forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080029k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 280 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2016 10:14

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, tj. 10.11.2016r. w Domu Kultury w Wielu odbył się program artystyczny poświęcony 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Na spektakl zaproszono uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli, pracowników naszej szkoły, a także przedstawicieli koła emerytów. W role aktorów wcielili się uczniowie klas pierwszych gimnazjum w Wielu. Przedstawiony przez nich program skłaniał do refleksji: „Czym jest patriotyzm?”.

Spektakl  dawał odpowiedź na pytanie: „Jak można być patriotą w czasach współczesnych, gdy nie ma wojny, nie ma zaborów i nie ma konieczności oddawania życia za ojczyznę?”

Podczas przedstawienia zaprezentowano dawne pieśni patriotyczne takie, jak „Rota” czy pieśń Legionów Piłsudskiego – „Marsz Pierwszej Brygady”, ale też nowsze piosenki  typu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a także znane współczesnej młodzieży utwory: „To my Polacy”, „Mam biało-czerwone serce”, „Polskie kwiaty” czy też „My nie chcemy więcej wojny”.

Grę aktorską przeplatano wystąpieniami recytatorów, którzy prezentowali znane utwory o charakterze patriotycznym takie, jak: „Oblicze ojczyzny” Tadeusza Różewicza, hymn Juliusza Słowackiego pt.  „Smutno mi, Boże”,  „Moja piosenka II” C. K.  Norwida  oraz wiersz W. Góreckiego „W dniu niepodległości”.

Program zakończył się odśpiewaniem polskiego hymnu państwowego oraz zapaleniem znicza – symbolu wiecznej pamięci w hołdzie tym wszystkim. którzy do Polski szli i nigdy nie doszli, tym, których groby rozsiane są po całym świecie i tym, którzy grobów w ogóle nie mają.

Spektakl podobał się publiczności z uwagi na ciekawy scenariusz, dobre przygotowanie, wspaniałą grę aktorską i ładne dekoracje.

Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor, Andrzej Narloch, a także przedstawiciel emerytów, pan Ryszard Szumigaj, który wyraził chęć częstszych spotkań seniorów z młodzieżą.

Wychowawczynie klas pierwszych gimnazjum: Marzena Muchowska i Danuta Szalewska


 
Konkurs na rysunki do kalendarza PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 11:34

Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym. Zadanie polega na wykonaniu rysunku w formacie A4 w poziomie. Technika dowolna: szkic, rysunek kredkami, farbkami, wyklejanka. Z 12 najciekawszych prac stworzony zostanie kalendarz ścienny na rok 2017. Tematyka prac jest dowolna. Rysunki mogą nawiązywać do konkretnego miesiąca, pory roku lub do popularnych świąt obchodzonych w danym miesiącu. Podpisane prace można oddawać w bibliotece do dnia 28 listopada. Rozstrzygnięcie konkursu i wytypowanie zwycięzców nastąpi 2 grudnia 2016 roku.
Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece.

                                                                                                                                                            Hanna Szpręga

 
Wyniki pierwszego testu w ramach Maratonu czytelniczego PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 11:02

Pierwszy test ze znajomości książek wyznaczonych do przeczytania w Maratonie czytelniczym za nami. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy w wolnym czasie czytali i przystąpili do testu. W klasach I-III szkoły podstawowej najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Narloch z klasy II a, która rozwiązała test bezbłędnie. Świetną znajomością książki wykazała się również Zofia Łangowska, Martyna Miszewska, Zuzanna Filipiak, Natalia Malczyk oraz Joanna Szalewska.

W klasach IV-VI najwyższy wynik uzyskał Adam Urbański z klasy IV b oraz Nadia Miszke z klasy VI a.

W klasach I-III gimnazjum wyróżnienie zasłużyła Dobrawa Garstka, Natalia Janke, Paweł Mikołajewski i Łukasz Łyczykowski.

Lista książek na listopad:

*Klasy I-III SP

H. Ch. Andersen - Dzikie łabędzie

*Klasy IV-VI

Rene Goscinny- Mikołajek i inne chłopaki

*Klasy I-III gimnazjum

Eric- Emmanuel Schmitt – Oskar i Pani Róża

                                                                                                               Hanna Szpręga

 
Pasowanie na ucznia klasy I a PDF Drukuj Email
czwartek, 20 października 2016 16:46
19.10.2016 r. w miejscowym Domu Kultury odbyła się uroczystość klas 1-3 SP Pasowanie na ucznia. W uroczystości brali udział rodzice pierwszoklasistów.
Dyrektor Zespołu  Szkół nr 2 w Wielu Andrzej Narloch przyjął Ślubowanie pierwszaków, a następnie dokonał aktu Pasowania na ucznia.
Pierwszoklasiści z rąk Dyrektora otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Klasy trzecie uświetniły uroczystość wierszami i piosenkami, a klasy drugie wręczyły pierwszakom kartki z życzeniami i zakładki.
Rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek.
Uroczystość tradycyjnie zakończyła się spektaklem teatralnym z Krakowa.

Wychowawca Celina Landowska


 
Maraton czytelniczy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2016 10:47


Maraton czytelniczy

W trosce o kształtowanie nawyku czytania, pobudzenie wyobraźni oraz rozwój uczniów biblioteka szkolna organizuje Maraton czytelniczy. Na początku każdego miesiąca (od października do maja) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie jaką książkę należy przeczytać. Na początku kolejnego miesiąca uczniowie piszą test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury. Pierwszy test odbędzie się 4 listopada.
Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Hanny Szpręgi i Aliny Muchowskiej.

Lista książek na październik:

*kl. I-III SP – „Cudaczek - Wyśmiewaczek” J.Duszyńska

*kl. IV-VI SP – „Lassie wróć” – E.Knight

*kl. I-III Gim – „Hobbit” - J.R.R Tolkien


Życzymy wielu ciekawych spotkań z bohaterami książek :)

                                                                                    Hanna Szpręga i Alina Muchowska

 
Wycieczka do Gdańska PDF Drukuj Email
piątek, 07 października 2016 16:30

6 października 2016 r. uczniowie trzech klas  (IV a, IV b i V a) wzięli udział w wycieczce do Gdańska.  Wizyta w Gdańsku rozpoczęła się od obejrzenia filmu  „Sekretne życie zwierzaków domowych”  w Multikinie we Wrzeszczu. Z kina udaliśmy się do Archikatedry Oliwskiej, która jest najdłuższym kościołem w Polsce i najdłuższym kościołem cysterskim na świecie. Poznaliśmy zabytek, który zbudowano w stylu gotyckim i romańskim. Największe wrażenie zrobił na nas ołtarz z Matką Boską Oliwską oraz organy w postaci poruszających się aniołów, gwiazd i słońca.

Na koniec odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie, gdzie wzbogaciliśmy wiedzę  na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.

Pomimo niezbyt ładnej pogody wyjazd zaliczmy do bardzo udanych, gdyż  pozwolił nam pogłębić więzi koleżeńskie oraz poznać ciekawe miejsca w Gdańsku.

Jolanta Cieśnik-Siudy


 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2016 19:44

27 września 2016 roku klasy 1-3  brały aktywny udział w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Kościerzynie.      
Atrakcją spotkania była żywa maskotka Mrówka z psb Mrówka.
Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruch drogowym.

Klasa pierwsza otrzymała w prezencie kamizelki odblaskowe.


 
Zakończenie sezonu żeglarskiego PDF Drukuj Email
środa, 28 września 2016 07:23

Zapewne większość uczniów wie, że od dwóch lat w naszej szkole intensywnie ćwiczy spora grupa żeglarzy. Uczniowie Ci regularnie uczestniczą w letnich zajęciach i obozach żeglarskich na wodzie oraz jesienno-zimowych zajęciach na sali gimnastycznej.

Aktualnie żeglarstwo uprawia 20 uczniów naszej szkoły. Część z nich godnie reprezentowało szkołę w regatach żeglarskich minionego sezonu.

Pierwszy start odbył się na jez. Ostrowitym (4-5.06.2016), który zgromadził 50 zawodników z 6 klubów. Klasyfikację regat i I miejsce w kl. Optymit „ Arton” wywalczył Filip Kozłowski a drugą lokatę zdobył Dominik Wardyn.

Kolejny start w regatach o Puchar OW. Largo w Borsku wygrał Dominik Wardyn a drugie miejsce zajął Filip Kozłowski (startowało 19 zawodników).

Bardzo ważne dla nas były I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin, które odbyły się w Wielu 16.07.2106. Podobnie jak wcześniej zawody te wygrał nasz reprezentant Dominik Wardyn a trzecie miejsce zajęła Karolina Skwierawska. W regatach startowało 21 zawodników z Wiela, Karsina i Czerska.

Ostatnim startem był udział w regatach o Puchar Półwyspu Lipa (27.08.2016), które także wygrał nasz reprezentant Jakub Sałata a trzecie miejsce zdobył Dominik Wardyn.

Warto zaznaczyć, że Jakub jest najmłodszym żeglarzem, który osiągnął taki sukces.

Gratulując sukcesów naszym żeglarzom wierzymy, że kolejni uczniowie naszej szkoły zechcą pójść w ślady swoich kolegów i koleżanek. Zajęcia przygotowawcze do kolejnego sezonu odbędą się już 19 listopada o godz. 10.00 w Domu Kultury w Wielu. Zainteresowanych zapraszamy.

Fotorelację z zajęć i regat przedstawiają niżej załączone zdjęcia.

Czesław Sikora


 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 38


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.