forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080023k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Egzamin klas ósmych. PDF Drukuj Email
wtorek, 25 maja 2021 08:11

Przed uczniami klas ósmych trzydniowy egzamin. 25, 26 i 27 maja będą oni rozwiązywali testy z języka polskiego, z matematyki i języka angielskiego.  W naszej szkole będzie to 13 uczniów z klasy VIII a i tyleż samo z klasy VIII b.

Z tej okazji życzenia przesłała Pomorska Kurator Oświaty. Oto one.

Drodzy Ósmoklasiści,

przystępujecie do pierwszego w Waszym życiu egzaminu, który zamyka ważny etap Waszej edukacji, a jednocześnie otwiera nowe perspektywy. Wierzę, że umiejętności, które zdobyliście podczas nauki w szkole podstawowej, pomogą Wam osiągnąć wyniki na miarę swoich możliwości, a ten egzamin stanie się przepustką do realizacji marzeń w dalszej edukacji.

Z całego serca życzę Wam powodzenia na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty!

Przy tej okazji pragnę podziękować także nauczycielom i dyrektorom szkół za zaangażowanie w wieloletnią pracę z uczniami oraz za szczególne wsparcie udzielone młodzieży w przygotowaniu się do egzaminu.

 

Pomorski Kurator Oświaty
Małgorzata Bielang

 
Dzieci w wirtualnym świecie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 maja 2021 07:52

Szanowni Państw,

przesyłam w załączeniu, opracowaną  przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, broszurę „Dzieci w wirtualnej sieci". Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie jej (poprzez dzienniki elektroniczne) do rodziców dzieci i młodzieży.

Pomorski Kurator Oświaty

Małgorzata Bielang

 Broszura "Dzieci w wirtualnym świecie"

 
Wielkanoc tuż, tuż ... PDF Drukuj Email
środa, 24 marca 2021 18:04

Wielkanoc tuż, tuż…

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych uczniowie klas A podczas zajęć świetlicowych kolorowali rysunki w rozmiarze XL. Zadanie było bardzo pracochłonne i wymagało zaangażowania wszystkich uczniów z klasy. Kolorowanki zostały umieszczone na drzwiach do sal świetlicowych. Efekty przedstawione są na zdjęciach.

 
Akcja "Wyjątkowa skarpetka" PDF Drukuj Email
środa, 24 marca 2021 17:59

Akcja „Wyjątkowa Skarpetka”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez OREW w Juszczynie pod hasłem Wyjątkowa Skarpetka. Akcja była związana z dniem 21 marca czyli Światowym Dniem Zespołu Downa, który przypada w Pierwszy Dzień Wiosny. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności chore osoby mogą cieszyć się życiem.

Uczniowie klas 1-3 pokolorowali, wycieli i powiesili łącznie 225 różnobarwnych skarpetek na sznurku o długości 26 metrów.

Dziękujemy za zaangażowanie 

 
Regulamin nauczania zdalnego PDF Drukuj Email
piątek, 05 marca 2021 16:39Regulamin zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu 
Wyniki konkurs z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj Email
piątek, 05 marca 2021 08:59

Wyniki konkursu rysunkowego

Z okazji Dnia Kobiet świetlica i biblioteka szkolna zorganizowały konkurs na narysowanie postaci kobiety z naszej szkoły. Otrzymałyśmy 18 prac od uczniów klas I-III oraz 2 od uczniów klasy IV. Komisja wyłoniła zwycięzców biorąc pod uwagę wkład pracy ucznia, dokładność odzwierciedlenia przedstawianej postaci oraz zagospodarowanie całej przestrzeni na kartce. Oto zwycięzcy:

* kategoria klas I-III

I miejsce - Anna Brzezińska, klasa III b

II miejsce - Oliwia Miloch, klasa III a

III miejsce - Agnieszka Bronka, klasa III b

Marcelina Rzepińska, klasa II a

Wyróżnienie :

Mikołaj Brzeziński, klasa I a

Ewelina Czapiewska, klasa I a

*kategoria klas IV-VIII

I miejsce - Liwia Kleinschmidt, klasa IV a

II miejsce - Agata Szpręga, klasa IV a

Prace zostały umieszczone na holu głównym, przy sali nr 21

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz uwagi pozytywne. Gratulujemy!

p. Anna Bunik i p. Hanna Szpręga


 
Konkurs rysunkowy PDF Drukuj Email
piątek, 12 lutego 2021 09:17

Uwaga konkurs!

Świetlica i biblioteka organizują konkurs rysunkowy z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dla wszystkich  uczniów, w dwóch kategoriach:

* klasy I-III

* klasy IV-VIII

Zadaniem jest wykonanie plakatu przedstawiającego całą postać kobiety z naszej szkoły (nauczycielka, kucharka, sekretarka, sprzątaczka, bibliotekarka). Praca musi mieć format A3, technika dowolna (np. szkic, farby, wyklejanka, forma przestrzenna) Postarajcie się jak najwierniej zobrazować postać.

Termin składania prac: 01.03.2021r. u pani w świetlicy lub w bibliotece. Uczniowie klas IV-VIII prace muszą dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Prace należy podpisać z tyłu swoim imieniem i nazwiskiem oraz napisać kogo przedstawia.

Wyniki zostaną ogłoszone dnia 05.03.2021r. Rysunki zostaną umieszczone na holu szkoły.

Na zwycięzców czekają nagrody.

konkurs rysunkowy-plakat

 
Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami biblioteki PDF Drukuj Email
niedziela, 31 stycznia 2021 16:19

29 stycznia 2021 uczniowie klasy I a i I b zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas wizyty w bibliotece dowiedzieli się jaki jest regulamin wypożyczania książek, jak należy o nie dbać, jakie książki są gromadzone w bibliotece oraz na czym polega praca bibliotekarza. Uczniowie otrzymali na pamiątkę swoje pierwsze książki w ramach kampanii Instytutu Książki "Mała książka-wielki człowiek". Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich wyprawki czytelniczej pierwszoklasiści odbędą niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkową zakładkę do książki oraz wysłuchali bajki "Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę". 

Hanna Szpręga

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 53


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.