forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080022k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Wywiadówka PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 17:05

25 listopada odbyła się wywiadówka okresowa dla rodziców . Spotkanie rozpoczęło w świetlicy wystąpieniem pana Dyrektora Andrzeja Narlocha, który przedstawił, korzystając z prezentacji , zadania realizowane przez szkołę w ostatnich miesiącach. Przedstawił skład Rady Rodziców na rok szkolny 2010/2011. Poinformował rodziców że dnia 15-16-17 grudnia przeprowadzone zostaną próbne egzaminy dla klas III gimnazjalnych, natomiast 12 stycznia przeprowadzony zostanie sprawdzian klas szóstych. Kolejnym tematem podjętym przez pana dyrektora było poinformowanie rodziców klas gimnazjalnych o obowiązkowym uczestnictwie uczniów w projekcie edukacyjnym. Przedstawił rodzicom projekty w których obecnie uczestniczy szkoła, dodał też że w naszej szkole objęto pięciu uczniów pomocą stypendialną

 
Nasza Szkoła w projekcie Akademia Młodych Noblistów PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 16:56

Uczniowie klas I gimnazjum z Wiela w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie Akademia Młodych Noblistów prowadzonym przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie. Gimnazjaliści przez trzy lata będą mogli brać udział w zajęciach dodatkowych, wspierających rozwój zainteresowań młodzieży pod okiem wysokiej klasy specjalistów w ramach planowanych laboratoriów, warsztatów oraz obozów letnich i zimowych. Projekt  pogłębia  wiedzę  w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, technik informacyjno - komunikacyjnych i języków obcych. Spotkania będą zgodne z  programami, mającymi na celu wykorzystanie warsztatowej metody prowadzenia zajęć. Dzięki tej metodzie nauczania, pod koniec każdego roku szkolnego gimnazjaliści zaprezentują indywidualne projekty.

 
Konkurs "Obiady stanisławowskie na kartach historii" PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 22:46

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Obiady stanisławowskie na kartach historii" organizowanym przez PZU SA. Celem konkursu jest wsparcie i uatrakcyjnienie oferty sprzedaży ubezpieczeń PZU SA , oraz popularyzacja wiedzy o historii Polski, a w  szczególności  historii Zamku Królewskiego w Warszawie. Z naszej szkoły wysłano dwie prace. Termin wysłania prac do 29 października

 
Wyrównywanie szans edukacyjnych PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 22:30

Od 15 października rusza w szkole projekt w którym bierze udział 68 uczniów. Projekt pod nazwą „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównywanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe”, realizowany przez Departament Edukacji i Sportu w ramach Poddziałania 9.1.2 PO KL, ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów, którzy w toku edukacji napotykają na różnego typu bariery.Udział w dodatkowych zajęciach, które będą odbywać się w roku szkolnym 2010/2011, ma pomóc uczniom rozwijać kompetencje kluczowe i społeczne.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia w takich obszarach, jak: języki obce, ICT, nauki matematyczno-przyrodnicze i humanistyczne.

Przewiduje się również realizację zajęć sportowych, które pozwolą uczniom rozwijać wytrwałość, zaangażowanie, umiejętność współpracy w zespole, a także pracy nad sobą. Dodatkowo uczniowie w ramach projektu będą otoczeni opieką psychologiczno-pedagogiczną. Szkoły otrzymają również pakiety dydaktyczne.

 
Spektakle o tematyce profilaktycznej PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:48

 

21 października na scenie Domu Kultury w Wielu Teatr "Kurtyna" z Krakowa zaprezentował dwa spektakle o tematyce profilaktycznej. Uczniowie  szkoły podstawowej obejrzeli przestawienie pt. "Nie dręcz mnie", w  którym poruszono problematykę przemocy fizycznej i psychicznej w  szkołach. Podkreślono współpracę rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu  problemów.

Uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl "Droga bez powrotu", który  opowiadał historię chłopaka uzależnionego od alkoholu i tzw. dopalaczy.  Historia kończy się tragicznie. W przedstawieniach grało dwóch aktorów.

 

 
Wycieczka do Wilna PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:41

W dniach 13-16 października 2010 r. nauczyciele naszej szkoły brali udział w wycieczce na Litwę.
Pierwszego dnia w Wilnie zwiedzaliśmy Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła oraz Górę Trzykrzyską.
Drugiego dnia  zwiedzali Wileńską Starówkę: mury obronne wraz z Ostrą Bramą i obrazem Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Teresy, Cerkiew św. Ducha, Cerkiew Unicką św. Trójcy i klasztor Bazylianów. Po obiedzie udali się do Muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzali kościół św. Ducha a także Katedrę Wileńską i Kaplicę św. Kazimierza
W drodze powrotnej do Polski zwiedzali znajdujący się na wyspie XIV-wieczny zamek Księcia Witolda w Trokach.

 
Monitoring wizyjny PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:33

W ramach rządowego programu wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach” w naszej szkole zamontowano kamery.

Cele założenia monitoringu
Przestępstwa, na które narażeni są przebywający na terenie szkoły to: różnego rodzaju kradzieże odzieży lub innych rzeczy osobistych, wymuszenia i zastraszenia szczególnie uczniów młodszych klas przez ich starszych rówieśników. Zarejestrowane sytuacje mogą być często jedynym dowodem przestępstwa, gdy świadkowie takich zdarzeń nie chcą “zeznawać” w obawie o odrzucenie ich ze strony swoich kolegów, lub w obawie o własne bezpieczeństwo. Monitorując zapewniamy bezpieczeństwo przebywającym osobom, jak również chronimy przed dewastacją obiekty, urządzenia będące własnością szkoły.

 
Nowa sala lekcyjna dla pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:24

1 września oddano także do użytku salę lekcyjną przygotowaną dla uczniów klas pierwszych. Salę lekcyjną wyremontowano ze środków które przekazał Urząd Gminy w Karsinie a wyposażono w sprzęt i pomoce dydaktyczne z projektu Radosna Szkoła. Kwota która została pozyskana z rządowego programu Radosna Szkoła to 12.000zł.

 
« pierwszapoprzednia3132333435363738następnaostatnia »

Strona 36 z 38


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.