotkania była stołówka szkolna, która w to popołudnie zmieniła się  w salę balową. Rodzice przygotowali stanowiska kucharskie i w sposób praktyczny pokazali sztukę robienia FAWORKÓW. Dzieci wałkowały, kroiły, przeplatały ciasto aż do powstania FAWORKA. Proces pieczenia można było obserwować przez kuchenne okna, gdzie pod  fachowym okiem szefowej  kuchni piekły się FAWORKI. Degustacja trwała do  końca spotkania i ostatniej okruszynki.  Nie zabrakło też tańców, konkursów i przebierańców.

 
« pierwszapoprzednia313233343536373839następnaostatnia »

Strona 35 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.