forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080016k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Klasa I b w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wielu PDF Drukuj Email
niedziela, 16 grudnia 2018 13:19

14 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1b brali udział w zajęciach integracyjnych w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów w trzech grupach. Dzieci wraz z podopiecznymi ŚDS piekły i lukrowały pierniczki, wykonały bombkę techniką decoupage oraz ozdabiały torebkę na prezenty. Zajęcia były bardzo atrakcyjne, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. O doskonałe samopoczucie i wysoki poziom merytoryczny prowadzonych zajęć dbali pracownicy ŚDS. Wykonane przez siebie i kolegów dzieła, dzieci zabrały na pamiątkę do domu. To spotkanie pokazało dzieciom, że osoby z niepełnosprawnością są równowartościowymi członkami społeczeństwa.

Dziękujemy pracownikom i podopiecznym ŚDS za stworzenie rodzinnego klimatu w czasie naszego pobytu.

Pani Alinie Narloch pięknie dziękujemy za pomysł i organizację zajęć.

Chcielibyśmy to jeszcze powtórzyć ;-)


H. Rutkowska

 
Góra Grosza 2018 PDF Drukuj Email
środa, 12 grudnia 2018 20:05

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach odbywa się wielka zbiórka monet. Celem, na który zbierane są te monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Organizatorem jej jest Towarzystwo Nasz Dom.

Tak jak i w ubiegłych latach tak i w tym nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Akcja trwała od 26 listopada do 10 grudnia a 12 grudnia usypywaliśmy wielką górę z zebranych przez uczniów groszy. W zbiórkę zaangażowały się wszystkie klasy. Zebrano kwotę 844,70 zł czyli 20103 monet o różnych nominałach. Najbardziej hojne okazały się dzieci z klasy II a i VII b.

Tegorocznymi organizatorami akcji byli uczniowie z klasy III a gimnazjum: Zuzia Hrynkiewicz, Zuzia Rynkiewicz, Krystian Góra i Marcin Zabrocki. Opiekunem Adela Ebertowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji.

 
Wyjazd integracyjny klas I-III SP PDF Drukuj Email
czwartek, 06 grudnia 2018 20:19

4 grudnia 2018 r. klasy 1-3 z okazji Mikołajek pojechały do Chojnic na przedstawienie Teatru Muzycznego Duduś z Łodzi.

Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”

to przepiękne widowisko przeznaczone

dla najmłodszych dzieci.
Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne,
wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny,
ośmioosobowy zespół teatralny wprowadziły
małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni.

W trakcie spektaklu organizowano wesołe konkursy,
za które mali uczestnicy zostali nagrodzeni.
Na koniec odbyło się losowanie wcześniej wypisanych
przez  wychowawców biletów,
a szczęśliwi zwycięscy
otrzymali wiele atrakcyjnych upominków.

Przepyszna zabawa, wesołe piosenki,
nastrój tajemniczej krainy krasnoludków,
ciekawa gra aktorów wywoływała uśmiech i zachwyt,
wnosząc wiele radości w malutkie serca widzów,
jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec
rówieśników i dorosłych.

Wyjazd uczniów sponsorowali ich rodzice z okazji Mikołajek.

Celina Landowska, Helena Rutkowska

 
Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu PDF Drukuj Email
środa, 05 grudnia 2018 18:32

Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019?

Po raz pierwszy przyłączyliśmy się do Akcji ,,Nie jest kolorowo". Akcja ta doczekała się IV edycji i jest organizowana przez Stowarzyszenie Traugutta z Pruszcza Gdańskiego. Zbieraliśmy przybory szkolne dla polskich szkół z Kresów. Jak zwykle nie zawiedliśmy i zebraliśmy 8 dużych kartonów z pięknymi, nowymi, kolorowymi przyborami. Dołączyły do nas inne szkoły i przedszkola. Dziękujemy w szczególności Publicznemu Przedszkolu w Karsinie oraz Szkole Podstawowej im. Ksawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu. Wspólnie zebraliśmy m.in. ponad 260 zeszytów, 43 bloki, 16 farb, 48 opakowań kredek, 15 pudełek plasteliny, 20 piórników,  80 długopisów i wiele innych potrzebnych przyborów szkolnych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Już kolejny raz w tym roku Szkolne Kolo Wolontariatu  pospieszyło z pomocą także naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami. Jak co roku dzieci zwłaszcza z klas młodszych z ogromną empatią podeszły do problemu, a efektem tego jest samochód pełen produktów dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję!

Jak co roku zapraszam serdecznie do udziału w naszej akcji świątecznej ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Pomóżmy przygotować paczki dla osób starych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Produkty  przynosimy do pedagoga szkolnego do 1O grudnia. Z zebranych produktów przygotujemy paczki i przekażemy je potrzebującym z naszej gminy.

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w dniach13-14 grudnia 2018r. zapraszamy do udziału w Kiermaszu Świątecznym , na którym można będzie zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy  inne atrakcyjne produkty. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy na Adopcję Serc, czyli pomoc dla szkoły w Kongo. Wcześniej odbędą się  Wielewskie  Mikołajki, w których nasza szkoła także uczestniczy. Zapraszamy na występ naszej uczennicy Emilii Miloch, spotkanie z Mikołajem oraz do szkolnego świątecznego stoiska. Na pewno nie zabraknie różnorodnych atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.

Szkolne Koło Wolontariatu to także systematyczna praca z dziećmi w świetlicy dla najmłodszych. Codziennie rano przed lekcjami Wolontariusze bawią się z najmłodszymi, pomagają w lekcjach, organizują zabawy.

Zapraszamy do zakupu Echa Szkoły, w którym odnajdziemy ciekawy konkurs z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości oraz zagadki dla najmłodszych.

Nie zapomnijmy o kolejnej zbiórce  nakrętek w drugim tygodniu stycznia, dalej je zbierajmy dla Tymka, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację.

Opiekun Koła Elżbieta Trzcińska

 
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 19:50

9 listopada o godz. 9.30 uczniowie naszej szkoły wyruszyli w swój uroczystym przemarsz ulicami Wiela ( pod osłoną policji) do Domu Kultury. Po drodze Samorząd Szkolny złożył wiązanki kwiatów, a wszyscy uczcili minutą ciszy poległych w czasie I i II wojny światowej mieszkańców parafii na wielewskim cmentarzu i przy tablicach pomordowanych.

Kolejnym punktem szkolnych obchodów był polonez odtańczony na deptaku przed Domem Kultury przez wszystkich chętnych uczniów, którzy wcześniej przygotowali odpowiednią choreografię. Występ został przyjęty przez pozostałych gromkimi brawami.

Podobnymi brawami kończyły się występy (już w Domu Kultury) poszczególnych klas w repertuarze pieśni patriotycznych. Wszystkim utkwił w pamięci występ klasy III b gimnazjum i ich wykonanie pieśni „My Pierwsza Brygada”, ale brawa za występ i wcześniejsze przygotowanie należą się wszystkim klasom. Na uwagę zasługuje też prowadzenie całej uroczystości przez Kasię Skwierawską i Jakuba Jasnocha.

O godz. 11.11 wszyscy zgromadzeni odśpiewali 4 zwrotki hymnu Polski. Całą uroczystość zakończyła pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” w wykonaniu klasy VIII b

Adela Ebertowska

 
Polskie cmentarze PDF Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 21:15

Bander-e Anzali (dawniej Pahlawi) to miasto w północnym Iranie nad Morzem Kaspijskim.

1 kwietnia 1942 roku przybyła tu Armia gen. Andersa po ewakuacji z ZSRR. Żołnierze i cywile przypłynęli zatłoczonymi statkami przez Morze Kaspijskie i w Pahlawi przechodzili kwarantannę. Na plaży o długości 3 km rozbito namioty, w których wycieńczeni polscy uchodźcy (Sybiracy) oraz polskie dzieci mieszkali przez kilka miesięcy.

W Pahlawi ludzi szczepiono, golono zawszone włosy, palono odzież. Wyczerpanie i choroby nabyte jeszcze w ZSRR dały się we znaki, toteż mimo starań lekarzy polskich i brytyjskich oraz pomocy Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, śmiertelność była duża. 639 osób, które nie przeżyły ewakuacji, bądź zmarły wkrótce po przybyciu pochowano na miejscowym cmentarzu ormiańskim, na którym wydzielono polską kwaterę.

Adela Ebertowska

 
Ślubujemy! Uroczyste pasowanie na ucznia. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 20:13

11 października uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 37-ro dzieci. Na pamiątkę każdy otrzymał Akt Pasowania na Ucznia, a także pamiątkowy ołówek.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w Domu Kultury. Dzieci rozpoczęły uroczystość występem artystycznym. Po nim nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły.

Każdy pierwszak otrzymał upominek ufundowany przez Rodziców oraz zakładki z dedykacją, wykonane przez uczniów klas II – gich. Klasa trzecia przygotowała krótki występ artystyczny oraz życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a uczniom życzymy ogromnego zapału do nauki, wielu radosnych chwil spędzonych w szkole, bardzo dobrych wyników w nauce oraz poznania wielu wspaniałych kolegów.

H. Rutkowska i K. Morzuch

 
Bieg Niepodległości PDF Drukuj Email
niedziela, 14 października 2018 20:12

11 października 2018 roku o godzinie 11.00 wszyscy uczniowie od klasy piątej ze szkół w Wielu, Karsinie i Osowie stanęli na linii startu „Biegu Niepodległości” w Wielu. Wcześniej uczestnicy założyli okolicznościowe koszulki (białe bądź czerwone). Wszystkich uroczyście powitał, a następnie sam też w biegu uczestniczył wójt Gminy Karsin, pan Roman Brunke. Trasa o długości 3300 biegła ścieżką rowerową do Karsina. Tam czekały owoce, soki i tradycyjna grochówka. Po wspólnym biało-czerwonym zdjęciu część uczniów wróciła do swoich szkół, a część pozostała jeszcze w Karsinie na dyskotece.

Organizatorami Biegu byli: Urząd Gminy w Karsinie, Szkoły Podstawowe w Wiela, Karsinie i Osowie oraz Dom Kultury w Karsinie.

Adela Ebertowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 50


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.