forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080016k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 marca 2019 19:42
4 marca 2019 roku w małej świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.
Klasy 1-3 reprezentowały:
 1. Marlena Hetmańska
 2. Aleksandra Gosz
 3. Agnieszka Bronka
 4. Marta Zgoda
 5. Marta Pawłocka
 6. Agata Szpręga
 7. Zuzanna Mientka
 8. Elena Mleczek
Komisja w składzie: Hanna Szpręga, Helena Rutkowska, Celina Landowska wyłoniła trzech laureatów:
 1. Marta Pawłocka
 2. Marlena Hetmańska
 3. Zuzanna Mientk
W etapie gminnym wezmą udział:
 1. Marta Pawłocka
 2. Marlena Hetmańska
 
Rekrutacja w Powiecie Kościerskim PDF Drukuj Email
piątek, 08 lutego 2019 16:32

Szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kościerskiego wzorowo przygotowane na przyjęcie uczniów z „podwójnego rocznika”

6 lutego br., z inicjatywy Alicji Żurawskiej, starosty kościerskiego, zorganizowane zostało spotkanie, adresowane do władz samorządowych z terenu wszystkich gmin Powiatu Kościerskiego oraz dyrektorów szkół podstawowych z naszego Powiatu, dotyczące kwestii związanych ze stanem przygotowania szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, na przyjęcie uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.

Najważniejszą informacją przekazaną podczas spotkania jest zapewnienie, że stan przygotowania szkół ponadgimnazjalnych do przyjęcia uczniów z tzw. „podwójnego rocznika”, jest wzorowy i dla każdego ucznia znajdzie się miejsce. To szczególnie ważne przede wszystkim dla samych uczniów, jak i rodziców.

Podczas spotkania przedstawione zostały kierunki kształcenia w poszczególnych  szkołach oraz ilość oddziałów i miejsc, jak również zaprezentowano przedmioty brane pod uwagę do punktacji podczas rekrutacji 2019/2020.

Rekrutacja w Powiecie Kościerskim, wzorem lat ubiegłych, zostanie przeprowadzona elektronicznie przy wykorzystaniu programu firmy VULCAN.

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji w Powiecie Kościerskim na rok szkolny 2019/2020, w tym oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, znajdą Państwo na stronie internetowej Powiatu Kościerskiego w zakładce „Rekrutacja w Powiecie Kościerskim”

http://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=285&strona=1

 
Zapisanie uczniów klas I do biblioteki PDF Drukuj Email
piątek, 08 lutego 2019 12:35

Uczniowie klasy I a i I b opanowali umiejętność czytania i zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, zasadami dbania o książki oraz regulaminem biblioteki. Wypożyczyły pierwsze książki i otrzymały pamiątkowe zakładki. Ferie zimowe spędzą razem
z bohaterami bajek i baśni.
Drodzy uczniowie-witajcie w bibliotece. Świat książek i ich bohaterowie czekają, aby zabrać Was do krainy wyobraźni!

Hanna Szpręga

 
Ferie zimowe PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lutego 2019 17:01

11 lutego 2019 roku województwo pomorskie jako ostatnie rozpoczyna ferie zimowe. Nasza szkoła przygotowała na te dwa tygodnie dla uczniów różnego rodzaju atrakcje. Poszczególne klasy otrzymały propozycję wyjazdu do kina, na basen, na kręgle. Ponadto codziennie odbywać się będą w szkole zajęcia sportowe, plastyczne . Plan zajęć poniżej. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanego wypoczynku.

I tydzień ferii

II tydzień ferii

 
Spotkanie karnawałowe PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2019 20:18

W Domu Kultury dnia 25 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie karnawałowe zorganizowane przez zespół nauczycieli klas I-III.

Celem imprezy było uczczenie Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni Dziadkowie mieli okazję obejrzeć i aktywnie uczestniczyć w występach i zabawie swoich wnucząt. Zabawę uatrakcyjnił p. S. Narloch muzyką na żywo i Stowarzyszenie Hamak foto-budką i mydlanymi bańkami.

Dziękujemy za zaangażowanie grupie Rodziców z klasy I b.

Wychowawcy klas I-III


 
Wyzwanie czytelnicze na rok 2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 08:42

Rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy. To czas postanowień i wyzwań, które możemy przed sobą postawić. Liczę na Was uczniowie. Wyzwanie czytelnicze czeka. Na czym polega i jakie są zasady? Tego dowiecie się w bibliotece. Nagrodą za podjęcie wyzwania jest przede wszystkim Wasz własny rozwój, inwestujecie w siebie poprzez czytanie. Jednakże nagrody książkowe też oczywiście się znajdą.

Hanna Szpręga

 
Książki Waszych marzeń czekają w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 08:37


Biblioteka szkolna brała udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Podawaliście tytuły książek, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w bibliotece. Wychodząc naprzeciw Waszym gustom czytelniczym zamówione zostały setki książek. Zakupionych zostało 914 nowych książek. Wśród nich są tytuły zaproponowane przez Was. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie na długie zimowe wieczory:bajkę, powieść, komiks, poezję, książkę popularnonaukową, album, książki o sporcie sport czy książki z pomysłami prac plastycznych, typu origami. W każdy poniedziałek będę umieszczała na stronie szkoły opis nowych książek, żeby zapoznać Was z nowym księgozbiorem.

 Hanna Szpręga

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.