forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080036k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Pierwszy Dzień Wiosny z matematyką PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 10:06

21 marca klasy I-III gimnazjum i IV-VI szkoły podstawowej zmierzyły się w konkurencjach matematycznych o tytuł Klasa Giga Mat i Klasa Super Mat. Wybrane wcześniej zespoły klasowe współzawodniczyły w rozwiązywaniu sudoku, układaniu figur z elementów tangramu, puzzli o tematyce matematycznej. Pozostali uczniowie w klasach pracowali nad złożeniem 10 figur orgiami, zawieszali materiały na gazetkę o tematyce matematyczno-wiosennej i przygotowywali przebranie pod hasłem „Mam świetną figurę!”. Podsumowanie imprezy odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie demonstrowali swoje przebrania, tutaj również przeprowadzono zawody w lotach papierowych samolotów „Lot w nieskończoność”. Najwięcej punktów zebrała klasa VI b (Klasa Super Mat), a w gimnazjum klasa III b (Klasa Giga Mat). Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Organizatorki imprezy: Marzena Muchowska, Cecylia Mazurek, Katarzyna Masiak

Zdjęcia: Patrycja Narloch

 
Powitanie wiosny PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 20:39

Klasy 1-3 witały wiosnę przechodząc ulicami Wiela tematycznym korowodem. Zwiastuny wiosny.
Na zakończenie integracyjnych zajęć było spotkanie przy ognisku z wiosenną piosenką i poezją. Nie zabrakło tez tradycyjnego pieczenia kiełbasek.

Celina Landowska, Helena Rutkowska


 
Dzéń Jednotë Kaszëbów 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 17 marca 2017 00:00

W piątek 17.03.17 r. po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzéń Jednotë Kaszëbów (Dzień Jedności Kaszubów). Podobnie jak w ubiegłym roku przemaszerowaliśmy ulicami Wiela w regionalnych barwach  pod przewodnictwem zespołu Kaszëbë.  Następnie na scenie w Domu Kultury wystąpił zespół Kaszëbë oraz uczniowie klas szóstych oraz klasy Vb, którzy zauroczyli publiczność wspaniałym śpiewem, a także zdolnościami aktorskimi. Wspólne świętowanie zakończył słodki poczęstunek, który przygotowali uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi rodzicami. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację obchodów tego święta !!! 

Organizatorki: Justyna Piekarska, Agnieszka Kanthak, Manuela Gierszewska


P.S. Obszerna relacja z uroczystości dostępna jest pod adresem: http://koscierski.info/wiadomosc,29882,Wiele-Dzieci-i-mlodziez-uczcily-Dzien-Jednosci-Kaszubow.html

[źródło:kościerski.info.pl]

 
Kaszubski doping dla Atomówek! PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 00:00

W poniedziałek (13.03.17 r.) uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w meczu ekstraklasy siatkówki w Ergo Arenie. Wyjazd ten był efektem udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. W tym roku poświęcono go twórczości Józefa Chełmowskiego (rzeźbiarza, artysty, malarza i filozofa z Brus Jaglich).  Pierwsze ze 150 szkół, które nadesłało prace konkursowe otrzymało darmowe bilety do Gdańska, w tym również nasza szkoła Uśmiech 

M. Gierszewska, A. Kanthak, J. Piekarska 

 
Konkurs plastyczny "Barwy dzieciństwa" PDF Drukuj Email
piątek, 10 marca 2017 18:56

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Barwy dzieciństwa". Wszystkie prace zostały przekazane na cele charytatywne i odnoszą się do dzieciństwa. Szczególne podziękowania należą się uczniom: Joannie Szalewskiej, Lenie Miszke, Erikowi Gołębiewskiemu z III A SP, Bartoszowi Mientkiemu z III B SP, Hubertowi Kuriacie z I SP, Martynie Sznek z I B Gimnazjum.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Elżbieta Trzcińska


 
Akcja 1% PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 18:11

Uczniowie naszej szkoły z ogromną przyjemnością dołączyli do akcji,mającej na celu przekazanie 1% podatku na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Dzieci, w większości uczniowie klas I-III SP przygotowały piękne prace, które  zdobią korytarz naszej szkoły. Chcemy w ten sposób zachęcić do pomagania , także rodziców naszych uczniów. Piękne prace plastyczne zostały sfotografowane i przesłane na www.pomorzedzieciom.pl [1], facebook.com/pomorzedzieciom [2]. Temat pracy,, Dzieci kochają być w domu"

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu E. Trzcińska


 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
sobota, 25 lutego 2017 00:00

Dnia 23 lutego w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach odbyła się już czwarta edycja Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim i niemieckim skierowanego do uczniów gimnazjów. W tym roku gimnazjaliści prezentowali fragmenty z twórczości Tolkien’a.  W konkursie wzięły udział również uczennice naszego gimnazjum: Laura Kuklińska (język angielski) i Natalia Knapik (język niemiecki). Natalia zajęła II miejsce. Laura zdobyła III miejsce. Gościnnie, poza konkursem wystąpił Filip Kozłowski, który zaprezentował swoje umiejętności językowe.  Dyrektor LO wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.

                                                                                                                                                                                             Justyna Malczyk

 
SUKCES EMILKI !!! PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2017 00:00

Dnia 23 lutego w hali sportowo - widowiskowej w Wielkim Klinczu odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Miloch z klasy Ib gimnazjum, która zajęła III miejsce w kategorii soliści – gimnazjum!!! Gratulujemy Emilii odwagi i kreatywnego występu.

                                                                                                                                                                                                   Justyna Malczyk


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 40


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.