forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080029k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

bipStrona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Góra Grosza 2016 PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 17:13

Już po raz XVII Towarzystwo „Nasz Dom” organizowało akcję „Góra Grosza” i nasza szkoła wzięła w niej aktywny udział. Przez dwa tygodnie poszczególne klasy zbierały grosiki a dzisiaj tj. 14.12.2016 r. usypaliśmy naszą szkolną „górę”. Po przeliczeniu okazało się, że zebraliśmy 16051 monet co dało sumę 732,14 zł.

Klasy, które najaktywniej włączyły się do zbiórki to: VI b, III b i V a.

Wszystkim, którzy ofiarowali swój grosz bardzo dziękujemy.

Organizatorzy


 
Warsztaty taneczne cd. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2016 22:23

W minioną sobotę tj. 10.12.16 r. uczniowie klas IV-VI, uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego, po raz kolejny mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności tanecznych. Uczniowie klas czwartych poczynili swoje pierwsze kroki w tańcach kaszubskich. Wszyscy mogą się pochwalić umiejętnością wytańczenia "Szewca", "Naszi nënczi" czy "Òkrãc sã wkół". Zajęcia poprowadziła wykwalifikowana instruktorka tańca p. Ewelina Styp-Rekowska. Bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

               M. Gierszewska, A. Kanthak

 
Wyniki konkursu na wykonanie rysunku do kalendarza PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2016 12:29

Konkurs rysunkowy zorganizowany przez bibliotekę został rozstrzygnięty. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką rysunku, który mógłby zostać wykorzystany do stworzenia kalendarza ściennego na rok 2017. Spośród autorów 38 prac, wyłonieni zostali zwycięscy. Komisja w składzie p. Manuela Gierszewska, p. B. Kiedrowska i p .H. Szpręga wybrała 12 prac, które zostaną umieszczone w kalendarzu. Zwycięzcami są: Tymoteusz Zabrocki (klasa I a), Dominik Mientki (II a), Artur Urbański (II b), Sandra Lipska (III a), Martyna Kaszubowska (III a), Bartosz Mientki (III b), Martyna Zabrocka (V a), Karolina Bławat (VI a), Jan Janke (VI a), Martyna Sznek (I b G), Joanna Bławat (II a G), Lucjan Steinke (II a G). Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zapraszam do biblioteki, gdzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Hanna Szpręga

 
Kapuściana przygoda PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 18:18

        W sobotę 19 listopada  klasy czwarte wzięły udział w warsztatach pt. Kapuściana przygoda, które odbyły się w Chacie Kaszubskiej w Brusach. Uczniowie zapoznali się z procesem kiszenia kapusty od momentu  jej odpowiedniego przygotowania, aż do efektu finalnego. Wspaniali prowadzący pokazali w jaki sposób dawniej Kaszubi siekali i ubijali kapustę. Jednocześnie czwartoklasiści  mieli okazję sprawdzenia do czego służyła baliczka, trępek, czy korytko. Kolejnym etapem było posiekanie i przygotowanie własnej porcji kapusty.  Na koniec zdegustowaliśmy przygotowane przez p. Danutę przepyszne i bardzo zdrowe surówki z marchewki i kapusty. We wspaniałych nastrojach  powróciliśmy do Wiela. Wyjazd zrealizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

  Manuela Gierszewska    

     

                    

 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2016 10:14

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, tj. 10.11.2016r. w Domu Kultury w Wielu odbył się program artystyczny poświęcony 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Na spektakl zaproszono uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli, pracowników naszej szkoły, a także przedstawicieli koła emerytów. W role aktorów wcielili się uczniowie klas pierwszych gimnazjum w Wielu. Przedstawiony przez nich program skłaniał do refleksji: „Czym jest patriotyzm?”.

Spektakl  dawał odpowiedź na pytanie: „Jak można być patriotą w czasach współczesnych, gdy nie ma wojny, nie ma zaborów i nie ma konieczności oddawania życia za ojczyznę?”

Podczas przedstawienia zaprezentowano dawne pieśni patriotyczne takie, jak „Rota” czy pieśń Legionów Piłsudskiego – „Marsz Pierwszej Brygady”, ale też nowsze piosenki  typu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a także znane współczesnej młodzieży utwory: „To my Polacy”, „Mam biało-czerwone serce”, „Polskie kwiaty” czy też „My nie chcemy więcej wojny”.

Grę aktorską przeplatano wystąpieniami recytatorów, którzy prezentowali znane utwory o charakterze patriotycznym takie, jak: „Oblicze ojczyzny” Tadeusza Różewicza, hymn Juliusza Słowackiego pt.  „Smutno mi, Boże”,  „Moja piosenka II” C. K.  Norwida  oraz wiersz W. Góreckiego „W dniu niepodległości”.

Program zakończył się odśpiewaniem polskiego hymnu państwowego oraz zapaleniem znicza – symbolu wiecznej pamięci w hołdzie tym wszystkim. którzy do Polski szli i nigdy nie doszli, tym, których groby rozsiane są po całym świecie i tym, którzy grobów w ogóle nie mają.

Spektakl podobał się publiczności z uwagi na ciekawy scenariusz, dobre przygotowanie, wspaniałą grę aktorską i ładne dekoracje.

Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor, Andrzej Narloch, a także przedstawiciel emerytów, pan Ryszard Szumigaj, który wyraził chęć częstszych spotkań seniorów z młodzieżą.

Wychowawczynie klas pierwszych gimnazjum: Marzena Muchowska i Danuta Szalewska


 
Konkurs na rysunki do kalendarza PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 11:34

Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym. Zadanie polega na wykonaniu rysunku w formacie A4 w poziomie. Technika dowolna: szkic, rysunek kredkami, farbkami, wyklejanka. Z 12 najciekawszych prac stworzony zostanie kalendarz ścienny na rok 2017. Tematyka prac jest dowolna. Rysunki mogą nawiązywać do konkretnego miesiąca, pory roku lub do popularnych świąt obchodzonych w danym miesiącu. Podpisane prace można oddawać w bibliotece do dnia 28 listopada. Rozstrzygnięcie konkursu i wytypowanie zwycięzców nastąpi 2 grudnia 2016 roku.
Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece.

                                                                                                                                                            Hanna Szpręga

 
Wyniki pierwszego testu w ramach Maratonu czytelniczego PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2016 11:02

Pierwszy test ze znajomości książek wyznaczonych do przeczytania w Maratonie czytelniczym za nami. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy w wolnym czasie czytali i przystąpili do testu. W klasach I-III szkoły podstawowej najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Narloch z klasy II a, która rozwiązała test bezbłędnie. Świetną znajomością książki wykazała się również Zofia Łangowska, Martyna Miszewska, Zuzanna Filipiak, Natalia Malczyk oraz Joanna Szalewska.

W klasach IV-VI najwyższy wynik uzyskał Adam Urbański z klasy IV b oraz Nadia Miszke z klasy VI a.

W klasach I-III gimnazjum wyróżnienie zasłużyła Dobrawa Garstka, Natalia Janke, Paweł Mikołajewski i Łukasz Łyczykowski.

Lista książek na listopad:

*Klasy I-III SP

H. Ch. Andersen - Dzikie łabędzie

*Klasy IV-VI

Rene Goscinny- Mikołajek i inne chłopaki

*Klasy I-III gimnazjum

Eric- Emmanuel Schmitt – Oskar i Pani Róża

                                                                                                               Hanna Szpręga

 
Pasowanie na ucznia klasy I a PDF Drukuj Email
czwartek, 20 października 2016 16:46
19.10.2016 r. w miejscowym Domu Kultury odbyła się uroczystość klas 1-3 SP Pasowanie na ucznia. W uroczystości brali udział rodzice pierwszoklasistów.
Dyrektor Zespołu  Szkół nr 2 w Wielu Andrzej Narloch przyjął Ślubowanie pierwszaków, a następnie dokonał aktu Pasowania na ucznia.
Pierwszoklasiści z rąk Dyrektora otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Klasy trzecie uświetniły uroczystość wierszami i piosenkami, a klasy drugie wręczyły pierwszakom kartki z życzeniami i zakładki.
Rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek.
Uroczystość tradycyjnie zakończyła się spektaklem teatralnym z Krakowa.

Wychowawca Celina Landowska


 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.