forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080025k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 465 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Maraton czytelniczy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2016 10:47


Maraton czytelniczy

W trosce o kształtowanie nawyku czytania, pobudzenie wyobraźni oraz rozwój uczniów biblioteka szkolna organizuje Maraton czytelniczy. Na początku każdego miesiąca (od października do maja) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie jaką książkę należy przeczytać. Na początku kolejnego miesiąca uczniowie piszą test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury. Pierwszy test odbędzie się 4 listopada.
Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Hanny Szpręgi i Aliny Muchowskiej.

Lista książek na październik:

*kl. I-III SP – „Cudaczek - Wyśmiewaczek” J.Duszyńska

*kl. IV-VI SP – „Lassie wróć” – E.Knight

*kl. I-III Gim – „Hobbit” - J.R.R Tolkien


Życzymy wielu ciekawych spotkań z bohaterami książek :)

                                                                                    Hanna Szpręga i Alina Muchowska

 
Wycieczka do Gdańska PDF Drukuj Email
piątek, 07 października 2016 16:30

6 października 2016 r. uczniowie trzech klas  (IV a, IV b i V a) wzięli udział w wycieczce do Gdańska.  Wizyta w Gdańsku rozpoczęła się od obejrzenia filmu  „Sekretne życie zwierzaków domowych”  w Multikinie we Wrzeszczu. Z kina udaliśmy się do Archikatedry Oliwskiej, która jest najdłuższym kościołem w Polsce i najdłuższym kościołem cysterskim na świecie. Poznaliśmy zabytek, który zbudowano w stylu gotyckim i romańskim. Największe wrażenie zrobił na nas ołtarz z Matką Boską Oliwską oraz organy w postaci poruszających się aniołów, gwiazd i słońca.

Na koniec odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie, gdzie wzbogaciliśmy wiedzę  na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.

Pomimo niezbyt ładnej pogody wyjazd zaliczmy do bardzo udanych, gdyż  pozwolił nam pogłębić więzi koleżeńskie oraz poznać ciekawe miejsca w Gdańsku.

Jolanta Cieśnik-Siudy


 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2016 19:44

27 września 2016 roku klasy 1-3  brały aktywny udział w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Kościerzynie.      
Atrakcją spotkania była żywa maskotka Mrówka z psb Mrówka.
Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruch drogowym.

Klasa pierwsza otrzymała w prezencie kamizelki odblaskowe.


 
Zakończenie sezonu żeglarskiego PDF Drukuj Email
środa, 28 września 2016 07:23

Zapewne większość uczniów wie, że od dwóch lat w naszej szkole intensywnie ćwiczy spora grupa żeglarzy. Uczniowie Ci regularnie uczestniczą w letnich zajęciach i obozach żeglarskich na wodzie oraz jesienno-zimowych zajęciach na sali gimnastycznej.

Aktualnie żeglarstwo uprawia 20 uczniów naszej szkoły. Część z nich godnie reprezentowało szkołę w regatach żeglarskich minionego sezonu.

Pierwszy start odbył się na jez. Ostrowitym (4-5.06.2016), który zgromadził 50 zawodników z 6 klubów. Klasyfikację regat i I miejsce w kl. Optymit „ Arton” wywalczył Filip Kozłowski a drugą lokatę zdobył Dominik Wardyn.

Kolejny start w regatach o Puchar OW. Largo w Borsku wygrał Dominik Wardyn a drugie miejsce zajął Filip Kozłowski (startowało 19 zawodników).

Bardzo ważne dla nas były I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin, które odbyły się w Wielu 16.07.2106. Podobnie jak wcześniej zawody te wygrał nasz reprezentant Dominik Wardyn a trzecie miejsce zajęła Karolina Skwierawska. W regatach startowało 21 zawodników z Wiela, Karsina i Czerska.

Ostatnim startem był udział w regatach o Puchar Półwyspu Lipa (27.08.2016), które także wygrał nasz reprezentant Jakub Sałata a trzecie miejsce zdobył Dominik Wardyn.

Warto zaznaczyć, że Jakub jest najmłodszym żeglarzem, który osiągnął taki sukces.

Gratulując sukcesów naszym żeglarzom wierzymy, że kolejni uczniowie naszej szkoły zechcą pójść w ślady swoich kolegów i koleżanek. Zajęcia przygotowawcze do kolejnego sezonu odbędą się już 19 listopada o godz. 10.00 w Domu Kultury w Wielu. Zainteresowanych zapraszamy.

Fotorelację z zajęć i regat przedstawiają niżej załączone zdjęcia.

Czesław Sikora


 
Archeo-Fashion Week PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2016 19:20

Każdy kto interesuje się archeologią, zapewne słyszał o takiej miejscowości jak Biskupin. Znajdujący się tam gród jest jednym z nielicznych tego typu stanowisk archeologicznych w Polsce, zawiera on m.in. pełnowymiarowe rekonstrukcje wałów obronnych, falochronu, bramy czy budynków mieszkalnych.

W każdym trzecim tygodniu września, już od dwudziestu dwóch lat, odbywa się tam festyn biskupiński, który 21 września 2016 postanowili odwiedzić uczniowie naszej szkoły. Były to klasy V a, V b i VI a. W ciągu czterech godzin jakie spędzili na festynie uczestniczyli w różnego rodzaju prezentacjach i pokazach. Oprócz pokazu mody i walki wojów średniowiecznych obejrzeli prezentacje technik wyrobu strojów i galanterii, miedzy innymi tkanin, biżuterii, butów, torebek czy pasków. Uczestniczyli w warsztatach wyrobu mydła, lepienia z gliny, wyrobu powrozów. Mieli również okazję  spróbować chleba ze smalcem czy podpłomyków a na zakończenie pojechać do Wenecji kolejką wąskotorową i zjeść smaczny obiad. Wszystko dzięki staraniom p. Iwony Zirra.


 
Wizyta w Woziwodzie PDF Drukuj Email
sobota, 17 września 2016 20:06
Dnia 13 września klasy III, pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Woziwody.

Uczniowie z uwagą słuchały  o życiu zwierząt w lesie i  innych zjawiskach zachodzących w przyrodzie, które przedstawiła pani pracująca w Nadleśnictwie Woziwoda. Odbyliśmy spacer ścieżką zdrowia, na której można było wykazać się swoją sprawnością fizyczną.  Wycieczka została upamiętniona zdjęciem.

Maria Miloch


 
Pamiętamy PDF Drukuj Email
sobota, 17 września 2016 19:08

Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej

1 września 2016 r. rozpoczął się kolejny rok szkolny. Czas wrócić do nauki. Czas również wrócić (chociaż na chwilę) pamięcią do czasów II wojny światowej. 77 rocznicę jej wybuch wspomniał dyrektor Andrzej Narloch podczas inauguracji roku szkolnego.

Natomiast 9 września uczniowie klasy V a pod opieką wychowawczyni odwiedzili miejsce upamiętniające mieszkańców Wiela i okolic pomordowanych przez  okupanta hitlerowskiego. Dzieci uporządkowały grób i zapaliły znicze.


 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2016 20:25

Zakończył się dzisiaj kolejny rok szkolny. Uczniom składamy gratulacje i podziękowania:

  • za kolejny rok wytężonej pracy,
  • za wysokie wyniki uzyskane ze sprawdzianu i  egzaminu gimnazjalnego,
  • za liczne sukcesy sportowe,
  • za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe i stypendia. Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji.


Dzisiaj na uroczystej akademii pożegnano również uczniów klas III gimnazjum. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Na część artystyczną wszyscy udali się do Domu Kultury. Trzecioklasiści tradycyjnie zatańczyli poloneza i odśpiewali hymn szkoły.  Podziękowali też nauczycielom za przekazaną wiedzę,  wychowawcom za wieloletnią opiekę a rodzicom za wychowanie i wsparcie. Z rąk dyrektora otrzymali dyplomy oraz liczne nagrody.... Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Uroczystość zakończyła dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.

Jolanta Cieśnik-Siudy, Marzena Muchowska


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 37


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.