forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080039k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Jan Mela gościem naszej szkoły PDF Drukuj Email
piątek, 25 lutego 2011 12:59

Jan Mela, najmłodszy polski polarnik, był  gościem  Zespołu Szkół nr2 w Wielu. Zdobywca obu biegunów opowiedział uczniom  o swoich podróżach, pokonywaniu barier przez osoby niepełnosprawne, a także o swojej fundacji.

25 lutego 2011 r. do naszej szkoły zawitał niezwykły gość Janek Mela. Przyjechał do nas w towarzystwie przemiłej Basi Szymańskiej z fundacji Poza Horyzonty, której jest założycielem. Fundacja zbiera fundusze dla osób niepełnosprawnych, po to, by mogli spełniać swoje marzenia i nie zamykali się w domach. To co nas zadziwiło i zafascynowało w Janku to jego pogoda ducha,  otwartość na drugiego człowieka oraz niezwykła wewnętrzna siła. O nim nie można powiedzieć człowiek niepełnosprawny, bo nie mieści się w tej kategorii. 9 lat temu, w wyniku porażenia prądem stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Żeby go uratować zdecydowano się na amputację ręki i nogi. Bez wahania i skrępowania odsłania nogawkę spodni i pokazuje jak wygląda jego nowa proteza i jaką drogę musiał przejść, by móc sprawnie ją wykorzystywać. Wsparcie rodziców i pomoc przyjaznych ludzi sprawiły, że wielki podróżnik Marek Kamiński zaproponował mu wspólną wyprawę. Razem zdobyli oba bieguny w 2004 roku, a Janek jest pierwszym niepełnosprawnym, który tego dokonał. Na tym jednak nie poprzestał. Było jeszcze Kilimandżaro, Elbrus i El Capitan. Na pytanie małego dziecka: Która podróż była najważniejsza? Odpowiada, że nie liczy się miejsce, w którym jest, ale ludzie których poznaje, z którymi wyrusza w podróż. Opowiada o swoich rodzicach, mówiąc o nich, że są dla niego bohaterami. Podziwia ich za to, że pomimo wielu tragedii w rodzinie byli w stanie się podnieść i cieszyć życiem. Wzruszająco opowiada o tym, że wiele w życiu stracił, ale o wiele więcej zyskał. Nie ogląda się do tyłu, nie rozdrapuje ran, było, minęło. Kto z nas tak potrafi? Dał nam wielką lekcję pokory i pokazał, że każdy w życiu powinien mieć swoje ,,Kilimandżaro”, choć dla każdego może ono oznaczać co innego. Podsumowując. Mieliśmy ogromną przyjemność poznać Zwyczajnego-Niezwyczajnego Człowieka z Pasją. Dziękujemy!

 
Położenie Wiela PDF Drukuj Email
piątek, 25 lutego 2011 10:50

 

Wiele (kaszb. Wielé) – to wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Karsin, na południowym krańcu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Położenie wsi jest niepowtarzalne dzięki lokalizacji nad Jeziorem Wielewskim, otoczonym od południa wzgórzami. Pierwsze z nich, Biała Góra, przegląda się w małym Jeziorze Ciepłym. W kierunku północno-zachodnim znajdują się Chełmice -najwyższe wzniesienie w okolicy (201,5 m n.p.m.). W kierunku zachodnim tuż za wsią i jeziorem ciągną się lasy. Na północy i wschodzie rozciągają się pola, urozmaicone wzgórzami kęp leśnych i dolinami łąk, bagien i stawów. W sumie okolica Wiela stanowi typowy krajobraz Pojezierza Kaszubskiego.

Niedaleko, w obrębie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego leży Jezioro Wdzydzkie zwane Kaszubskim Morzem. Okolica ta, urzekająca pięknem krajobrazu, stała się ośrodkiem turystyki i kultury kaszubskiej.

Sława Wiela, a zarazem znajomość jego położenia wśród ogółu rodaków, to przede wszystkim zasługa Hieronima Derdowskiego i Wincentego Rogali. Obok nich wymienić trzeba twórców i opiekunów wielewskiej kalwarii, założonej w latach 1915-1927 - księży Józefa Szydzika i Józefa Wryczę.

 
Ferie PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 18:39

Szkoła w Wielu zaprasza we ferie. Organizujemy wyjazdy na basen, zajęcia sportowe, zajęcia komputerowe, oraz słodki poczęstunek. Ruszamy codziennie o godzinie 9:00

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 18:05

9 stycznia odbył się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem graliśmy i zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W tym roku po raz pierwszy szkoła w Karsinie  stworzyła  Sztab WOŚP w Karsinie, który koordynował działania wolontariuszy z Karsina, Osowa i Wiela. Dzięki ich zaangażowaniu, jak również dzięki życzliwości tych, którym idea Orkiestry jest bliska, zebraliśmy w Wielu  – 1262, 19 zł. Łącznie sztab  Karsiński  zebrał  5023, 68 złotych! To nowy rekord!
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli Orkiestrę datkami pieniężnymi, jak również przedmiotami przekazanymi na  loterię. Podczas finału WOŚP nastąpiła także prezentacja jednego tematu z projektu edukacyjnego którego opiekunem była pani Jola Zwara. Za rok odbędzie się jubileuszowy XX Finał WOŚP

 
Wywiadówka PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 17:05

25 listopada odbyła się wywiadówka okresowa dla rodziców . Spotkanie rozpoczęło w świetlicy wystąpieniem pana Dyrektora Andrzeja Narlocha, który przedstawił, korzystając z prezentacji , zadania realizowane przez szkołę w ostatnich miesiącach. Przedstawił skład Rady Rodziców na rok szkolny 2010/2011. Poinformował rodziców że dnia 15-16-17 grudnia przeprowadzone zostaną próbne egzaminy dla klas III gimnazjalnych, natomiast 12 stycznia przeprowadzony zostanie sprawdzian klas szóstych. Kolejnym tematem podjętym przez pana dyrektora było poinformowanie rodziców klas gimnazjalnych o obowiązkowym uczestnictwie uczniów w projekcie edukacyjnym. Przedstawił rodzicom projekty w których obecnie uczestniczy szkoła, dodał też że w naszej szkole objęto pięciu uczniów pomocą stypendialną

 
Nasza Szkoła w projekcie Akademia Młodych Noblistów PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 16:56

Uczniowie klas I gimnazjum z Wiela w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie Akademia Młodych Noblistów prowadzonym przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie. Gimnazjaliści przez trzy lata będą mogli brać udział w zajęciach dodatkowych, wspierających rozwój zainteresowań młodzieży pod okiem wysokiej klasy specjalistów w ramach planowanych laboratoriów, warsztatów oraz obozów letnich i zimowych. Projekt  pogłębia  wiedzę  w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, technik informacyjno - komunikacyjnych i języków obcych. Spotkania będą zgodne z  programami, mającymi na celu wykorzystanie warsztatowej metody prowadzenia zajęć. Dzięki tej metodzie nauczania, pod koniec każdego roku szkolnego gimnazjaliści zaprezentują indywidualne projekty.

 
Konkurs "Obiady stanisławowskie na kartach historii" PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 22:46

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Obiady stanisławowskie na kartach historii" organizowanym przez PZU SA. Celem konkursu jest wsparcie i uatrakcyjnienie oferty sprzedaży ubezpieczeń PZU SA , oraz popularyzacja wiedzy o historii Polski, a w  szczególności  historii Zamku Królewskiego w Warszawie. Z naszej szkoły wysłano dwie prace. Termin wysłania prac do 29 października

 
Wyrównywanie szans edukacyjnych PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 22:30

Od 15 października rusza w szkole projekt w którym bierze udział 68 uczniów. Projekt pod nazwą „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównywanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe”, realizowany przez Departament Edukacji i Sportu w ramach Poddziałania 9.1.2 PO KL, ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów, którzy w toku edukacji napotykają na różnego typu bariery.Udział w dodatkowych zajęciach, które będą odbywać się w roku szkolnym 2010/2011, ma pomóc uczniom rozwijać kompetencje kluczowe i społeczne.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia w takich obszarach, jak: języki obce, ICT, nauki matematyczno-przyrodnicze i humanistyczne.

Przewiduje się również realizację zajęć sportowych, które pozwolą uczniom rozwijać wytrwałość, zaangażowanie, umiejętność współpracy w zespole, a także pracy nad sobą. Dodatkowo uczniowie w ramach projektu będą otoczeni opieką psychologiczno-pedagogiczną. Szkoły otrzymają również pakiety dydaktyczne.

 
« pierwszapoprzednia313233343536373839następnaostatnia »

Strona 36 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.