forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080029k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Ferie zimowe PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:52

Już w poniedziałek tj. 16.01.2017 r. rozpoczną się w województwie pomorskim ferie zimowe. Chętni uczniowie naszej szkoły zamiast biernego spędzania czasu przed telewizorem i komputerem będą mogli uczestniczyć w licznych zajęciach.

Plan w poszczególnych tygodniach przedstawia się następująco:

I tydzień

II tydzień

 
Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:44

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pt.

,,Barwy dzieciństwa" .

Format pracy A4, technika dowolna, z wyjątkiem plasteliny i materiałów sypkich. Prace dostarczamy do 20 lutego 2017r.  Wybrane prace  zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przypominamy o Zakręconej Akcji, nadal zbieramy plastikowe nakrętki, przeznaczone na pomoc choremu chłopcu z Kosobud. Kolejna zbiórka nakrętek 1 lutego rano (7.25)

Dużym zainteresowaniem w tym półroczu cieszy się praca z najmłodszymi w świetlicy szkolnej, gdzie wolontariusze czytają, bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają. Wolontariusze pomagają także w nauce swoim kolegom i koleżankom. Zainteresowanych uzyskaniem pomocy zapraszam do pedagoga szkolnego.

W dalszym ciągu opiekujemy się dziećmi z Kongo, czyli realizujemy ,,Adopcję na Odległość" W 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu wypracowało 960,00zł na walkę z analfabetyzacją dzieci w Afryce.

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacja Hospicyjną w Gdańsku, dla których będziemy wykonywać  kartki świąteczne i okolicznościowe. Pieniądze z kiermaszu świątecznego w wysokości  620,00 złotych zostały w całości przekazane dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i odwiedzającym kiermasz!

Opiekun Koła     Elżbieta Trzcińska

 
Nowy program wychowawczy - wyniki ankiet PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 17:26

Zapraszam do zapoznania się z wynikami ankiety dotyczącej systemu wartości, które zostały uznane za najważniejsze przez  społeczność szkolną (uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły). Pozyskane dane będą wykorzystane do tworzenia nowego Programu Wychowawczego Szkoły.

Elżbieta Trzcińska


 
Na co komu te święta? PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 14:52

Po raz kolejny z młodzieżą naszej szkoły i naszymi absolwentami działającymi w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży we Wielu pochyliliśmy się nad kolejnym obchodem Świąt Bożego Narodzenia. Dziwić więc nie może zagadkowy tytuł spektaklu - "Na co komu te święta?" Przedstawienie ukazuje jak kolejne święta wpływają na zwykłych uczniów, pracowników szkoły, czy personel lekarski. Nie zawsze dobrze pojmowany czas świąt może stać się okazją do wewnętrznej refleksji, do pojednania i zatrzymania w zadumie nad sensem życia. Dziękujemy aktorom za zaangażowanie i serce włożone w sztukę i dziękujemy wspaniałym widzom za dobry odbiór naszego spektaklu.

Ks. Damian Drozdowski


 
Pomoc czworonożnym przyjaciołom PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2016 11:53

Przedłużamy czas na zbiórkę produktów dla zwierząt do 5 stycznia 2016 r.

Pospieszmy z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Potrzeba karmy dla psów i kotów, starych koców, zabawek dla zwierząt, naczyń i misek, smyczy i innych akcesoriów do opieki nad zwierzętami. Produkty przynosimy tylko w te dwa dni do pedagoga szkolnego. Z góry dziękujemy!

Elżbieta Trzcińska

 
Kiermasz swiąteczny PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2016 20:16

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniach 13-14 grudnia 2016 r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym można było zakupić pachnącą choinkę, kolorowe bombki, piękne kartki i pudełeczka z życzeniami, serduszka, zabawki, anioły, książki i wiele własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Całkowity zysk z kiermaszu w wysokości 454 zł został przekazany razem z wypracowanymi na dyskotece andrzejkowej 165 zł na Domowe Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

Dziękuję Wszystkim Wolontariuszom oraz ofiarodawcom i kupującym!

Elżbieta Trzcińska

 
Festiwal nauki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 grudnia 2016 16:41

19 grudnia, w ramach realizowanego projektu „Akademia Możliwości”, w naszej szkole zorganizowano Festiwal Nauki. Pracownicy Małego Inżyniera, organizatora projektu, przygotowali dla naszych uczniów szereg ciekawych zajęć. Najważniejsze z nich to:

  •  Pokaz doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu
  •  Pokaz doświadczeń chemicznych
  •  Warsztaty eksperymentalne
  •  Warsztaty z robotyki
  •  Stanowiska samoobsługowe

W czasie zajęć uczniowie mieli okazję rozwijać zdolności manualne i umiejętności techniczne. W czasie zajęć z robotyki konstruowano roboty wykorzystując zestaw klocków Lego Mindstorms i sterowano ich ruchem za pomocą programu komputerowego. Ciekawe doświadczenia mogli uczniowie zaobserwować również podczas zajęć przy stanowiskach samoobsługowych.

Zbigniew Śledź


 
Warsztaty świąteczne PDF Drukuj Email
sobota, 17 grudnia 2016 00:00

Gòdowi Kùgle 

W sobotę (17.12.16 r.) uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach świątecznych, których tematyka poświęcona była tworzeniu bombek metodą cekinową. Niektórzy z nich już wcześniej zetknęli się z tym sposobem wykonywania ozdób choinkowych, a dla innych była to nowość. Uczniowie świetnie sobie poradzili i miło spędzili sobotnie przedpołudnie, a wykonane przez nich bombki będą wspaniałym prezentem na zbliżające się święta. 

                                                                                                                                            M. Gierszewska, A. Kanthak

                                               

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.