forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080025k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

bipProjekty


Strona główna Co robimy Wolontariat Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu
Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 11:01

W ostatnim czasie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i zrealizowało kilka ważnych zadań. W wyniku tych działań udało się wypracować fundusze, które w całości przekazywane są na pomoc dzieciom w Kongo. Szkoła, którą opiekujemy się mieści się w Pointe-Noire, miejscu, które bardzo ucierpiało w wyniku bratobójczych wojen. Najbardziej cierpią dzieci. Często osierocone, głodne, schorowane, narażone na wielorakie niebezpieczeństwa. Pieniądze, które wysyłamy na misje przeznaczone są przede wszystkim na alfabetyzację- naukę czytania i pisania dla młodych. Grupa dzieci i młodzieży ucząca się czytać i pisać w tej szkole liczy 80 osób. W większości są to dziewczynki w wieku od 12 do 20 roku życia.

Fundusze zebrane przez wolontariuszy naszej szkoły na rzecz dzieci z Konga w roku szkolnym 2014/2015:

1. Dyskoteka Andrzejkowa: 95,86zł

2. Gazetka szkolna: 42,00 zł

3. Kiermasz świąteczny: 355,73 zł

4. Klasa III A Gim- przekazała na Adopcję Serc: 28,42zł

5. 16.12.2014 opiekun Koła Wolontariatu wpłacił 480, 00zł na Adopcję Serc za rok 2013/2014 

Paczka bożonarodzeniowa.

Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w naszym kalendarzu, kiedy jesteśmy bardziej wrażliwi na potrzeby innych. Jak co roku nasi uczniowie nie pozostali obojętni wobec trudnej sytuacji drugiego człowieka. Z zebranych produktów żywnościowych, słodyczy i środków czystości Wolontariusze naszej szkoły przygotowali paczki dla czterech rodzin. Opiekun Wolontariatu p. Elżbieta Trzcińska w porozumieniu z nauczycielami naszej szkoły oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozwiozła paczki dla trzech rodzin i jednej samotnej osoby .Na prawdę warto pomagać. Szkoda, ze nie mogliście zobaczyć tego radosnego błysku w oczach obdarowanych. Wolontariusze dziękują wszystkim darczyńcom.

Kiermasz świąteczny

W dniach od 9 do 10 grudnia 2014r.w naszej szkole Wolontariusze zorganizowali kiermasz świąteczny. Do akcji przyłączyły się dzieci z klasy III B SP, które ofiarowały na ten cel własnoręcznie wykonane stroiki. Cały dochód w kwocie 355,73 jest przeznaczony na wsparcie dzieci z Konga, które znajdują się pod naszą opieką w ramach Adopcji na odległość. Wolontariuszki przygotowały piękne kartki , bombki i inne dekoracje świąteczne, Można było tez zakupić książki, płyty, anioły, biżuterię i inne drobiazgi, które mogły stać się pięknym upominkiem pod choinkę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i kupującym.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 23, tym razem dla osób w podeszłym wieku oraz dla dzieci chorych na nowotwory. Sześć Wolontariuszek z naszej szkoły zbierało pieniądze na ten cel , nie zwracając uwagi na bardzo złe warunki pogodowe, które tego dnia były wyjątkowo trudne. Podziękowania należą się uczennicom klasy I B Gimnazjum Julii Kroplewskiej i Darii Filipiak oraz uczennicom klasy III B Gimnazjum Aleksandrze Nowackiej, Agacie i Karolinie Lasce oraz Annie Soleckiej. Dziewczęta zbierały pieniądze w niedzielę11 stycznia 2015r.w godzinach przedpołudniowych, a po południu liczyły pieniądze wraz z opiekunem Koła Wolontariatu p. Elżbietą Trzcińską oraz dyrektorem Domu Kultury w Wielu p. Zbigniewem Czapiewskim. Po południu odbyły się dwa koncerty muzyczne. W jednym z nich uczestniczyli uczniowie grający na gitarach, wśród nich zarówno obecni uczniowie, jak i absolwenci naszej szkoły. Drugi z koncertów w wykonaniu zawodowego muzyka porwał za serca miłośników gry na skrzypcach. Żałować można jedynie, że nie dopisała publiczność, być może z powodu złych warunków pogodowych. Zebrana kwota pieniędzy w Wielu to 1317,05złotych.

Nieustannie zbieramy plastikowe nakrętki, przeznaczone na pomoc chorej dziewczynce ze Starogardu Gdańskiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się praca z najmłodszymi w przedszkolu, gdzie wolontariusze bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają.

Elżbieta Trzcińska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.