forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080018k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email
czwartek, 16 lutego 2017 17:49

UWOLNIJ ZABAWKI!

Świetlica szkolna ogłasza zbiórkę nowych lub w bardzo dobrym stanie:

- zabawek,

- klocków,

- gier planszowych,

- książek,

- puzzli 

i innych fajnych rzeczy dla dzieci.

Zabawki można przynosić do 31 marca do pani Aliny Muchowskiej i pani Manueli Gierszewskiej

Podaruj uśmiech dziecku w świetlicy :) 
Kącik czytelniczy PDF Drukuj Email
czwartek, 09 lutego 2017 12:46

Przy sali 33 powstał kącik czytelniczy, w którym znajdują się wygodne pufy oraz regał z książkami i czasopismami. Zachęcam uczniów, aby przerwy wykorzystywali na czytanie. Przynoście proszę własne książki i czasopisma, które nie są Wam już potrzebne, a innych uczniów mogłyby zainteresować. Usiądźcie wygodnie i za pomocą książki dajcie się porwać w świat wyobraźni. Poszerzajcie swoje horyzonty. Pamiętajcie, że mózg do dobrego funkcjonowania potrzebuje gimnastyki. Nasze możliwości intelektualne rosną, gdy jesteśmy odprężeni. Dajcie szansę książce - niech przeniesie Was w cudowne miejsca.

Hanna Szpręga


 
Plan lekcji PDF Drukuj Email
środa, 25 stycznia 2017 18:10

Od poniedziałku tj. 30.01.2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji i zmienia się plan dowozów. Poniżej możliwość zapoznania się z tymi dokumentami.

Plan lekcji ważny od 30.01.2017 r.

Plan dowozów

Plan dla nauczycieli


 
WOŚP PDF Drukuj Email
wtorek, 17 stycznia 2017 18:18

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i osób starszych. Od wczesnego rana Wolontariuszki naszej szkoły zbierały pieniądze na terenie Wiela, po południu w Domu Kultury.  Zbiórkę uświetniły występy wokalno-taneczne: zespołu muzycznego, miniformacji tanecznej Paradise, pięknie śpiewającej Emilki Miloch z klasy I B gimnazjum oraz formacji tanecznej działającej przy Domu Kultury. W przerwie między występami odbyła się loteria fantowa i licytacja zgromadzonych gadżetów, którą poprowadził pan Jerzy Głowacki. Podczas występów można było umilić sobie czas słodkimi wypiekami przygotowanymi przez uczennice klasy VI B oraz Wolontariuszy naszej szkoły, a także skorzystać z malowania twarzy i paznokci.

Szczególne podziękowania składam wspaniałym dziewczętom ze Szkolnego Koła Wolontariatu:  Julii Kroplewskiej, Dagmarze Ossowskiej, Patrycji Łąckiej, Roksanie Makurat, Emilii Miloch, Weronice Miętkiej, Kasi Skwierawskiej, które całą niedzielę poświęciły na rzecz 25 Finału WOŚP. Łącznie zebraliśmy  3785,00 zł. Cała gmina Karsin zgromadziła 11850, 00 zł.  Dziękuję wszystkim zaangażowanym.

Opiekun Wolontariatu : Elżbieta Trzcińska


 
Ferie zimowe PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:52

Już w poniedziałek tj. 16.01.2017 r. rozpoczną się w województwie pomorskim ferie zimowe. Chętni uczniowie naszej szkoły zamiast biernego spędzania czasu przed telewizorem i komputerem będą mogli uczestniczyć w licznych zajęciach.

Plan w poszczególnych tygodniach przedstawia się następująco:

I tydzień

II tydzień

 
Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:44

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pt.

,,Barwy dzieciństwa" .

Format pracy A4, technika dowolna, z wyjątkiem plasteliny i materiałów sypkich. Prace dostarczamy do 20 lutego 2017r.  Wybrane prace  zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przypominamy o Zakręconej Akcji, nadal zbieramy plastikowe nakrętki, przeznaczone na pomoc choremu chłopcu z Kosobud. Kolejna zbiórka nakrętek 1 lutego rano (7.25)

Dużym zainteresowaniem w tym półroczu cieszy się praca z najmłodszymi w świetlicy szkolnej, gdzie wolontariusze czytają, bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają. Wolontariusze pomagają także w nauce swoim kolegom i koleżankom. Zainteresowanych uzyskaniem pomocy zapraszam do pedagoga szkolnego.

W dalszym ciągu opiekujemy się dziećmi z Kongo, czyli realizujemy ,,Adopcję na Odległość" W 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu wypracowało 960,00zł na walkę z analfabetyzacją dzieci w Afryce.

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacja Hospicyjną w Gdańsku, dla których będziemy wykonywać  kartki świąteczne i okolicznościowe. Pieniądze z kiermaszu świątecznego w wysokości  620,00 złotych zostały w całości przekazane dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i odwiedzającym kiermasz!

Opiekun Koła     Elżbieta Trzcińska

 
Nowy program wychowawczy - wyniki ankiet PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 17:26

Zapraszam do zapoznania się z wynikami ankiety dotyczącej systemu wartości, które zostały uznane za najważniejsze przez  społeczność szkolną (uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły). Pozyskane dane będą wykorzystane do tworzenia nowego Programu Wychowawczego Szkoły.

Elżbieta Trzcińska


 
Na co komu te święta? PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 14:52

Po raz kolejny z młodzieżą naszej szkoły i naszymi absolwentami działającymi w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży we Wielu pochyliliśmy się nad kolejnym obchodem Świąt Bożego Narodzenia. Dziwić więc nie może zagadkowy tytuł spektaklu - "Na co komu te święta?" Przedstawienie ukazuje jak kolejne święta wpływają na zwykłych uczniów, pracowników szkoły, czy personel lekarski. Nie zawsze dobrze pojmowany czas świąt może stać się okazją do wewnętrznej refleksji, do pojednania i zatrzymania w zadumie nad sensem życia. Dziękujemy aktorom za zaangażowanie i serce włożone w sztukę i dziękujemy wspaniałym widzom za dobry odbiór naszego spektaklu.

Ks. Damian Drozdowski


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 38


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.