forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080018k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Życie jest jak poker ... PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 14:47

Życie jest jak poker - rozdaje nam karty, ale to od nas zależy jak nimi zagramy.

Pod takim hasłem przewodnim przebiegała nasza  uroczystość pożegnania się z gimnazjum. ..., ale od początku.

Czerwiec przyniósł nam, absolwentom gimnazjum sporo wrażeń. Na początku bieżącego miesiąca byliśmy na wycieczce, dzięki której wraz z kolegami i koleżankami z klas drugich mogliśmy podziwiać piękno naszych polskich gór, urokliwe miasto Wrocław i przepiękną stolicę Czech - Pragę.

Dni mijały szybko i zanim zdążyliśmy się obejrzeć, nadszedł czas upragnionych wakacji, a co za tym idzie - bal gimnazjalny. W czwartek (22 czerwca) na czele z wychowawczyniami – panią Alicją Nagórek i panią Justyną Malczyk, zebraliśmy się na uroczystej Mszy Świętej, po której udaliśmy się do Domu Kultury. Tam zatańczyliśmy tradycyjnego poloneza. Następnie przedstawiliśmy przybyłym gościom program artystyczny. Chcieliśmy w nim wyrazić naszą wdzięczności: rodzicom, pracownikom szkoły i nauczycielom, za cierpliwie prowadzili nas - uczniów, opuszczających już szkolne mury, po labiryncie szkolnego życia. Kolejnym punktem programu był pyszny poczęstunek, po którym rozpoczęła się huczna zabawa.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować uroczystość.

Szczególne podziękowania składamy pani Justynie Piekarskiej oraz wszystkim pracownikom Domu Kultury w Wielu.

Absolwenci gimnazjum


 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 czerwca 2017 15:30

W piątek 16 czerwca poznaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Jak prezentuje się nasza szkoła na tle gminy, powiatu i województwa przedstawia poniższa tabela. Są to średnie wyniki procentowe.


Klasa III a

Klasa III b

Szkoła

Gmina

Powiat

Woj. pom.

Język polski

56

75

65

70

68

68

Historia i wos

55

70

62

61

59

58

Matematyka

38

59

48

51

49

47

Przyroda

44

56

50

52

53

51

Język angielski - podstawa

64

72

69

67

62

66

Język angielski - rozszerzenie

51

49

50

47

40

48

Język niemiecki - podstawa

46

59

49

56

53

53


 
Podsumowanie Maratonu czytelniczego PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 17:09

Dzieci i młodzież w okresie od października do maja wykazywały się znajomością książek. Maraton czytelniczy dobiegł końca, więc przyszła pora na podsumowanie. Oto zwycięzcy, którzy w całym Maratonie uzyskali najwięcej punktów:

Klasy I-III SP:

I miejsce-Joanna Szalewska kl.III a

II miejsce-Wiktoria Narloch kl.II a

III miejsce - Natalia Malczyk kl. II b

Klasy IV-VI SP

I miejsce - Adam Urbański kl. IV a

II miejsce - Nadia Miszke kl. VI a

III miejsce - Adrian Mikołajewski kl. V b

Klasy I-III gimnazjum

I miejsce - Natalia Janke kl. III a

II miejsce - Martyna Sznek kl. I b

III miejsce - Kamil Janke kl. I a

Gratulujemy zwycięzcom! Uczniowie w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz inne niespodzianki. Dziękujemy wszystkim za udział oraz czas poświęcony na przeżywanie przygód wraz z bohaterami książek. Życzymy wszystkim uczniom przyjemnych chwil z książką w czasie wakacji - przygód pobudzających wyobraźnię, intrygujących, z dreszczykiem emocji, z łzą wzruszenia w oku... Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Hanna Szpręga, Alina Muchowska

 
Wycieczka klas I gimnazjum na Warmię i Mazury PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 16:54

12.06.2017r. poniedziałek

Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego z Misji oo. Werbistów. Widzieliśmy ciekawe eksponaty  przywiezione z różnych zakątków świata m.in. Afryki, Azji, Ameryki Pd. Później udaliśmy się do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie usytuowany jest Zamek Biskupstwa Warmińskiego. Następnie słuchaliśmy koncertu organowego p. Adama Kowalskiego w Bazylice w Św. Lipce. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Wilczego Szańca – byłej kwatery Hitlera. Naszym przewodnikiem była pani Marzena Cwalina autorka książki „Wilczy Szaniec”. Po przyjeździe na miejsce noclegowe do miejscowości Raciane-Nida i obiadokolacji udaliśmy się na spacer nad jezioro Nidzkie.

Więcej…
 
Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich PDF Drukuj Email
sobota, 10 czerwca 2017 00:00

W dniach 02.06. i 09.06. uczniowie klas czwartych i piątych mieli możliwość wyjazdu do najstarszego Parku Etnograficznego w Polsce, jakim jest Kaszubski Park znajdujący się we Wdzydzach Kiszewskich. Założyli go w 1906 roku Teodora i Izydor Gulgowscy. Zajmuje 22 ha nad jeziorem Gołuń, a na jego obszarze znajduje się 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku, poruszaniu się na szczudłach czy przeciąganiu liny. Oba wyjazdy zorganizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego. 

Agnieszka Kanthak, Manuela Gierszewska

 
Wycieczek szkolnych ciąg dalszy PDF Drukuj Email
piątek, 09 czerwca 2017 20:13

Wcześnie rano 8 czerwca 2017 r. klasy IV i V a ponownie pojechały zwiedzać. Tym razem były to  zakamarki największego na świecie zamku (pod względem powierzchni) – Malborka. Dowiedzieli się tam jak mieszkali Krzyżacy, w jaki sposób ogrzewali tak wielki budynek, gdzie jadali, jak spali i czym walczyli.

Drugim miastem był Frombork. Uczniowie wysłuchali koncertu organowego w katedrze a następnie zwiedzili ten gotycki kościół i całe wzgórze katedralne. Podziwiali widok z wieży. Przybliżyli sobie również postać Mikołaja Kopernika i przekonali się, że jednak się kręci.

Bogatsi o nową wiedzę wieczorem wrócili do domu.

Adela Ebertowska


 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 00:00

Na Dzień Dziecka przygotowaliśmy dużo atrakcji dla uczniów klas IV–VI i gimnazjum. O godzinie 9.00 rozpoczął się rajd pieszy „Okolice Wiela”. Przygotowane były dwie trasy rajdu; jedna długości 3 km dla klas IV–VI, druga długości 6 km dla gimnazjum. Klasy wyruszały na trasę co 10 minut pod opieką wychowawcy, otrzymując na starcie mapki z zaznaczoną trasą rajdu, karty punktacji i zdjęcia. Klasy miały do zaliczenia 5 punktów kontrolnych. W tych punktach  były do wykonania różnego rodzaju zadania m.in.: sprawdzanie wiedzy z przyrody, geografii, matematyki, fizyki,  j. polskiego,  j. angielskiego, plastyki, a także zadania sportowe. Współzawodnictwo polegało na zdobyciu punktów z wiedzy, wykonaniu zadań sportowych i prawidłowym zaznaczeniu na mapce punktów kontrolnych oraz miejsc, które były przedstawione na zdjęciach. Na wynik klasy nie wpływała szybkość pokonania trasy. Po powrocie czekała na klasy niespodzianka, w postaci przygotowanego przez p. Jolę Lipską i grupę uczniów, pikniku na trawie z napojami i owocami. W dalszej części imprezy odbyły się rozgrywki w piłce nożnej chłopców klas IV-VI. Pod koniec nastąpiło ogłoszenie wyników rajdu pieszego: I miejsce wśród klas szkoły podstawowej zdobyła klasa VI a, a wśród klas gimnazjalnych – klasa III b. Pogoda dopisała, zatem ten dzień można zaliczyć do udanych. Wszyscy dobrze się bawiliśmy!

Cecylia Mazurek

 
Klasy IV z wizytą w Borsku PDF Drukuj Email
czwartek, 01 czerwca 2017 19:52

W minioną środę tj. 31.05. 2017 r. uczniowie klas IV naszej szkoły odwiedzili ośrodek wypoczynkowy LARGO w Borsku. Podczas wizyty mieliśmy możliwość zapoznania się z działalnością Klubu Żeglarskiego WDA Borsk działającego na terenie naszej Gminy. Członkami Klubu oraz uczestnikami szkolenia jest już ok.25 uczniów naszej szkoły. Pięcioro z nich zaprezentowało  swoje umiejętności młodszym kolegom i koleżankom ze szkoły, a Dominik i Filip pokazali żeglugę na łódkach kl. Optymist (mimo trudnych warunków atmosferycznych). W czasie naszego pobytu mieliśmy możliwość poznania kilku podstawowych węzłów żeglarskich oraz pływania na rowerach wodnych. Dużą atrakcją była możliwość pływania motorówką, a nawet sterowania co było szczególnie interesujące. Po czasie spędzonym na wodzie uzupełniliśmy „stracone” kalorie przy kiełbasie z grilla. Trener klubu który prowadził z nami zajęcia poinformował ,że jeżeli uzyskamy zgodę rodziców także będziemy mogli uczestniczyć w regularnych zajęciach żeglarskich. Być może więc grupa żeglarzy z naszej szkoły w najbliższym czasie się powiększy ?

opracowanie: Alina Muchowska 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.