forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080033k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Lekcja doradztwa zawodowego na Politechnice Gdańskiej PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2019 09:32

W dniach 22-25 maja 2019r.odbył się po raz kolejny Bałtycki Festiwal Nauki, którego organizatorem była Politechnika Gdańska. Z myślą o uczestnikach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki studenci i wykładowcy przygotowali szereg różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Były wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, a nawet dyskusje. Wszystkie w przystępnej dla odbiorców formie. Głównym celem tego festiwalu jest popularyzacja nauk technicznych oraz zachęcanie do studiowania na tej uczelni. Do wyboru były zajęcia z 23 dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne, aż po automatykę z robotyką!

Uczniowie naszej szkoły (18 osób VI-III Gimnazjum) wraz z opiekunami E. Trzcińską i D. Szalewską mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym pokazie. Wykład i pokaz ,,Eksperymenty fizyczne działające na intelekt, wyobraźnię i emocje” , Kolorowe płomienie”, pokaz niezwykłych reakcji chemicznych to jedne z licznych atrakcji tego dnia. W drodze powrotnej koniecznie spacer po plaży i molo w Brzeźnie. Tego dnia dopisywał nam dobry humor, podziwialiśmy piękne widoki nad polskim morzem i jednocześnie uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji doradztwa zawodowego.

E. Trzcińska

Bałtycki Festiwal Nauki (zdjęcia)

 
Projekt Koder Junior Szkoła Mistrzów Programowania klasy I-III PDF Drukuj Email
sobota, 25 maja 2019 10:45

W roku szkolnym 2018/2019 klasy I-III brały udział w Projekcie Koder Junior Szkoła Mistrzów Programowania.

W ramach projektu odbyło się 14 dwugodzinnych spotkań  teoretycznych i praktycznych z grą Scottie Go (w tym 5 z konsultantem). Projekt kończyła wycieczka do Muzeum Emigracji w Gdyni.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z zajęć i wycieczki.

Celina Landowska Helena Rutkowska

 
Poznajemy Polskę - Wrocław PDF Drukuj Email
niedziela, 12 maja 2019 14:26

W dniach 6-9.05.2019 r. klasa VII a z udziałem rodziców i pod opieką nauczycieli zwiedzali Wrocław. Podróż, podobnie jak i w poprzednich latach, odbyli pociągiem ucząc się jednocześnie posługiwania się rozkładem jazdy.

We Wrocławiu:

 • Zwiedzili miasto poszukując jednocześnie wrocławskich krasnali,
 • Poznali centrum nauki o wodzie czyli Hydropolis,
 • Podziwiali obraz bitwy pod Racławicami czyli Panoramę Racławicką, sztukę XIII-XVII w. w Muzeum Narodowym, sztukę współczesną w Pawilonie Czterech Kopuł i najpiękniejszą salę barokową czyli Aulę Leopoldinum na Uniwersytecie Wrocławskim,
 • Wspięli się na wieżę kościoła św, Elżbiety i Wieżę Matematyczną,
 • Zachwycali się roślinnością w ogrodach: Botanicznym i Japońskim,
 • Regenerowali swoje siły w Gojump i Aquaparku.

Wszyscy wrócili zadowoleni.

 
Jakub Jasnoch dwukrotnym finalistą konkursów historycznych PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2019 10:50

Pierwszy konkurs to Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy . Jakub dzięki swojej wiedzy przeszedł eliminacje szkolne, następnie rejonowe i 18 stycznia 2019 roku na etapie wojewódzkim uzyskał tytuł finalisty.

Drugi konkurs to XXIV Konkurs Historyczny im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę.” Tutaj również Jakub pomyślnie przeszedł etap szkolny i rejonowy. Na etapie wojewódzkim, który odbył się 28 marca 2019 roku, został finalistą tego konkursu.

Gratulujemy

 
Święto Matematyki PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 17:44

21 marca 2019 roku obchodziliśmy w klasach IV – III gimnazjum Święto Matematyki. Tego dnia odbyły się zawody międzyklasowe w różnych konkurencjach: „Mam świetną figurę” ( przebranie matematyczne ), „Lot w nieskończoność” ( najdalej lecący samolot z papieru ), „Mistrz liczby Pi” ( znajomość jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi ), „Tangramowe potyczki” ( układanie figur z elementów Tangramu), „Ułamkowy zawrót głowy” ( składanie z modeli ułamków zwykłych podanej liczby mieszanej lub innego ułamka ), „Skojarzenia matematyczne” (odgadnięcie jak największej liczby haseł matematycznych na podstawie krótkiego ich opisu ), wykonanie modelu graniastosłupa o jak największej objętości, ozdobionego wiosennymi motywami.

Po podliczeniu punktów wszystkich klas okazało się, że dwie klasy uzyskały po 22 punkty. Przeprowadzono dogrywkę ( rozwiązanie sudoku 6 x 6 ), którą wygrała klasa VIII b, drugie miejsce zajęła klasa V a. Rozdano nagrody, którymi były teczki A4, długopisy zmazywalne i zakreślacze.

Po zawodach przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Organizatorki imprezy: Marzena Muchowska, Cecylia Mazurek

 
Witamy wiosnę. PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 14:55

Klasy 1-3 21 marca 2019 r. powitały wiosnę. Wiosenny  korowód przeszedł ulicami Wiela ku uciesze mieszkańców. Kolorowy korowód dzieci wywoływał  radość i uśmiechem przechodniów.

Po powrocie do szkoły symboliczny zwiastun wiosny -  gaik,  został umieszczony przed wejściem do szkoły, aby  przypominać o nadejściu upragnionej pory roku. Na zakończenie klasy spotkały się tradycyjnie przy ognisku.

Celina Landowska, Helena Rutkowska

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
środa, 13 marca 2019 23:19

Dnia 13.03.2019 r. w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.

Cele konkursu to:

 • Popularyzacja polskiej literatury pięknej.
 • Kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.
 • Stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuka interpretacji.
 • Promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów.
 • Stwarzanie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Naszą szkołę i gminę reprezentowała uczennica klasy III b gimnazjum – Katarzyna Skwierawska, która zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Recytatorskim.

Zaprezentowała utwory: Agnieszki Osieckiej Serce i Wisławy Szymborskiej Miłość od pierwszego wejrzenia.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i sąd konkursowy miał trudne zadanie. Ostatecznie jury konkursu powiatowego nagrodziło Kasię Skwierawską dyplomem pamiątkowym za udział w wyżej wymienionym konkursie.

Jolanta Wantoch Rekowska

 
Poświęcenie nowego autobusu PDF Drukuj Email
niedziela, 10 marca 2019 14:08

8 marca 2019 roku w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Dostaliśmy nowy autobus.

Ten nowy środek transportu zakupiony przez Gminę Karsin dla naszych uczniów codziennie dowożonych i odwożonych kosztował 190 tysięcy złotych, ma 10 lat i będzie można z niego korzystać również na wycieczki szkolne. Takie informacje przekazał wszystkim obecnym wójt Gminy Karsin Roman Brunke, obecny ma uroczystości.

Poświęcenia kierowcy p. Wiesława Kowalskiego i nowego autobusu dokonał proboszcz wielewskiej parafii ksiądz Jan Flisikowski. Korzystając z okazji ksiądz Jan złożył wszystkim kobietom życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Na koniec chętni uczniowie (w ramach wolnych miejsc) mogli odbyć pierwszy kurs ulicami Wiela.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.