forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080028k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Powiatowa Rodnô Mòwa PDF Drukuj Email
sobota, 06 maja 2017 00:00

Uczennica klasy VI b Agnieszka Laska zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI w 46 edycji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej. Pod koniec maja będzie reprezentować nasza szkołę i powiat kościerski w finale konkursu w Chmielnie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Uśmiech

M. Gierszewska
 
Lekcja języka kaszubskiego z Bożeną Ugowską PDF Drukuj Email
sobota, 22 kwietnia 2017 00:00

Miedzwiôdk Pùfôtk

W piątek 21.04.17 r. w Domu Kultury w Wielu odbyła się lekcja języka kaszubskiego z  Bożeną Ugowską, która przełożyła Kubusia Puchatka na język kaszubski. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób autorka zdecydowała się na przetłumaczenie właśnie tej książki oraz  jak nadała imiona poszczególnym postaciom. Część spotkania poświęcona została omówieniu kilku fragmentów powieści oraz ćwiczeniom dramowym. Dzieci wcielały się w role poszczególnych bohaterów.

 W związku z tym wydarzeniem ogłoszono  konkurs plastyczny na pracę poświęconą Kubusiowi.

Oto jego wyniki: 

I miejsce - Martyna Zabrocka kl. V a

II miejsce - Aurelia Libera  kl. VI b

III miejsce  - Kornelia Muchowska kl. IV b

                                                                   Gratulujemy! 

Justyna Piekarska, Manuela Gierszewska, Agnieszka Kanthak

 
Konkurs Recytatorski "Rodnô Mòwa" PDF Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 18:29

RODNÔ MÒWA KARSIN 2017


11 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Karsinie odbyły się eliminacje gminne do kolejnej edycji konkursu recytatorskiego "Rodnô Mòwa". Naszą szkołę reprezentowali:

Adam Urbański kl. IV b

Małgorzata Miloch kl. VI b

Milena Sznek kl. VI b

Agnieszka Laska kl. VI b 

Na etapie powiatowym w Kościerzynie reprezentować będzie nas Agnieszka Laska (ubiegłoroczna zwyciężczyni z Chmielna), która zajęła I miejsce. Wyróżnienie uzyskała Małgorzata Miloch. Gratulujemy uczestnikom i trzymamy kciuki za Agnieszkę! :) 

Manuela Gierszewska        

 
Wiosna tuż, tuż ... PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 16:48

W poniedziałek 3.04. 2017 r. w szkolnej stołówce odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne o tematyce Wielkanoc tuż, tuż... .
Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas 1-3 w ramach programu wychowawczego. Celem spotkań jest integracja klasowa i realizacja zadań wychowawczych związanych z polską tradycją świąteczną.

Celina Landowska, Helena Rutkowska


 
Pierwszy Dzień Wiosny z matematyką PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 10:06

21 marca klasy I-III gimnazjum i IV-VI szkoły podstawowej zmierzyły się w konkurencjach matematycznych o tytuł Klasa Giga Mat i Klasa Super Mat. Wybrane wcześniej zespoły klasowe współzawodniczyły w rozwiązywaniu sudoku, układaniu figur z elementów tangramu, puzzli o tematyce matematycznej. Pozostali uczniowie w klasach pracowali nad złożeniem 10 figur orgiami, zawieszali materiały na gazetkę o tematyce matematyczno-wiosennej i przygotowywali przebranie pod hasłem „Mam świetną figurę!”. Podsumowanie imprezy odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie demonstrowali swoje przebrania, tutaj również przeprowadzono zawody w lotach papierowych samolotów „Lot w nieskończoność”. Najwięcej punktów zebrała klasa VI b (Klasa Super Mat), a w gimnazjum klasa III b (Klasa Giga Mat). Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Organizatorki imprezy: Marzena Muchowska, Cecylia Mazurek, Katarzyna Masiak

Zdjęcia: Patrycja Narloch

 
Powitanie wiosny PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 20:39

Klasy 1-3 witały wiosnę przechodząc ulicami Wiela tematycznym korowodem. Zwiastuny wiosny.
Na zakończenie integracyjnych zajęć było spotkanie przy ognisku z wiosenną piosenką i poezją. Nie zabrakło tez tradycyjnego pieczenia kiełbasek.

Celina Landowska, Helena Rutkowska


 
Dzéń Jednotë Kaszëbów 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 17 marca 2017 00:00

W piątek 17.03.17 r. po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzéń Jednotë Kaszëbów (Dzień Jedności Kaszubów). Podobnie jak w ubiegłym roku przemaszerowaliśmy ulicami Wiela w regionalnych barwach  pod przewodnictwem zespołu Kaszëbë.  Następnie na scenie w Domu Kultury wystąpił zespół Kaszëbë oraz uczniowie klas szóstych oraz klasy Vb, którzy zauroczyli publiczność wspaniałym śpiewem, a także zdolnościami aktorskimi. Wspólne świętowanie zakończył słodki poczęstunek, który przygotowali uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi rodzicami. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację obchodów tego święta !!! 

Organizatorki: Justyna Piekarska, Agnieszka Kanthak, Manuela Gierszewska


P.S. Obszerna relacja z uroczystości dostępna jest pod adresem: http://koscierski.info/wiadomosc,29882,Wiele-Dzieci-i-mlodziez-uczcily-Dzien-Jednosci-Kaszubow.html

[źródło:kościerski.info.pl]

 
Kaszubski doping dla Atomówek! PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 00:00

W poniedziałek (13.03.17 r.) uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w meczu ekstraklasy siatkówki w Ergo Arenie. Wyjazd ten był efektem udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. W tym roku poświęcono go twórczości Józefa Chełmowskiego (rzeźbiarza, artysty, malarza i filozofa z Brus Jaglich).  Pierwsze ze 150 szkół, które nadesłało prace konkursowe otrzymało darmowe bilety do Gdańska, w tym również nasza szkoła Uśmiech 

M. Gierszewska, A. Kanthak, J. Piekarska 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.