forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080012k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Pomoc czworonożnym przyjaciołom PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2016 11:53

Przedłużamy czas na zbiórkę produktów dla zwierząt do 5 stycznia 2016 r.

Pospieszmy z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Potrzeba karmy dla psów i kotów, starych koców, zabawek dla zwierząt, naczyń i misek, smyczy i innych akcesoriów do opieki nad zwierzętami. Produkty przynosimy tylko w te dwa dni do pedagoga szkolnego. Z góry dziękujemy!

Elżbieta Trzcińska

 
Kiermasz swiąteczny PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2016 20:16

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniach 13-14 grudnia 2016 r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym można było zakupić pachnącą choinkę, kolorowe bombki, piękne kartki i pudełeczka z życzeniami, serduszka, zabawki, anioły, książki i wiele własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Całkowity zysk z kiermaszu w wysokości 454 zł został przekazany razem z wypracowanymi na dyskotece andrzejkowej 165 zł na Domowe Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

Dziękuję Wszystkim Wolontariuszom oraz ofiarodawcom i kupującym!

Elżbieta Trzcińska

 
Festiwal nauki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 grudnia 2016 16:41

19 grudnia, w ramach realizowanego projektu „Akademia Możliwości”, w naszej szkole zorganizowano Festiwal Nauki. Pracownicy Małego Inżyniera, organizatora projektu, przygotowali dla naszych uczniów szereg ciekawych zajęć. Najważniejsze z nich to:

  •  Pokaz doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu
  •  Pokaz doświadczeń chemicznych
  •  Warsztaty eksperymentalne
  •  Warsztaty z robotyki
  •  Stanowiska samoobsługowe

W czasie zajęć uczniowie mieli okazję rozwijać zdolności manualne i umiejętności techniczne. W czasie zajęć z robotyki konstruowano roboty wykorzystując zestaw klocków Lego Mindstorms i sterowano ich ruchem za pomocą programu komputerowego. Ciekawe doświadczenia mogli uczniowie zaobserwować również podczas zajęć przy stanowiskach samoobsługowych.

Zbigniew Śledź


 
Warsztaty świąteczne PDF Drukuj Email
sobota, 17 grudnia 2016 00:00

Gòdowi Kùgle 

W sobotę (17.12.16 r.) uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach świątecznych, których tematyka poświęcona była tworzeniu bombek metodą cekinową. Niektórzy z nich już wcześniej zetknęli się z tym sposobem wykonywania ozdób choinkowych, a dla innych była to nowość. Uczniowie świetnie sobie poradzili i miło spędzili sobotnie przedpołudnie, a wykonane przez nich bombki będą wspaniałym prezentem na zbliżające się święta. 

                                                                                                                                            M. Gierszewska, A. Kanthak

                                               

 
Góra Grosza 2016 PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 17:13

Już po raz XVII Towarzystwo „Nasz Dom” organizowało akcję „Góra Grosza” i nasza szkoła wzięła w niej aktywny udział. Przez dwa tygodnie poszczególne klasy zbierały grosiki a dzisiaj tj. 14.12.2016 r. usypaliśmy naszą szkolną „górę”. Po przeliczeniu okazało się, że zebraliśmy 16051 monet co dało sumę 732,14 zł.

Klasy, które najaktywniej włączyły się do zbiórki to: VI b, III b i V a.

Wszystkim, którzy ofiarowali swój grosz bardzo dziękujemy.

Organizatorzy


 
Warsztaty taneczne cd. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2016 22:23

W minioną sobotę tj. 10.12.16 r. uczniowie klas IV-VI, uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego, po raz kolejny mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności tanecznych. Uczniowie klas czwartych poczynili swoje pierwsze kroki w tańcach kaszubskich. Wszyscy mogą się pochwalić umiejętnością wytańczenia "Szewca", "Naszi nënczi" czy "Òkrãc sã wkół". Zajęcia poprowadziła wykwalifikowana instruktorka tańca p. Ewelina Styp-Rekowska. Bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

               M. Gierszewska, A. Kanthak

 
Wyniki konkursu na wykonanie rysunku do kalendarza PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2016 12:29

Konkurs rysunkowy zorganizowany przez bibliotekę został rozstrzygnięty. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką rysunku, który mógłby zostać wykorzystany do stworzenia kalendarza ściennego na rok 2017. Spośród autorów 38 prac, wyłonieni zostali zwycięscy. Komisja w składzie p. Manuela Gierszewska, p. B. Kiedrowska i p .H. Szpręga wybrała 12 prac, które zostaną umieszczone w kalendarzu. Zwycięzcami są: Tymoteusz Zabrocki (klasa I a), Dominik Mientki (II a), Artur Urbański (II b), Sandra Lipska (III a), Martyna Kaszubowska (III a), Bartosz Mientki (III b), Martyna Zabrocka (V a), Karolina Bławat (VI a), Jan Janke (VI a), Martyna Sznek (I b G), Joanna Bławat (II a G), Lucjan Steinke (II a G). Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zapraszam do biblioteki, gdzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Hanna Szpręga

 
Kapuściana przygoda PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 18:18

        W sobotę 19 listopada  klasy czwarte wzięły udział w warsztatach pt. Kapuściana przygoda, które odbyły się w Chacie Kaszubskiej w Brusach. Uczniowie zapoznali się z procesem kiszenia kapusty od momentu  jej odpowiedniego przygotowania, aż do efektu finalnego. Wspaniali prowadzący pokazali w jaki sposób dawniej Kaszubi siekali i ubijali kapustę. Jednocześnie czwartoklasiści  mieli okazję sprawdzenia do czego służyła baliczka, trępek, czy korytko. Kolejnym etapem było posiekanie i przygotowanie własnej porcji kapusty.  Na koniec zdegustowaliśmy przygotowane przez p. Danutę przepyszne i bardzo zdrowe surówki z marchewki i kapusty. We wspaniałych nastrojach  powróciliśmy do Wiela. Wyjazd zrealizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

  Manuela Gierszewska    

     

                    

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 38


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.