forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080016k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

bipProjekty


Strona główna
język kaszubski
Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich PDF Drukuj Email
sobota, 10 czerwca 2017 00:00

W dniach 02.06. i 09.06. uczniowie klas czwartych i piątych mieli możliwość wyjazdu do najstarszego Parku Etnograficznego w Polsce, jakim jest Kaszubski Park znajdujący się we Wdzydzach Kiszewskich. Założyli go w 1906 roku Teodora i Izydor Gulgowscy. Zajmuje 22 ha nad jeziorem Gołuń, a na jego obszarze znajduje się 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku, poruszaniu się na szczudłach czy przeciąganiu liny. Oba wyjazdy zorganizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego. 

Agnieszka Kanthak, Manuela Gierszewska

 
46. Finał Konkursu Rodnô Mòwa w Chmielnie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 18:22

W dniach 27-28 maja odbył się już po raz 46. Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Agnieszka Laska powtórzyła ubiegłoroczny sukces i wywalczyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. W Chmielnie rywalizowało ze sobą 46 osób, którzy zwyciężyli w eliminacjach powiatowych, gminnych i szkolnych w swoich regionach. Gratulujemy!!!

M. Gierszewska 

 
Warsztaty taneczne cd. PDF Drukuj Email
niedziela, 07 maja 2017 20:08

Kaszëbsczi tuńce

W sobotę 6 maja uczniowie klas czwartych i piątych ponownie uczestniczyli w warsztatach poświęconych nauce tańców kaszubskich. Udoskonalili umiejętności z poprzednich spotkań, a także nauczyli się kroków kolejnych tańców  m.in. "Verki". Bardzo dziękujemy p. Ewelinie za poświęcony czas i wspaniale poprowadzone zajęcia. Z pewnością było to nie ostatnie nasze spotkanie.

Agnieszka Kanthak, Manuela Gierszewska  

 
Powiatowa Rodnô Mòwa PDF Drukuj Email
sobota, 06 maja 2017 00:00

Uczennica klasy VI b Agnieszka Laska zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI w 46 edycji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej. Pod koniec maja będzie reprezentować nasza szkołę i powiat kościerski w finale konkursu w Chmielnie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Uśmiech

M. Gierszewska
 
Lekcja języka kaszubskiego z Bożeną Ugowską PDF Drukuj Email
sobota, 22 kwietnia 2017 00:00

Miedzwiôdk Pùfôtk

W piątek 21.04.17 r. w Domu Kultury w Wielu odbyła się lekcja języka kaszubskiego z  Bożeną Ugowską, która przełożyła Kubusia Puchatka na język kaszubski. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób autorka zdecydowała się na przetłumaczenie właśnie tej książki oraz  jak nadała imiona poszczególnym postaciom. Część spotkania poświęcona została omówieniu kilku fragmentów powieści oraz ćwiczeniom dramowym. Dzieci wcielały się w role poszczególnych bohaterów.

 W związku z tym wydarzeniem ogłoszono  konkurs plastyczny na pracę poświęconą Kubusiowi.

Oto jego wyniki: 

I miejsce - Martyna Zabrocka kl. V a

II miejsce - Aurelia Libera  kl. VI b

III miejsce  - Kornelia Muchowska kl. IV b

                                                                   Gratulujemy! 

Justyna Piekarska, Manuela Gierszewska, Agnieszka Kanthak

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.