forex trading logo

Dziennik Librus



Grafika losowo

pc080018k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

bip



Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Konkurs "Obiady stanisławowskie na kartach historii" PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 22:46

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Obiady stanisławowskie na kartach historii" organizowanym przez PZU SA. Celem konkursu jest wsparcie i uatrakcyjnienie oferty sprzedaży ubezpieczeń PZU SA , oraz popularyzacja wiedzy o historii Polski, a w  szczególności  historii Zamku Królewskiego w Warszawie. Z naszej szkoły wysłano dwie prace. Termin wysłania prac do 29 października

 
Wyrównywanie szans edukacyjnych PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 22:30

Od 15 października rusza w szkole projekt w którym bierze udział 68 uczniów. Projekt pod nazwą „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wyrównywanie szans edukacyjnych w regionie poprzez programy rozwojowe”, realizowany przez Departament Edukacji i Sportu w ramach Poddziałania 9.1.2 PO KL, ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów, którzy w toku edukacji napotykają na różnego typu bariery.Udział w dodatkowych zajęciach, które będą odbywać się w roku szkolnym 2010/2011, ma pomóc uczniom rozwijać kompetencje kluczowe i społeczne.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia w takich obszarach, jak: języki obce, ICT, nauki matematyczno-przyrodnicze i humanistyczne.

Przewiduje się również realizację zajęć sportowych, które pozwolą uczniom rozwijać wytrwałość, zaangażowanie, umiejętność współpracy w zespole, a także pracy nad sobą. Dodatkowo uczniowie w ramach projektu będą otoczeni opieką psychologiczno-pedagogiczną. Szkoły otrzymają również pakiety dydaktyczne.

 
Spektakle o tematyce profilaktycznej PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:48

 

21 października na scenie Domu Kultury w Wielu Teatr "Kurtyna" z Krakowa zaprezentował dwa spektakle o tematyce profilaktycznej. Uczniowie  szkoły podstawowej obejrzeli przestawienie pt. "Nie dręcz mnie", w  którym poruszono problematykę przemocy fizycznej i psychicznej w  szkołach. Podkreślono współpracę rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu  problemów.

Uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl "Droga bez powrotu", który  opowiadał historię chłopaka uzależnionego od alkoholu i tzw. dopalaczy.  Historia kończy się tragicznie. W przedstawieniach grało dwóch aktorów.

 

 
Wycieczka do Wilna PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:41

W dniach 13-16 października 2010 r. nauczyciele naszej szkoły brali udział w wycieczce na Litwę.
Pierwszego dnia w Wilnie zwiedzaliśmy Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła oraz Górę Trzykrzyską.
Drugiego dnia  zwiedzali Wileńską Starówkę: mury obronne wraz z Ostrą Bramą i obrazem Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Teresy, Cerkiew św. Ducha, Cerkiew Unicką św. Trójcy i klasztor Bazylianów. Po obiedzie udali się do Muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzali kościół św. Ducha a także Katedrę Wileńską i Kaplicę św. Kazimierza
W drodze powrotnej do Polski zwiedzali znajdujący się na wyspie XIV-wieczny zamek Księcia Witolda w Trokach.

 
Monitoring wizyjny PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:33

W ramach rządowego programu wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych szkołach i placówkach „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach” w naszej szkole zamontowano kamery.

Cele założenia monitoringu
Przestępstwa, na które narażeni są przebywający na terenie szkoły to: różnego rodzaju kradzieże odzieży lub innych rzeczy osobistych, wymuszenia i zastraszenia szczególnie uczniów młodszych klas przez ich starszych rówieśników. Zarejestrowane sytuacje mogą być często jedynym dowodem przestępstwa, gdy świadkowie takich zdarzeń nie chcą “zeznawać” w obawie o odrzucenie ich ze strony swoich kolegów, lub w obawie o własne bezpieczeństwo. Monitorując zapewniamy bezpieczeństwo przebywającym osobom, jak również chronimy przed dewastacją obiekty, urządzenia będące własnością szkoły.

 
Nowa sala lekcyjna dla pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:24

1 września oddano także do użytku salę lekcyjną przygotowaną dla uczniów klas pierwszych. Salę lekcyjną wyremontowano ze środków które przekazał Urząd Gminy w Karsinie a wyposażono w sprzęt i pomoce dydaktyczne z projektu Radosna Szkoła. Kwota która została pozyskana z rządowego programu Radosna Szkoła to 12.000zł.

 
Inauguracja roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2011 20:13

1 września, na boisku Zespołu Szkół nr 2 w Wielu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 20010/2011.
Pan Dyrektor Andrzej Narloch serdecznie przywitał  zebranych uczniów a szczególności pierwszoklasistów, rodziców i nauczycieli, wyrażając jednocześnie nadzieję, że wszyscy spotykamy się cali, zdrowi, wypoczęci i pełni chęci do zdobywania nowej wiedzy oraz umiejętności. Następnie  podał numery sal  którymi  w danym roku będą opiekowały się przypisane  klasy. Pan Dyrektor także powitał nowego wikarego Parafii w Wielu ks. Piotra, który w naszej szkole będzie uczył religii.

 
Wywiadówki PDF Drukuj Email
sobota, 15 września 2018 18:54

Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019

  • wrzesień 2018 r.
  • 22 listopada 2018 r.
  • 31 stycznia 2019 r.
  • 9 maja 2019 r.
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 38 z 40


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.