forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080025k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Bal przebierańców PDF Drukuj Email
sobota, 27 stycznia 2018 09:21

26 stycznia w miejscowym DK odbył się Bal Przebierańców klas 1-3 SP.

Aktywny udział w balu brali rodzice ze stowarzyszenia Hamak. Były konkursy, zabawy, taniec kotylionowy, wybór króla i królowej balu z danej klasy, bańki mydlane i radość z przebrania. Klimat balu oddają zdjęcia, które wykonała p. Kamila Narloch.

Organizacją i prowadzeniem  zajęła się p. Helena Rutkowska.
Celina Landowska, Helena Rutkowska

 
Świętujemy z Babcią i Dziedkiem PDF Drukuj Email
sobota, 20 stycznia 2018 08:53
18 stycznia 2018 r.wychowawczynie klas 1-3 SP urządziły spotkanie z okazji  Dnia Babci i Dziadka  w miejscowym Domu Kultury.
Uczniowie uczcili przybyłych na spotkanie  Dziadków występami na scenie. Klasa 2a wystąpiła w przedstawieniu Ucieczka smoków, klasa 3a przedstawiła inscenizację Cztery żywioły, klasa 3b Jasełka. Klasy pierwsze dedykowały Babciom i Dziadkom wiersze i piosenki.

Przedstawiciele rodziców zajęli się organizacją poczęstunku, który został ufundowany przez Dyrektor DK.
Celina Landowska

 
Wielka Orkiestra znów zagrała PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 13:58

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 26, tym razem dla najmłodszych-noworodków. Sześć Wolontariuszy z naszej szkoły zbierało pieniądze na ten cel , nie zwracając uwagi na  złe warunki pogodowe, które tego dnia były wyjątkowo trudne. Podziękowania należą się uczennicom klasy II B Gimnazjum Katarzynie Skwierawskiej i Martynie Sznek  oraz  uczniom klasy IIIB Gimnazjum Aurelii Jazdzewskiej, Kacprowi Bucławowi i uczennicom IIIA Gimnazjum Martynie Gliszczyńskiej oraz Marcelinie Firmowskiej.  Wolontariusze zbierali pieniądze w niedzielę14 stycznia 2018r.w godzinach przedpołudniowych, a po południu liczyli pieniądze wraz z opiekunem Koła Wolontariatu p. Elżbietą Trzcińską oraz dyrektorem Domu Kultury w Wielu p. Justyną Piekarską. Po południu odbyły się  występy taneczne i muzyczne, pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Karsin oraz słodki poczęstunek, loteria, malowanie twarzy, mydlane bańki i licytacja zgromadzonych darów. W tym roku dopisała też licznie zgromadzona publiczność . Zebrana kwota pieniędzy w Wielu to 5541,30 złotych.

Elżbieta Trzcińska

 
Świąteczne kolędowanie 2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 19:17

Po wtorkowych jasełkach w środę tj. 20.12.2017 r. "kolędowaliśmy pod szkolną choinką". Chętnie śpiewali wszyscy, od podstawówki do gimnazjum. Każdy chciał pokazać, że polskie kolędy zna. W nagrodę dla uczestników był słodki poczęstunek i dyplom. Całość zorganizowali uczniowie klasy II a  gimnazjum. 

Zuzia H., Zuzia R., Dominika D., Paweł M.


Kolędowania ciąg dalszy. W czwartek uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w koncercie kolęd kaszubskich w wykonaniu p. Leszka Boliboka i p. Rafała Rompcy. Organizatorem koncertu był Dom Kultury w Wielu i p. Justyna Piekarska.. 


W piątek klasy 1-3 spotkały się z okazji Świąt Bożego Narodzenia na apelu przygotowanym przez wychowawczynie klas 3. Klasa 3 a przybliżyła słowem i kolędą tradycje świąteczne, a klasa 3 a przedstawiła Jasełka. Całość dopełniły kartki świąteczne i życzenia złożone przez Dyrektora. 

Celina Landowska


 
Kalendarz na rok 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 12:34

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności plastyczne, tworząc prace do konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Spośród wielu rysunków wykonanych różnymi technikami, komisja wybrała 12 prac, które zostaną umieszczone w kalendarzu ściennym na rok 2018. Zwycięzcami są: Joanna Szalewska, Karina Kapanka, Karolina Data, Damian Filipiak, Martyna Zabrocka, Martyna Sznek, Monika Bławat, Natalia Malczyk, Joanna Bławat, Amelia Data, Bartosz Mientki, Lucjan Steinke. Uczniowie na początku stycznia otrzymają kalendarze. Gratuluję zwycięzcom!

Hanna Szpręga

 
Góra Grosza 2017 PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 17:35

Już osiemnasta edycja Góry Grosza (akcja zbierania monet) organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom za nami. Pieniądze z tej akcji zebrane w całej Polsce są przeznaczane na pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz na wsparcie dla ich rodzin.

Dzisiaj tj. 20.12.2017 r. podsumowaliśmy naszą szkolną akcję. Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 698,91 złotych. Można też powiedzieć, że zebrali 14502 monety, w tym 5615 monet o nominale 1 grosz, ale można też powiedzieć, że monety te ważą 30 kilogramów. Największą hojnością wykazały się klasy: IV a, I a i III b szkoły podstawowej.

Wszystkim za udział w akcji i każdy grosz bardzo dziękuję.

Adela Ebertowska


 
Praca wolontariatu - "Przytulisko" PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 17:29

Już drugi raz w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu  pospieszyło z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami.  Dziękujemy WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM  W  TĘ AKCJĘ!

Elżbieta Trzcińska

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 17:22

Jak co roku w dniach14-15 grudnia 2017r.  Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało Kiermasz Świąteczny na którym można było zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy ciekawą książkę. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy w tym roku na wsparcie rodziny z naszej okolicy, która ucierpiała w wyniku wiatrów sierpniowych.

Elżbieta Trzcińska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 47


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.