forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080031k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Zwiedzamy Polskę - Warszawa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:56

W dniach od 28 do 30 maja 2018 r. uczniowie trzech klas  (V, VI b i VII a) wzięli udział w wycieczce do Warszawy.  Pierwszy dzień rozpoczął się zwiedzaniem Starego Miasta tj. Placu zamkowego z kolumną Zygmunta III Wazy, rynku z Syrenką, Barbakanu, Pomnika Małego Powstańca, Placu Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza oraz Ogrodu Saskiego. Następnie spacerowaliśmy po najsłynniejszym warszawskim parku – Łazienkach Królewskich, gdzie zobaczyliśmy Belweder, Teatr na Wodzie, pomnik F. Chopina.
Drugiego dnia wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski. Udaliśmy się również do Centrum Pieniądza NBP, gdzie poznaliśmy poszczególne etapy rozwoju pieniądza – od pojawienia się pierwszych płacideł, poprzez wynalezienie monet, powstanie pierwszych banknotów, aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu. Każdy mógł potrzymać prawdziwą sztabę złota, która waży 12,5 kg i jest warta 2 miliony złotych. Zobaczyliśmy również ile zajmuje milion złotych w 10 - złotowych banknotach.  Zwiedziliśmy także Muzeum błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz  odbyliśmy przejażdżkę dwiema liniami metra, aby dotrzeć do Stadionu Narodowego. Tam  poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, zobaczyliśmy w jakich warunkach pracują dziennikarze na Trybunie Prasowej, posiedzieliśmy na miejscach dla VIP - ów oraz zobaczyliśmy szatnie piłkarzy.

Ostatni dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zabawę w Centrum Nauki Kopernik, podziwianie panoramy Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki oraz odwiedzenie Galerii Złote Tarasy.

Wycieczkę do Warszawy zaliczamy do wyjątkowo udanych, tym bardziej że przez cały pobyt w stolicy panował 30 - stopniowy upał.

J. C-S

W tym samym dniu czyli 28.05.2018 r. klasa VI a pod opieką nauczycieli i rodziców wybrała się też do Warszawy, tylko pociągiem.

Nasza wycieczka dostarczyła wszystkim również dużo wrażeń. Wszyscy przemierzyli stolicę głównie na własnych nogach (spotykając przy okazji znanych ludzi), czasami korzystając z autobusów miejskich i metra. Oprócz zapoznania się z najważniejszymi zabytkami (Łazienki, Zamek Królewski, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza) zwiedzili również PGE Narodowy i podziwiali panoramę stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Kilka godzin spędzili w Centrum Nauki Kopernik i podróżowali też po innych galaktykach w Planetarium.

Wycieczka kształcącą była tez pod innym względem. Musieli umiejętnie gospodarować pieniędzmi, przygotowywać w schronisku Agrykola śniadania i kolacje, sprzątać po jedzeniu, odczytywać godziny odjazdu pociągów, posługiwać się mapa.

Ostatecznie wszyscy wrócili zadowoleni.

 
Uczniowie klas I zostali czytelnikami PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 07:38

Uczniowie klasy I a i I b opanowali umiejętność czytania i zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, zasadami dbania o książki oraz regulaminem biblioteki. Wypożyczyły pierwsze książki i otrzymały pamiątkowe zakładki. Z entuzjazmem podeszły do nowej roli,co napawa nadzieją,że będą aktywnymi czytelnikami. Drodzy uczniowie-witajcie w bibliotece. Świat książek czeka!

                                                                                             Hanna Szpręga

 
Piknik żeglarski w Borsku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 maja 2018 18:09

8 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej uczestniczyli w pikniku żeglarskim zorganizowanym przez klub żeglarski WDA Borsk (Ośrodek Largo). W trakcie pikniku młodzi adepci żeglarstwa poznawali węzły żeglarskie, pływali na rowerach wodnych oraz motorówce ratowniczej. Na zakończenie częstowali się smaczną drożdżówką oraz soczkiem.

Kadrę Klubu pod kierownictwem trenera Czesława Sikory wspomagali w zajęciach starsi uczniowie szkoły, członkowie WDY: Karolina Skwierawska, Katarzyna Skwierawska, Jakub Sałata oraz Filip Kozłowski.

Zbigniew Śledź

 
Konkurs wiedzy PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 17:07

9 maja 2018r.  roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Czersku III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.  Konkurs został zorganizowany na terenie Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna.

W konkursie wzięło udział łącznie 18 uczniów z 6 szkół naszego województwa.  Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Etap półfinałowy, w którym uczniowie, przez ponad godzinę, zmagali się z 10 zadaniami konkursowymi dotyczącymi geografii, historii, polityki i kultury (literatura, malarstwo, zabytki, film, muzyka, tradycje, zwyczaje, przysłowia) Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinu.
Do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 drużyn, które m.in odpowiadały na serię 10 pytań, które losowo wybierano z przygotowanej przez organizatorów listy 120 pytań. Drużyny zmierzyły się również z zadaniem polegającym na odgadnięciu fragmentów muzyki filmowej, pop jak i poważnej. Nasi uczniowie, w składzie: Aurelia Jażdżewska, Johannes de Beul oraz Kacper Bucław stanęli na podium i zajęli III miejsce zdobywając tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

Natalia Wasiniewska-Zirra


 
Majowe rocznice PDF Drukuj Email
sobota, 28 kwietnia 2018 08:18

Dzisiaj, tj. 27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Domu Kultury w godzinnym programie "telewizji szkolnej Nowiny" poświęconym majowym rocznicom. Jest ich w majowym kalendarzu wiele. Najważniejsze z nich to: międzynarodowe święto robotników, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakończenie wojny w Europie czy zwycięstwo Polaków pod Monte Cassino. Program zaprezentowali uczniowie klas: VII b, VI b i VI a przygotowani przez panie: Katarzynę Czapiewską i Adelę Ebertowską. 


 
Egzamin Gimnazjalny 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2018 17:02

W środę tj. 18 kwietnia 2018 roku uczniowie rozpoczęli maraton egzaminacyjny. Na początek czekał ich test z historii i wos-u. Jakie były pytania? Pytania dotyczyły m.in. elekcji królów i starożytności. Pytano też o podatki oraz wybory prezydenckie.

O godz. 11.00  rozpoczął się egzamin z języka polskiego. Mieli 90 minut na rozwiązanie  testu i napisanie charakterystyki.

19 kwietnia 2018 roku zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, czyli z biologią, geografią, fizyką, chemią i matematyką), a 20 kwietnia z językami (angielskim lub niemieckim).

Życzymy powodzenia.


 
Wycieczka do Muzeum PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2018 17:00

17 kwietnia 2018 roku klasy VI wybrały się na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Muzeum to ulokowane jest w dworku szlacheckim, należącym w latach 1740-1785 do rodziny Wybickich. To właśnie w nim urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego, hymnu państwowego Polski.

Uczniowie, dzięki przemiłej pani przewodnik, zapoznali się z pamiątkami po twórcy hymnu – Józefie Wybickim, z dokumentami dotyczącymi historii Mazurka Dąbrowskiego, a także z elementami wyposażenia dworu z XVIII wieku. Chłopców szczególnie zainteresowała broń (szable i pistolety z XIX wieku), a  dziewczęta biżuteria patriotyczna. Wszyscy odśpiewali „Tam gdzie Wisła…” po kaszubsku.

Po pamiątkowych zdjęciach pod pomnikiem 5-metrowego orła, którego skrzydła tworzy około 200 starych kos wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Adela Ebertowska


 
Rekrutacja do klasy I PDF Drukuj Email
sobota, 07 kwietnia 2018 07:50

Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej przy Szkole Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu z dnia 05.04.2018r.

Komisja w składzie :

 • Elżbieta Trzcińska
 • Helena Rutkowska
 • Zofia Hetmańska

dokonała oceny i weryfikacji wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej i ustaliła listę kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych oddziałów. Wyniki postępowania rekrutacyjnego podano w załączniku.

Załącznik 1

klasa IA:

 1. Bojarska Nikola
 2. Browarczyk Bartosz
 3. Brzezińska Anna
 4. Brzoska Maja
 5. Czapiewski Szymon
 6. Dolna Julia Nadia
 7. Dorau Dorian Marcin
 8. Hetmańska Marlena
 9. Kamrowski Kacper
 10. Kiżewski Oskar
 11. Miętki  Andrzej
 12. Miloch Oliwia Barbara
 13. Narloch Celina
 14. Pauzder Kamil Kacper
 15. Skajewska Lena
 16. Sledz Lena
 17. Steinke Jan
 18. Tomkowska Lena
 19. Zabrocki Jakub

 

Załącznik 2

Klasa IB:

 1. Błanek Roksana Maria
 2. Bronka Agnieszka
 3. Czapiewska Maria Agnieszka
 4. Erdman Paweł
 5. Gosz Aleksandra Magdalena
 6. Jasnoch Franciszek
 7. Knitter Magdalena
 8. Kozłowski Wojciech Franciszek
 9. Lipska Agata
 10. Makurat Krzysztof Piotr
 11. Miloch Anna
 12. Miloch Maksymilian
 13. Miszewski Bartłomiej
 14. Narloch Jakub
 15. Narloch Jan
 16. Nowacki Maciej Tadeusz
 17. Sawicki Antoni
 18. Sikora Wiktor
 19. Zabrocki Teofil
 20. Zgoda Marta
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 44


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.