forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080022k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Dni Szkoły o nazwie WIELE kolorów PDF Drukuj Email
czwartek, 29 sierpnia 2019 18:29

Termin: 28.09.2019r (sobota) godz. 9:00-13:00

Organizatorzy : Rada Rodziców, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły, Stowarzyszenie Hamak, Dom Kultury Wiele

Punkty imprezy:

1. Ustanowienie rekordu Guinnessa na największą mozaikę z kartonów, z wzorem haftu kaszubskiego, na dużym orliku.

2. Legenda o hafcie kaszubskim - kolory mają znaczenie. Prezentacje klas.

3. Kolorowa loteria - wyznaczanie 10 wygranych pól na małym orliku poprzez wyrzucanie kredowych bomb z katapulty zbudowanej przez członków Stowarzyszenia Hamak.

4. Spotkanie z hafciarką, pokaz rękodzieła.

5. Tworzenie na płycie(250cm-125cm), na gwoździach w nią wbitych, wielkiego haftu kaszubskiego włóczką kolorową.

6. Zabawa proszkami Holi.

7. Poczęstunek. Kuchnia szkolna i rodzice przygotowują zupę, chleb ze smalcem i ciasta. Ognisko i kiełbaski.

 

Drodzy Nauczyciele i Rodzice

Jako Rada Rodziców, już po raz trzeci, organizujemy Dzień Szkoły. Chcielibyśmy aby wspólny cel jakim jest ustanawianie Rekordu Guinnessa Polski przyczynił się do wzmocnienia więzi Szkoła – Dziecko - Rodzic oraz zwiększył świadomość dotyczącą naszych kaszubskich korzeni.

Prosimy o dołączenie się do realizacji zadania poprzez:

- zbiórkę kartonów 1metr-1metr-5 mm (ważne, żeby nie były większe bo mamy wytyczne z Biura Rekordów.  Proponujemy 2 kartony na 1 dziecko i 2 kartony na nauczyciela. Umożliwiłoby to stworzenie mozaiki o powierzchni około 500 m2 a możemy aspirować wyżej

-przygotowane kartony będzie trzeba pomalować w określony sposób (pędzle we własnym zakresie, farby otrzymacie),

-przygotowanie krótkiej prezentacji klasy (do 5min), tematyka: legenda o hafcie kaszubskim – wylosujecie kolor, trzeba będzie ubrać się w odpowiednim kolorze i zaprezentować symbolikę koloru;

- przygotowanie 2 blach ciasta i co najmniej 20 babeczek na klasę;

-zbiórka 5 zł od ucznia i wpłata na Radę Rodziców – zbieramy na farby, włóczkę, płytę OSB, gwoździe,  proszki Holi, kredę, bomby kredowe, naklejki itp.

-aktywne uczestnictwo w Dniu szkoły

Jeżeli ktoś chciałby ufundować nagrodę (w dowolnej postaci) na loterię prosimy o kontakt z członkami Rady Rodziców.

 

Dziękujemy bardzo.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Wicka Rogali

Więcej informacji: http://biurorekordow.pl/event/dzien-szkoly-wiele-kolorow/

 
Wakacje PDF Drukuj Email
czwartek, 20 czerwca 2019 18:36

19 czerwca rozpoczną się ferie letnie. Gratuluję Wam osiągnięć, nabycia nowych kompetencji, wiedzy i umiejętności. Być może nie wszystko udało się zrealizować, ale pamiętajcie, że nawet drobne niepowodzenie możecie przekuć w sukces, jeśli tylko znajdziecie w sobie odwagę, by działać. Życzę Wam słonecznych wakacji, byście w nowym roku szkolnym wrócili z zapasem sił do podejmowania kolejnych wyzwań oraz gotowością do spełniania marzeń i realizacji nowych projektów.

Życzę również, aby wakacje były okresem radości, bezpiecznej, udanej zabawy i wytchnienia w otoczeniu rówieśników oraz dobrych i ciekawych ludzi.

Z wyrazami szacunku,
dr Monika Kończyk
Pomorski Kurator Oświaty

 
Bal absolwentów 2019 r. PDF Drukuj Email
czwartek, 20 czerwca 2019 12:26

Tegoroczni absolwenci to uczniowie klas ósmych (VIII a – 18 osób, VIII b –15), ale też trzecich gimnazjum, którzy jako ostatni uczęszczali do Gimnazjum Publicznego im. Antoniego Skwierawskiego w Wielu z uwagi na wygaszanie oddziałów gimnazjalnych. Nasze gimnazjum kończyło w tym roku 17 uczniów z kl. III a i 14 z kl. III b.

Uroczystość na zakończenie nauki w szkole podstawowej i gimnazjum odbyła się już w czwartek,13 czerwca 2019 r. Zgromadzili się na niej uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. O godzinie 15. 00 w Domu Kultury w Wielu rozpoczęła się msza święta, która sprawowana była przez naszego proboszcza, ks. Jana Flisikowskiego. Kazanie wygłosił ojciec Piotr Loose.

W dalszej kolejności na zewnątrz, przed budynkiem Domu Kultury na ulicy odbył się polonez, którego tańczyli uczniowie z wymienionych wcześniej klas, ale też nauczyciel religii oraz biologii i chemii (ojciec Piotr Loose i pan Karol Łukowicz). Na szczęście pogoda dopisała, więc taniec na świeżym powietrzu był możliwy i naprawdę się udał, a rodzice mogli być dumni ze swoich pociech. Nic więc dziwnego, że chętnie nagrywali ten moment programu i robili zdjęcia swoim pociechom.

Następnie w sali Domu Kultury można było obejrzeć przygotowany przez wychowawczynie i uczniów program artystyczny, który po kolei prezentowały poszczególne klasy. Zainspirowani Galą Oskarową, tę uroczystość zatytułowaliśmy Gala Absolwentów Wicki 2019, a jej symbolem była postać patrona naszej szkoły, Wincentego Rogali, Który uwielbiał muzykę, głównie tę graną na cytrze lub śpiewaną przez chór.

Po występie goście zostali zaproszeni na kawę i ciasto, a około 18. 00 młodzież rozpoczęła zabawę taneczną, która trwała do godziny 22.00.

Należy podkreślić, że rodzice wzięli na siebie ciężar przygotowania posiłków na tę uroczystość, pomagali przy sprzątaniu, mama Maartena de Beul z kl. III b robiła profesjonalne zdjęcia, a jego tata dowodził w kuchni.

Cieszymy się, że impreza mogła się odbyć w Domu Kultury w Wielu, za zgodą pani dyrektor, Justyny Piekarskiej.

Oczywiście sama uroczystość rozdania świadectw i nagród nastąpiła już w szkole , dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00. Zostali na nią również zaproszeni rodzice uczniów.

Nad przebiegiem wymienionych uroczystości czuwały wychowawczynie klas:

· Kl. VIII a - Katarzyna Czapiewska,

· Kl. VIII b – Cecylia Mazurek,

· Kl. III a gimnazjum – Danuta Szalewska,

· Kl. III b gimnazjum – Marzena Muchowska.

Danuta Szalewska

 
Znamy wyniki egzaminów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 czerwca 2019 17:21

14 czerwca 32 uczniów trzecich klas gimnazjum i 33 ósmych klas szkoły podstawowej poznali swoje wyniki z egzaminów przeprowadzonych w kwietniu. Jedni mają powody do wielkiej radości z powodu swoich osiągnięć i tym samym większą szansę dostania się do wymarzonej szkoły, inni do trochę mniejszej. A jak wypadli nasi uczniowie na tle wyników ogólnopolskich przedstawiają poniższe tabele.

Egzamin gimnazjalny (wyniki średnie w %)

 

Klasa III a

Klasa III b

Szkoła

Gmina

Woj. pomorskie

Polska

Historia + wos

64,9

70,5

67,6

61

58

59

J. polski

56,7

69,1

62,5

65

62

63

Przyroda

45,4

51,5

48,3

46

48

49

Matematyka

41,7

50,1

45,6

41

42

43

J. angielski - p

57,7

60,4

59

64

68

68

J. angielski - r

45,1

49,9

47,4

51

53

53

J. niemiecki

45

 

45

38

49

51

 

Egzamin ósmoklasisty (wyniki średnie w %)

 

VIII a

VIII b

Szkoła

Gmina

Woj. pomorskie

Polska

J. polski

54,8

58,8

56,62

61

62

63

Matematyka

44,2

52,5

47,97

45

44

45

J. angielski

42

41,9

41,95

45

58

59


 
Biwak PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 12:08

Biwak, który zaplanowaliśmy na poniedziałek i wtorek (10 i 11.06.) z projektu marszałkowskiego - sportowego, niespodziewanie udzielił nam dwóch ważnych lekcji, dotyczących człowieka:
1. W dotkliwy sposób odczuliśmy, jak - prowadzona od lat - niefrasobliwa wobec natury działalność człowieka prowadzi do zakłócenia harmonii przyrody i w rezultacie obraca się przeciwko człowiekowi: nadeszła nawałnica, musiałyśmy się ewakuować, schronić w bezpiecznym miejscu, by uniknąć tragedii. Człowiek sam sobie gotuje taki los.
2. Z drugiej strony poznaliśmy wielkie serca ludzi, nieobojętnych na potrzeby drugiego człowieka, a w razie konieczności - udzielających pomocy. Jesteśmy wdzięczne:
- Pani Barbarze Synak, która dbała o nas jak prawdziwa mama, troszcząc się, byśmy ani na chwilę nie poczuły głodu.
- Panu Edwardowi Synakowi - wspomagającemu transportowo Panią Basię i - gdy zaszła konieczność - przewoził nas z obozowiska w bezpieczne miejsce.
- Pani Joli Zwarze za wychowawczą troskę i opiekuńczość.
- Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Śledziowi za natychmiastową reakcję i przyjazd do nas późnym wieczorem, byśmy bezpiecznie wróciły do domu.
- Panu Krzysztofowi Narlochowi, który towarzyszył Panu Dyrektorowi w tej akcji.
- Naszym Rodzicom, pomagającym nam przy rozbijaniu biwaku, jak również we wtorek po nawałnicy pomogli nam zwinąć obóz ( szczególne podziękowania dla Pani Bogumiły Kniter, Pana Grzegorza Rzepińskiego i Pana Sławomira Miszke).
- Gospodarzom miejsca biwakowego w Raduniu nad jeziorem Młosino Duże, Państwu Skwierawskim za troskę i udzielenie nam schronienia.
We wtorek, późnym popołudniem, w spokoju konsumowałyśmy ( po grze na łące w dwa ognie) wiktuały, przygotowane specjalnie przez niezawodnych Państwa B.E. Synaków. O godzinie 21 rozjechaliśmy się rowerowo-samochodowo do domów.
"Powtórka z rozrywki" (bez nawałnicy!) odbędzie się po wakacjach.

Jolanta Lipska, szkoła Wiele

 
Kumam bazę PDF Drukuj Email
niedziela, 09 czerwca 2019 09:52

W piątkowy poranek, 7 czerwca 2019 roku, w Centrum Informacji Turystycznej w Wielu uczniowie klasy VII a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-ceramicznych "Kumam bazę-poznajemy i chronimy płazy" zorganizowanych przez Fundację Republika Marzeń. Od pani Grażyny Sadowskiej dowiedzieli się o znaczeniu płazów w przyrodzie oraz o sposobach ich ochrony. Mieli okazję zobaczyć żywe okazy m.in. żaby paskówki, ropuchy szarej, traszki grzebieniastej, traszki zwyczajnej, żaby grzebiuszki ziemnej.

Po części teoretycznej, grupa udała się na spacer nad Jezioro Wielewskie, by poznać naturalne warunki bytowania żab. Następnie rozpoczęły się warsztaty ceramiczne, w trakcie których powstały gliniane domki dla żab. Warsztaty prowadziła Joanna Sawicka. Domki po wypaleniu trafią do przydomowych ogródków uczniów.

 
Wycieczka - Szlak Piastowski PDF Drukuj Email
sobota, 08 czerwca 2019 19:14

W dniach od 4 do 6 czerwca 2019 r. uczniowie klas: V a, V b, VI a, VI b i VII a wzięli udział w wycieczce Szlakiem Piastowskim. Pierwszy dzień rozpoczął się zwiedzaniem Muzeum Archeologicznego - osady warownej z 700 - 400 r. p. n. e w Biskupinie. Następnie udali się do pierwszej stolicy Polski Gniezna, gdzie podziwiali Drzwi Gnieźnieńskie i gotycki kościół katedralny, zwany Bazyliką Prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znajdujący się na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie. Kolejnym przystankiem wycieczki była Chrzcielnica Polski w Lednicy. Na Ostrów Lednicki przeprawialiśmy się promem. To miejsce prawdopodobnego chrztu Mieszka I.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Poznań: Stare Miasto z ratuszem, oraz Ostrów Tumski z Katedrą i grobami I Piastów. Odwiedziliśmy również Palmiarnię i Stadion Lecha, gdzie poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, zobaczyliśmy w jakich warunkach pracują dziennikarze na Trybunie Prasowej, posiedzieliśmy na miejscach dla VIP - ów oraz zobaczyliśmy szatnie piłkarzy. Udaliśmy się także do Rogalowego Muzeum Poznania. W tym żywym centrum poznańskich tradycji i kultury poznaliśmy poszczególne etapy powstawania rogali świętomarcińskich, uczniowie mogli nawet wziąć czynny udział w produkcji rogali. Na koniec wizyty każdy spróbował tego smakołyku. Drugi dzień zakończyliśmy relaksując się w kompleksie rekreacyjno – sportowy nad Jeziorem Maltańskim.

Ostatni dzień przeznaczyliśmy na wizytę w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Obejrzeliśmy pracownię, w której znajdują się pamiątki z dalekich podróży pisarza. Następnie udaliśmy się Rogalina, gdzie zobaczyliśmy Pałac Raczyńskich, ogród francuski oraz pomnikowe dęby Lech, Czech i Rus. Na zakończenie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Zamek i Parowozownię w Kórniku.

Wycieczkę Szlakiem Piastowskim zaliczamy do wyjątkowo udanych, tym bardziej że przez cały pobyt w Wielkopolsce panował 30 - stopniowy upał.

Jolanta Cieśnik-Siudy

 
Gminny Konkurs z Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
niedziela, 02 czerwca 2019 19:25

29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Karsinie odbył się odbył się II Gminny Konkurs z Języka Niemieckiego ,, Deutsch kann auch praktisch sein”. Uczniowie ze szkół z Osowa, Karsina i Wiela walczyli o tytuł Mistrza Języka Niemieckiego rozwiązując test leksykalno – gramatyczny. Zwycięzcą została Weronika Peplińska z naszej szkoły. Gratuluję !  

Dziękujemy Pani Lucynie Latuszewskiej ze szkoły w Karsinie za organizację konkursu.
Do zobaczenia za rok !

Natalia Wasiniewska-Zirra

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.