forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080039k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - informacje PDF Drukuj Email
sobota, 01 września 2018 19:11

Informujemy, że kolejność przywozów autobusem szkolnym w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 przedstawia się następująco:

640   WDZYDZE TUCH

700   BORSK

720   GÓRKI

740   PRZYTARNIA

800   DĄBROWA

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego rozpocznie się o godz. 9.00.

Plan lekcji dla uczniów obowiązujący od 3.09.2018 r. dostępny jest na stronie dziennika elektronicznego LIBRUS a także poniżej.

.

 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 PDF Drukuj Email
sobota, 16 czerwca 2018 06:37

Tegoroczne wyniki uczniów klas trzecich gimnazjum na tle wyników województwa pomorskiego i wyników ogólnopolskich przedstawiają się następująco:


Klasa 3 a

Klasa 3 b

Szkoła

Woj. pomorskie

Ogólnopolskie

Historia i wos

61,6%

59,0%

60.5%

58%

59%

Język polski

67,6%

66,4%

67,1%

67%

68%

Przedmioty przyrodnicze

50,9%

57,1%

53,3%

55%

56%

Matematyka

49,7%

55,4%

52,0%

52%

52%

Język angielski – podstawa

62,2%

57,1%

60,1%

67%

68%

Język angielski – rozszerzenie

45,9%

57,4%

43,5%

52%

52%

Język niemiecki - podstawa

35,3%

-

35,3%

49%

52%


 
Dobry Start PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 czerwca 2018 17:16

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

 

Załączniki:

- list do dyrektorów szkół_Dobry Start

- Dobry Start_ulotka

- Dobry Start_plakat

- Dobry Start komunikat

 
Zwiedzamy Polskę - Warszawa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:56

W dniach od 28 do 30 maja 2018 r. uczniowie trzech klas  (V, VI b i VII a) wzięli udział w wycieczce do Warszawy.  Pierwszy dzień rozpoczął się zwiedzaniem Starego Miasta tj. Placu zamkowego z kolumną Zygmunta III Wazy, rynku z Syrenką, Barbakanu, Pomnika Małego Powstańca, Placu Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza oraz Ogrodu Saskiego. Następnie spacerowaliśmy po najsłynniejszym warszawskim parku – Łazienkach Królewskich, gdzie zobaczyliśmy Belweder, Teatr na Wodzie, pomnik F. Chopina.
Drugiego dnia wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski. Udaliśmy się również do Centrum Pieniądza NBP, gdzie poznaliśmy poszczególne etapy rozwoju pieniądza – od pojawienia się pierwszych płacideł, poprzez wynalezienie monet, powstanie pierwszych banknotów, aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu. Każdy mógł potrzymać prawdziwą sztabę złota, która waży 12,5 kg i jest warta 2 miliony złotych. Zobaczyliśmy również ile zajmuje milion złotych w 10 - złotowych banknotach.  Zwiedziliśmy także Muzeum błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz  odbyliśmy przejażdżkę dwiema liniami metra, aby dotrzeć do Stadionu Narodowego. Tam  poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, zobaczyliśmy w jakich warunkach pracują dziennikarze na Trybunie Prasowej, posiedzieliśmy na miejscach dla VIP - ów oraz zobaczyliśmy szatnie piłkarzy.

Ostatni dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zabawę w Centrum Nauki Kopernik, podziwianie panoramy Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki oraz odwiedzenie Galerii Złote Tarasy.

Wycieczkę do Warszawy zaliczamy do wyjątkowo udanych, tym bardziej że przez cały pobyt w stolicy panował 30 - stopniowy upał.

J. C-S

W tym samym dniu czyli 28.05.2018 r. klasa VI a pod opieką nauczycieli i rodziców wybrała się też do Warszawy, tylko pociągiem.

Nasza wycieczka dostarczyła wszystkim również dużo wrażeń. Wszyscy przemierzyli stolicę głównie na własnych nogach (spotykając przy okazji znanych ludzi), czasami korzystając z autobusów miejskich i metra. Oprócz zapoznania się z najważniejszymi zabytkami (Łazienki, Zamek Królewski, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza) zwiedzili również PGE Narodowy i podziwiali panoramę stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Kilka godzin spędzili w Centrum Nauki Kopernik i podróżowali też po innych galaktykach w Planetarium.

Wycieczka kształcącą była tez pod innym względem. Musieli umiejętnie gospodarować pieniędzmi, przygotowywać w schronisku Agrykola śniadania i kolacje, sprzątać po jedzeniu, odczytywać godziny odjazdu pociągów, posługiwać się mapa.

Ostatecznie wszyscy wrócili zadowoleni.

 
Uczniowie klas I zostali czytelnikami PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 07:38

Uczniowie klasy I a i I b opanowali umiejętność czytania i zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, zasadami dbania o książki oraz regulaminem biblioteki. Wypożyczyły pierwsze książki i otrzymały pamiątkowe zakładki. Z entuzjazmem podeszły do nowej roli,co napawa nadzieją,że będą aktywnymi czytelnikami. Drodzy uczniowie-witajcie w bibliotece. Świat książek czeka!

                                                                                             Hanna Szpręga

 
Piknik żeglarski w Borsku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 maja 2018 18:09

8 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej uczestniczyli w pikniku żeglarskim zorganizowanym przez klub żeglarski WDA Borsk (Ośrodek Largo). W trakcie pikniku młodzi adepci żeglarstwa poznawali węzły żeglarskie, pływali na rowerach wodnych oraz motorówce ratowniczej. Na zakończenie częstowali się smaczną drożdżówką oraz soczkiem.

Kadrę Klubu pod kierownictwem trenera Czesława Sikory wspomagali w zajęciach starsi uczniowie szkoły, członkowie WDY: Karolina Skwierawska, Katarzyna Skwierawska, Jakub Sałata oraz Filip Kozłowski.

Zbigniew Śledź

 
Konkurs wiedzy PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 17:07

9 maja 2018r.  roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Czersku III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.  Konkurs został zorganizowany na terenie Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna.

W konkursie wzięło udział łącznie 18 uczniów z 6 szkół naszego województwa.  Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Etap półfinałowy, w którym uczniowie, przez ponad godzinę, zmagali się z 10 zadaniami konkursowymi dotyczącymi geografii, historii, polityki i kultury (literatura, malarstwo, zabytki, film, muzyka, tradycje, zwyczaje, przysłowia) Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinu.
Do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 drużyn, które m.in odpowiadały na serię 10 pytań, które losowo wybierano z przygotowanej przez organizatorów listy 120 pytań. Drużyny zmierzyły się również z zadaniem polegającym na odgadnięciu fragmentów muzyki filmowej, pop jak i poważnej. Nasi uczniowie, w składzie: Aurelia Jażdżewska, Johannes de Beul oraz Kacper Bucław stanęli na podium i zajęli III miejsce zdobywając tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

Natalia Wasiniewska-Zirra


 
Majowe rocznice PDF Drukuj Email
sobota, 28 kwietnia 2018 08:18

Dzisiaj, tj. 27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Domu Kultury w godzinnym programie "telewizji szkolnej Nowiny" poświęconym majowym rocznicom. Jest ich w majowym kalendarzu wiele. Najważniejsze z nich to: międzynarodowe święto robotników, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakończenie wojny w Europie czy zwycięstwo Polaków pod Monte Cassino. Program zaprezentowali uczniowie klas: VII b, VI b i VI a przygotowani przez panie: Katarzynę Czapiewską i Adelę Ebertowską. 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 48


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.