forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080040k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
27 Finał WOŚP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:34

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na leczenie najmłodszych. ,,Pomaganie jest dziecinnie proste” to hasło tegorocznej akcji. Od wczesnego rana Wolontariusze naszej szkoły zbierali pieniądze na terenie Wiela. Po południu w Domu Kultury we Wielu odbył się dalszy ciąg zbiórki pieniędzy uświetniony przez występy wokalno-taneczne, licytację i loterie fantową, a także zabawy dla najmłodszych pod okiem działaczy Stowarzyszenia Hamak. Podczas występów można było umilić sobie czas słodkimi wypiekami przygotowanymi przez  Wolontariuszy naszej wsi i szkoły, a także skorzystać z malowania twarzy i paznokci.

Szczególne podziękowania składam Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu:  Kasi Skwierawskiej, Agacie Knitter, Agnieszce Laska, Aurelii Libera, Weronice Zabrockiej i Jankowi Janke, którzy całą niedzielę poświęcili na rzecz 27 Finału WOŚP. Łącznie zebraliśmy  7477,84 zł. Dziękuję wszystkim zaangażowanym.

Opiekun Wolontariatu : Elżbieta Trzcińska

 
Święta PDF Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2018 17:45

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy 1-3 spotkały się 21 grudnia 2018 r. na wspólnym  jasełkowym spektaklu  pt. ,,Betlejemska dobranocka". Scenę z betlejemską szopką  zaimprowizowano w stołówce. Po spektaklu odbyły się przesłuchania szkolnego przeglądu kolęd. Dyrekcja szkoły złożyła  świąteczne życzenia uczniom i nauczycielom.

Celina Landowska, Helena Rutkowska

Starsi (IV – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum) dzisiejszy dzień spędzili między innymi na klasowych wigilijnych spotkaniach z wychowawcą. Uczniowie zebrali się w klasach, zadbali o piękne nakrycie stołu, potrawy, by następnie złożyć sobie świąteczne życzenia, wypić czerwony barszczyk, śpiewać kolędy i otrzymać od klasowego Mikołaja skromny prezent.

Po tak spędzonych spotkaniach wszyscy udali się do Domu Kultury, by uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez uczniów z KSM.

Na zakończenie odbył się jeszcze przegląd kolęd i piosenek bożonarodzeniowych przygotowany prze panie Natalię Wasiniewską-Zirra i Annę Bunik. Zadanie nie było proste, bo większość klas prezentowała się w repertuarze obcojęzycznym (angielskim i niemieckim, kaszubskim).

Zwycięzcami zostały klasy V b i III b gimnazjum.

 
I Mistrzostwa Szkoły w dwa ognie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 19:28

Po prawie dwóch miesiącach trwania I Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Wielu w dwa ognie poznaliśmy jej Mistrza!

Turniej odbywał się od początku listopada aż do 14 grudnia 2018 roku. W rozgrywkach wzięło udział 12 klas, począwszy od klasy IV szkoły podstawowej po roczniki gimnazjalne. Mecze obfitowały w emocje i dramaturgię.

Klasy zostały podzielone drogą losowania do dwóch grup. Tylko trzy klasy z każdej grupy awansowały do drugiej rundy turnieju. Na tym etapie 6 drużyn utworzyło ponownie dwie grupy po 3 klasy w każdej. Ostatecznie półfinałowe pary wyłoniło po raz kolejny losowanie. Klasa 8a spotkała się z klasą 8b, którą pokonała w 2 meczach. Drugą parę półfinalistów stworzyła klasa 5b i klasa 7b. Z niezwykle zaciętego pojedynku zwycięsko wyszła klasa 7b pokonując młodszych kolegów 2:1.

W finale klasa 7b pokonała 8a i to oni w tym roku zostali Mistrzami Szkoły! W nagrodę uczniowie otrzymali puchar i złote medale. Z kolei na szyjach zawodników z 8a zawisły srebrne medale. Ponadto Mistrzowie otrzymali prawo gry z nauczycielami Szkoły. Na ten mecz serdecznie zapraszamy 19 grudnia 2018 roku o 12 na sali gimnastycznej.

W meczu o 3 miejsce i tym samym o brązowy medal, klasa 8b wygrała z klasą 5b.

Na zakończenie turnieju nastąpiła dekoracja wszystkich uczestników. Każda klasa otrzymała dyplom uznania oraz słodkości.

Rada Samorządu Uczniowskiego pragnie podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe na zakup nagród oraz wszystkim uczniom za bardzo liczny udział i zainteresowanie. Dziękujemy, że byliście z Nami i zapraszamy do udziału także za rok!

Rada Samorządu Uczniowskiego

Karol Łukowicz

 

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 18:20

W dniach 13-14 grudnia 2018r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Kiermasz Świąteczny, na którym można było zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także wiele innych atrakcyjnych produktów. W przygotowywanie dekoracji świątecznych zaangażowali się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, najpierw na kiermaszu Mikołajkowym we Wielu, a następnie w szkole. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i odwiedzającym oba kiermasze. Łącznie zebraliśmy 916, 00zł., które przekażemy potrzebującym.

Jak co roku organizowaliśmy akcję świąteczną ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Z przyniesionych produktów przygotowaliśmy cztery paczki żywnościowe, które przekazaliśmy osobom starym, samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wyraz oczu obdarowanych i uśmiech na twarzy to najlepsze podziękowanie i zachęta do dalszego pomagania.

Elżbieta Trzcińska


 
Klasa I b w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wielu PDF Drukuj Email
niedziela, 16 grudnia 2018 13:19

14 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1b brali udział w zajęciach integracyjnych w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów w trzech grupach. Dzieci wraz z podopiecznymi ŚDS piekły i lukrowały pierniczki, wykonały bombkę techniką decoupage oraz ozdabiały torebkę na prezenty. Zajęcia były bardzo atrakcyjne, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. O doskonałe samopoczucie i wysoki poziom merytoryczny prowadzonych zajęć dbali pracownicy ŚDS. Wykonane przez siebie i kolegów dzieła, dzieci zabrały na pamiątkę do domu. To spotkanie pokazało dzieciom, że osoby z niepełnosprawnością są równowartościowymi członkami społeczeństwa.

Dziękujemy pracownikom i podopiecznym ŚDS za stworzenie rodzinnego klimatu w czasie naszego pobytu.

Pani Alinie Narloch pięknie dziękujemy za pomysł i organizację zajęć.

Chcielibyśmy to jeszcze powtórzyć ;-)


H. Rutkowska

 
Góra Grosza 2018 PDF Drukuj Email
środa, 12 grudnia 2018 20:05

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach odbywa się wielka zbiórka monet. Celem, na który zbierane są te monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Organizatorem jej jest Towarzystwo Nasz Dom.

Tak jak i w ubiegłych latach tak i w tym nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Akcja trwała od 26 listopada do 10 grudnia a 12 grudnia usypywaliśmy wielką górę z zebranych przez uczniów groszy. W zbiórkę zaangażowały się wszystkie klasy. Zebrano kwotę 844,70 zł czyli 20103 monet o różnych nominałach. Najbardziej hojne okazały się dzieci z klasy II a i VII b.

Tegorocznymi organizatorami akcji byli uczniowie z klasy III a gimnazjum: Zuzia Hrynkiewicz, Zuzia Rynkiewicz, Krystian Góra i Marcin Zabrocki. Opiekunem Adela Ebertowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji.

 
Wyjazd integracyjny klas I-III SP PDF Drukuj Email
czwartek, 06 grudnia 2018 20:19

4 grudnia 2018 r. klasy 1-3 z okazji Mikołajek pojechały do Chojnic na przedstawienie Teatru Muzycznego Duduś z Łodzi.

Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”

to przepiękne widowisko przeznaczone

dla najmłodszych dzieci.
Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne,
wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny,
ośmioosobowy zespół teatralny wprowadziły
małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni.

W trakcie spektaklu organizowano wesołe konkursy,
za które mali uczestnicy zostali nagrodzeni.
Na koniec odbyło się losowanie wcześniej wypisanych
przez  wychowawców biletów,
a szczęśliwi zwycięscy
otrzymali wiele atrakcyjnych upominków.

Przepyszna zabawa, wesołe piosenki,
nastrój tajemniczej krainy krasnoludków,
ciekawa gra aktorów wywoływała uśmiech i zachwyt,
wnosząc wiele radości w malutkie serca widzów,
jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec
rówieśników i dorosłych.

Wyjazd uczniów sponsorowali ich rodzice z okazji Mikołajek.

Celina Landowska, Helena Rutkowska

 
Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu PDF Drukuj Email
środa, 05 grudnia 2018 18:32

Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019?

Po raz pierwszy przyłączyliśmy się do Akcji ,,Nie jest kolorowo". Akcja ta doczekała się IV edycji i jest organizowana przez Stowarzyszenie Traugutta z Pruszcza Gdańskiego. Zbieraliśmy przybory szkolne dla polskich szkół z Kresów. Jak zwykle nie zawiedliśmy i zebraliśmy 8 dużych kartonów z pięknymi, nowymi, kolorowymi przyborami. Dołączyły do nas inne szkoły i przedszkola. Dziękujemy w szczególności Publicznemu Przedszkolu w Karsinie oraz Szkole Podstawowej im. Ksawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu. Wspólnie zebraliśmy m.in. ponad 260 zeszytów, 43 bloki, 16 farb, 48 opakowań kredek, 15 pudełek plasteliny, 20 piórników,  80 długopisów i wiele innych potrzebnych przyborów szkolnych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Już kolejny raz w tym roku Szkolne Kolo Wolontariatu  pospieszyło z pomocą także naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami. Jak co roku dzieci zwłaszcza z klas młodszych z ogromną empatią podeszły do problemu, a efektem tego jest samochód pełen produktów dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję!

Jak co roku zapraszam serdecznie do udziału w naszej akcji świątecznej ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Pomóżmy przygotować paczki dla osób starych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Produkty  przynosimy do pedagoga szkolnego do 1O grudnia. Z zebranych produktów przygotujemy paczki i przekażemy je potrzebującym z naszej gminy.

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w dniach13-14 grudnia 2018r. zapraszamy do udziału w Kiermaszu Świątecznym , na którym można będzie zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy  inne atrakcyjne produkty. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy na Adopcję Serc, czyli pomoc dla szkoły w Kongo. Wcześniej odbędą się  Wielewskie  Mikołajki, w których nasza szkoła także uczestniczy. Zapraszamy na występ naszej uczennicy Emilii Miloch, spotkanie z Mikołajem oraz do szkolnego świątecznego stoiska. Na pewno nie zabraknie różnorodnych atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.

Szkolne Koło Wolontariatu to także systematyczna praca z dziećmi w świetlicy dla najmłodszych. Codziennie rano przed lekcjami Wolontariusze bawią się z najmłodszymi, pomagają w lekcjach, organizują zabawy.

Zapraszamy do zakupu Echa Szkoły, w którym odnajdziemy ciekawy konkurs z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości oraz zagadki dla najmłodszych.

Nie zapomnijmy o kolejnej zbiórce  nakrętek w drugim tygodniu stycznia, dalej je zbierajmy dla Tymka, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację.

Opiekun Koła Elżbieta Trzcińska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 51


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.