forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080035k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Światowy Dzień Origami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2016 13:30

Dzisiaj tj. 24.10.2016 r. w naszej szkol królował papier i wyroby z papieru: czapki, statki, samoloty, żabki, żurawie … Tworzyliśmy figury z kwadratów i prostokątów, bo tak właśnie obchodziliśmy Światowy Dzień Origami.  Na każdej przerwie każdy miał zajęcie. Jedni byli uczniami i uczyli się składać, drudzy byli nauczycielami i uczyli innych. W tej drugiej grupie najbardziej popisywała się swoimi umiejętnościami klasa II a gimnazjum z mistrzem origami Marcinem Kubasiewiczem na czele.

Rada SU


 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
sobota, 15 października 2016 18:46

Dnia 13 października 2016 roku w Domu Kultury odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas szóstych z pomocą pań: Katarzyny Czapiewskiej i Aliny Muchowskiej przygotowali przedstawienie z okazji tego święta.

Na apelu zostały również ogłoszone wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów naszej szkoły, w których to uczniowie przyznali nauczycielom różne tytuły. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Adela Ebertowska - Bohater
  • Barbara Kiedrowska - Stoik
  • Ks. Damian Drozdowski - Mistrz
  • Ks. Damian Drozdowski - Humorysta
  • Ks. Damian Drozdowski - Pasjonat

Marcelina Firmowska

 
Światowy Dzień Uśmiechu PDF Drukuj Email
piątek, 07 października 2016 18:45

7 października 2016 r. w szkoła w Wielu obowiązywał żółty kolor, obowiązkowe były uśmiechnięte buzie i śmieszne gadżety. W ten sposób Rada Samorządu Uczniowskiego zachęcała do świętowania Światowego Dnia Uśmiechu.

Przez cały dzień uśmiechaliśmy się do siebie, śmieliśmy się i rozśmieszaliśmy innych. Pomocny był tutaj plasterek cytryny, zarówno do poprawienia nastroju oraz jako nagroda za udział w konkursach.


 
Rada SU wybrana PDF Drukuj Email
wtorek, 04 października 2016 19:07

29 września 2016 roku cała społeczność szkolna uczestniczyła w wyborze przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017.

Rywalizowało ze sobą dwoje kandydatów prowadząc kampanię wyborczą, w której prezentowali swoje programy i zamierzenia.  Większe zaufanie uczniów zdobyła Weronika Miętka uzyskując 159 głosów. Drugi z kandydatów – Filip Kozłowski ,uzyskał 116 głosów.

Po negocjacjach skład Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodnicząca RSU:  Weronika Miętka

Z-ca przewodniczącej:  Filip Kozłowski

Sekretarz:  Marcelina Firmowska

Skarbnik:  Dagmara Ossowska

Członkowie: Rafał Pryba, Martyna Miloch, Agnieszka Laska

Opiekunem SU wybranym przez uczniów jest pani Manuela Gierszewska.


 
Baza szkoły PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2014 20:48

Sale, pracownie, gabinety ...

W budynku mieści się 17 sal lekcyjnych, 3 pracownie informatyczne, biblioteka, gabinety: dyrektora, zastępcy dyrektora, pedagoga, sekretariat z centrum zarządzania monitoringiem szkoły i pokój nauczycielski.

Podążając za rozwojem technologicznym w większości klas zainstalowano komputery z dostępem do internetu, tablice multimedialne, projektory.

Na parterze znajduje się szatnia dla gimnazjum i klas IV - VI szkoły podstawowej, toalety uczniowskie.

Korytarze szkolne są przestrzenne. Przy ścianach będą już niebawem zamontowane szafki, w których uczniowie będą mogli przechowywać swoje ubrania i książki.

Na korytarzu, przy głównym wejściu znajduje się szkolny sklepik prowadzony przez uczniów pod opieką pani Natalii Wasiniewskiej-Zirra.

W „starej” części szkoły znajduje się 6 gabinetów edukacji wczesnoszkolnej. Gabinety wyposażone są w różnorodne pomoce dydaktyczne. Sale te urządzone są specjalnie dla potrzeb nauczania zintegrowanego, posiadają kąciki do relaksacji i zabawy.

Szkoła posiada 3 pracownie komputerowe. Nauka informatyki odbywa się z podziałem na grupy. Zajęciami tymi objęci są uczniowie już od klasy pierwszej.

W roku szkolnym 2013/2014 powstała w naszej szkole pracownia językowa wyposażona w nowoczesny sprzęt audio i tablicę interaktywną.

Miejscem, do którego często zaglądają nasi uczniowie, jest szkolna biblioteka. Jest to spowodowane coraz bogatszym zbiorem książek, encyklopedii, lektur … i miłą atmosferą wprowadzaną przez panią bibliotekarkę. Dodatkowym atutem tego miejsca jest mała sala multimedialna z dostępem do internetu.

W historii szkoły były lata, w których lekcje wychowania fizycznego odbywały się tylko na boisku. Obecnie taka sytuacja nie ma miejsca. Szkoła posiada dużą salę gimnastyczną i małą salkę do gimnastyki korekcyjnej. Kiedy tylko pozwala na to pogoda zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na świeżym powietrzu. Uczniowie mają wtedy do dyspozycji kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”.

Przy szkole działa stołówka i nowocześnie wyposażona kuchnia.  Każdy uczeń może wypić rano kubek gorącej herbaty a w południe zjeść obiad.

W szkole funkcjonuje świetlica, która obejmuje swoją opieką wszystkich uczniów dojeżdżających. Uczniowie przebywający w świetlicy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, mogą korzystać z gier, przygotowywać się do zajęć szkolnych, mogą również pod opieką nauczycieli korzystać z boisk sportowych.

Dodatkowym atutem szkoły jest radiowęzeł. Podłączone są do niego głośniki usytuowane we wszystkich pomieszczeniach szkoły. Jest on wykorzystywany do prowadzenia audycji w radiowęźle.

Dobre warunki lokalizacyjne i lokalowe powodują, że możemy zapewnić nocleg wraz z całodziennym wyżywieniem grupom zorganizowanym (wycieczki, kolonie, obozy) liczące do 80 osób.

 

 
Rekrutacja w powiecie kościerskim PDF Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2015 19:01


Oferta szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kościerskim na rok szkolny 2015/2016

 
« pierwszapoprzednia515253następnaostatnia »

Strona 53 z 53


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.