forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080023k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Powitanie wiosny PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2018 16:22

22 marca 2018 r. klasy 1-3 przeszły ulicami Wiela w ,, Wiosennym korowodzie".

Na czele korowodu klasa 3 b z tradycyjną Marzanną, a za nimi pozostałe klasy z wiosennymi  maikami.

Trasa korowodu biegła: ul. Główną - ul. Górską - ul. Prymasa Wyszyńskiego - ul. Wicka Rogali.  Wspólne spotkanie z okazji powitania wiosny zakończyło się przy ognisku.

Celina Landowska, zdjęcia Helena Rutkowska


 
Konkurs Poezji Polskiej PDF Drukuj Email
środa, 14 marca 2018 11:44

13 marca 2018 r. w świetlicy odbyły się przesłuchania konkursowe etapu szkolnego.

W kategorii wiekowej klas 1-3 wzięło udział 12 uczestników. Każdy prezentował  dwa utwory. Największą popularnością cieszyły się wiersze Brzechwy i Tuwima.
Jury pod przewodnictwem p. Aliny Muchowskiej wyłoniło trójkę finalistów:
I miejsce Rita Miloch - udział w konkursie gminnym,
II miejsce Zuzanna Filipiak - udział w konkursie gminnym,
III miejsce Barnim Schramka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe i dyplomy.

Organizacją konkursu zajęła się p. Helena Rutkowska i p. Zofia Hetmańska.
Celina Landowska

 
Bal przebierańców PDF Drukuj Email
sobota, 27 stycznia 2018 09:21

26 stycznia w miejscowym DK odbył się Bal Przebierańców klas 1-3 SP.

Aktywny udział w balu brali rodzice ze stowarzyszenia Hamak. Były konkursy, zabawy, taniec kotylionowy, wybór króla i królowej balu z danej klasy, bańki mydlane i radość z przebrania. Klimat balu oddają zdjęcia, które wykonała p. Kamila Narloch.

Organizacją i prowadzeniem  zajęła się p. Helena Rutkowska.
Celina Landowska, Helena Rutkowska

 
Świętujemy z Babcią i Dziedkiem PDF Drukuj Email
sobota, 20 stycznia 2018 08:53
18 stycznia 2018 r.wychowawczynie klas 1-3 SP urządziły spotkanie z okazji  Dnia Babci i Dziadka  w miejscowym Domu Kultury.
Uczniowie uczcili przybyłych na spotkanie  Dziadków występami na scenie. Klasa 2a wystąpiła w przedstawieniu Ucieczka smoków, klasa 3a przedstawiła inscenizację Cztery żywioły, klasa 3b Jasełka. Klasy pierwsze dedykowały Babciom i Dziadkom wiersze i piosenki.

Przedstawiciele rodziców zajęli się organizacją poczęstunku, który został ufundowany przez Dyrektor DK.
Celina Landowska

 
Wielka Orkiestra znów zagrała PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 13:58

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 26, tym razem dla najmłodszych-noworodków. Sześć Wolontariuszy z naszej szkoły zbierało pieniądze na ten cel , nie zwracając uwagi na  złe warunki pogodowe, które tego dnia były wyjątkowo trudne. Podziękowania należą się uczennicom klasy II B Gimnazjum Katarzynie Skwierawskiej i Martynie Sznek  oraz  uczniom klasy IIIB Gimnazjum Aurelii Jazdzewskiej, Kacprowi Bucławowi i uczennicom IIIA Gimnazjum Martynie Gliszczyńskiej oraz Marcelinie Firmowskiej.  Wolontariusze zbierali pieniądze w niedzielę14 stycznia 2018r.w godzinach przedpołudniowych, a po południu liczyli pieniądze wraz z opiekunem Koła Wolontariatu p. Elżbietą Trzcińską oraz dyrektorem Domu Kultury w Wielu p. Justyną Piekarską. Po południu odbyły się  występy taneczne i muzyczne, pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Karsin oraz słodki poczęstunek, loteria, malowanie twarzy, mydlane bańki i licytacja zgromadzonych darów. W tym roku dopisała też licznie zgromadzona publiczność . Zebrana kwota pieniędzy w Wielu to 5541,30 złotych.

Elżbieta Trzcińska

 
Świąteczne kolędowanie 2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 19:17

Po wtorkowych jasełkach w środę tj. 20.12.2017 r. "kolędowaliśmy pod szkolną choinką". Chętnie śpiewali wszyscy, od podstawówki do gimnazjum. Każdy chciał pokazać, że polskie kolędy zna. W nagrodę dla uczestników był słodki poczęstunek i dyplom. Całość zorganizowali uczniowie klasy II a  gimnazjum. 

Zuzia H., Zuzia R., Dominika D., Paweł M.


Kolędowania ciąg dalszy. W czwartek uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w koncercie kolęd kaszubskich w wykonaniu p. Leszka Boliboka i p. Rafała Rompcy. Organizatorem koncertu był Dom Kultury w Wielu i p. Justyna Piekarska.. 


W piątek klasy 1-3 spotkały się z okazji Świąt Bożego Narodzenia na apelu przygotowanym przez wychowawczynie klas 3. Klasa 3 a przybliżyła słowem i kolędą tradycje świąteczne, a klasa 3 a przedstawiła Jasełka. Całość dopełniły kartki świąteczne i życzenia złożone przez Dyrektora. 

Celina Landowska


 
Kalendarz na rok 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 12:34

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności plastyczne, tworząc prace do konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Spośród wielu rysunków wykonanych różnymi technikami, komisja wybrała 12 prac, które zostaną umieszczone w kalendarzu ściennym na rok 2018. Zwycięzcami są: Joanna Szalewska, Karina Kapanka, Karolina Data, Damian Filipiak, Martyna Zabrocka, Martyna Sznek, Monika Bławat, Natalia Malczyk, Joanna Bławat, Amelia Data, Bartosz Mientki, Lucjan Steinke. Uczniowie na początku stycznia otrzymają kalendarze. Gratuluję zwycięzcom!

Hanna Szpręga

 
Góra Grosza 2017 PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 17:35

Już osiemnasta edycja Góry Grosza (akcja zbierania monet) organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom za nami. Pieniądze z tej akcji zebrane w całej Polsce są przeznaczane na pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz na wsparcie dla ich rodzin.

Dzisiaj tj. 20.12.2017 r. podsumowaliśmy naszą szkolną akcję. Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 698,91 złotych. Można też powiedzieć, że zebrali 14502 monety, w tym 5615 monet o nominale 1 grosz, ale można też powiedzieć, że monety te ważą 30 kilogramów. Największą hojnością wykazały się klasy: IV a, I a i III b szkoły podstawowej.

Wszystkim za udział w akcji i każdy grosz bardzo dziękuję.

Adela Ebertowska


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 44


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.