forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080021k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Góra Grosza 2017 PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 17:35

Już osiemnasta edycja Góry Grosza (akcja zbierania monet) organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom za nami. Pieniądze z tej akcji zebrane w całej Polsce są przeznaczane na pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz na wsparcie dla ich rodzin.

Dzisiaj tj. 20.12.2017 r. podsumowaliśmy naszą szkolną akcję. Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 698,91 złotych. Można też powiedzieć, że zebrali 14502 monety, w tym 5615 monet o nominale 1 grosz, ale można też powiedzieć, że monety te ważą 30 kilogramów. Największą hojnością wykazały się klasy: IV a, I a i III b szkoły podstawowej.

Wszystkim za udział w akcji i każdy grosz bardzo dziękuję.

Adela Ebertowska


 
Praca wolontariatu - "Przytulisko" PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 17:29

Już drugi raz w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu  pospieszyło z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami.  Dziękujemy WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM  W  TĘ AKCJĘ!

Elżbieta Trzcińska

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 17:22

Jak co roku w dniach14-15 grudnia 2017r.  Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało Kiermasz Świąteczny na którym można było zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy ciekawą książkę. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy w tym roku na wsparcie rodziny z naszej okolicy, która ucierpiała w wyniku wiatrów sierpniowych.

Elżbieta Trzcińska

 
Barbórka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:44

Tradycyjnie 4 grudnia uczniowie klas 1-3 z wychowawcami spotkali się z emerytowanymi Górnikami mieszkającymi na terenie naszej gminy. Dzieci wystąpiły w górniczych czapkach, wręczyły laurki z życzeniami i zaśpiewały Górnikom gromkie Sto lat

Organizacją spotkania zajmowała się P. Helena Rutkowska.


 
Wycieczka do Torunia PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2017 15:57

25 października uczniowie klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia. O godz. 7:30 pod naszą szkołę przyjechał autokar, który zabrał naszą wesołą gromadkę do miasta słynącego z pierników. Podróż przebiegała pomyślnie i tuż przed godz. 10 byliśmy u celu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczyliśmy się piec pierniki. Następnie przeszliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy ratusz i inne zabytki toruńskiej starówki. Nie obyło się bez zakupu pamiątek, smacznych Katarzynek no i oczywiście pierników. Nieco zmoknięci udaliśmy się na posiłek w McDonalds. Ogrzani i najedzeni ruszyliśmy w stronę planetarium. Półgodzinna prezentacja była bardzo interesująca. Dowiedzieliśmy się dużo o otaczających nas planetach i Wszechświecie. W Orbitarium był czas na eksperymenty. Na koniec wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę i nieco zmęczeni udaliśmy się do autokaru. O godz. 18 byliśmy z powrotem w Wielu, w świetnych humorach, z głowami pełnymi wrażeń i pięknych, toruńskich widoków.

Dziękujemy Pani Jolancie Wantoch Rekowskiej oraz rodzicom za czynny udział w wycieczce.

Wychowawcy


 
Kiermasz książek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 11:43

W dniach 06-10 listopada 2017 roku w bibliotece odbywać się będzie kiermasz książek. Zachęcam uczniów i pracowników szkoły do zapoznania się z ofertą książek i skorzystania z możliwości zakupu. W ofercie kiermaszowej znajdują się m.in. bajki, powieści, książeczki edukacyjne, książki kucharskie, płyty CD oraz kolorowanki z naklejkami. Zapraszam!

Hanna Szpręga

 
Konkurs PDF Drukuj Email
czwartek, 19 października 2017 11:24

Drodzy uczniowie! Zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną. Wasze zadanie polega na opisaniu w kilku zdaniach ciekawej książki z biblioteki oraz stworzeniu do niej pracy plastycznej. Możecie również opisać książkę, którą lubicie, a nie ma jej w naszej bibliotece, a być może powinna się w niej znaleźć. Wzór karty konkursowej do wypełniania oraz szczegółowe informacje o konkursie uzyskacie w bibliotece. Podpisane prace można oddawać do 10 listopada 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców 13 listopada 2017 r. Zapraszam!

Hanna Szpręga

 
Świat Labiryntów Bliziny PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 07:06

Klasy : 2 a, 3 a i 3 b uczestniczyły w wycieczce do Blizin, gdzie miały okazję wędrować po labiryncie w polu kukurydzy i rozwiązywać zadania w czteroosobowych grupach z opiekunem. Kolejną atrakcją i wyzwaniem był drewniany labirynt z krzyżówką do rozwiązania. Zadania wykonano na szóstkę. Wszyscy otrzymali certyfikaty poświadczające umiejętności tropicieli.

Dziękujemy rodzicom za czynny udział w wycieczce.

Wychowawcy

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.