forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080013k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Praca wolontariatu - "Przytulisko" PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 17:29

Już drugi raz w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu  pospieszyło z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami.  Dziękujemy WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM  W  TĘ AKCJĘ!

Elżbieta Trzcińska

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 17:22

Jak co roku w dniach14-15 grudnia 2017r.  Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało Kiermasz Świąteczny na którym można było zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy ciekawą książkę. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy w tym roku na wsparcie rodziny z naszej okolicy, która ucierpiała w wyniku wiatrów sierpniowych.

Elżbieta Trzcińska

 
Barbórka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:44

Tradycyjnie 4 grudnia uczniowie klas 1-3 z wychowawcami spotkali się z emerytowanymi Górnikami mieszkającymi na terenie naszej gminy. Dzieci wystąpiły w górniczych czapkach, wręczyły laurki z życzeniami i zaśpiewały Górnikom gromkie Sto lat

Organizacją spotkania zajmowała się P. Helena Rutkowska.


 
Wycieczka do Torunia PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2017 15:57

25 października uczniowie klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia. O godz. 7:30 pod naszą szkołę przyjechał autokar, który zabrał naszą wesołą gromadkę do miasta słynącego z pierników. Podróż przebiegała pomyślnie i tuż przed godz. 10 byliśmy u celu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczyliśmy się piec pierniki. Następnie przeszliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy ratusz i inne zabytki toruńskiej starówki. Nie obyło się bez zakupu pamiątek, smacznych Katarzynek no i oczywiście pierników. Nieco zmoknięci udaliśmy się na posiłek w McDonalds. Ogrzani i najedzeni ruszyliśmy w stronę planetarium. Półgodzinna prezentacja była bardzo interesująca. Dowiedzieliśmy się dużo o otaczających nas planetach i Wszechświecie. W Orbitarium był czas na eksperymenty. Na koniec wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę i nieco zmęczeni udaliśmy się do autokaru. O godz. 18 byliśmy z powrotem w Wielu, w świetnych humorach, z głowami pełnymi wrażeń i pięknych, toruńskich widoków.

Dziękujemy Pani Jolancie Wantoch Rekowskiej oraz rodzicom za czynny udział w wycieczce.

Wychowawcy


 
Kiermasz książek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 11:43

W dniach 06-10 listopada 2017 roku w bibliotece odbywać się będzie kiermasz książek. Zachęcam uczniów i pracowników szkoły do zapoznania się z ofertą książek i skorzystania z możliwości zakupu. W ofercie kiermaszowej znajdują się m.in. bajki, powieści, książeczki edukacyjne, książki kucharskie, płyty CD oraz kolorowanki z naklejkami. Zapraszam!

Hanna Szpręga

 
Konkurs PDF Drukuj Email
czwartek, 19 października 2017 11:24

Drodzy uczniowie! Zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną. Wasze zadanie polega na opisaniu w kilku zdaniach ciekawej książki z biblioteki oraz stworzeniu do niej pracy plastycznej. Możecie również opisać książkę, którą lubicie, a nie ma jej w naszej bibliotece, a być może powinna się w niej znaleźć. Wzór karty konkursowej do wypełniania oraz szczegółowe informacje o konkursie uzyskacie w bibliotece. Podpisane prace można oddawać do 10 listopada 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców 13 listopada 2017 r. Zapraszam!

Hanna Szpręga

 
Świat Labiryntów Bliziny PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 07:06

Klasy : 2 a, 3 a i 3 b uczestniczyły w wycieczce do Blizin, gdzie miały okazję wędrować po labiryncie w polu kukurydzy i rozwiązywać zadania w czteroosobowych grupach z opiekunem. Kolejną atrakcją i wyzwaniem był drewniany labirynt z krzyżówką do rozwiązania. Zadania wykonano na szóstkę. Wszyscy otrzymali certyfikaty poświadczające umiejętności tropicieli.

Dziękujemy rodzicom za czynny udział w wycieczce.

Wychowawcy

 
Pasowanie na ucznia 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 13 października 2017 12:40

Dnia 12.10.2017r.  o godz. 9.00 w Domu Kultury w Wielu odbyła się uroczystość szkolna – pasowanie uczniów klas pierwszych. W świątecznej atmosferze, w pięknie udekorowanej sali, ubrani w stroje galowe pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Na uroczystość przybyli: pan dyrektor Andrzej Narloch, nauczyciele i uczniowie klas 1-3 oraz rodzice.

Po przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: Gabrielę Wardyn i Barbarę Kiedrowską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Po programie artystycznym dzieci, w obecności zgromadzonych, złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor, symbolicznie dotykając każdego ucznia dużym ołówkiem. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom piękne dyplomy a pan dyrektor złożył   im życzenia skuteczności i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Następnie uczniowie klas trzecich przedstawili swój program artystyczny, a  drugoklasiści wręczyli młodszym kolegom miłe upominki.

Na zakończenie uroczystości, w podziękowaniu,  uczniowie   klas  2 i  3-cich  zostali poczęstowani słodyczami a pierwszoklasiści z rodzicami, wychowawczyniami i panem dyrektorem zasiedli do stołu ze słodkościami. Najpiękniej  wyglądał i smakował  pięknie udekorowany wielki tort.

Barbara Kiedrowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 44


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.