forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080040k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

bipStrona główna
Zakończenie sezonu żeglarskiego PDF Drukuj Email
środa, 28 września 2016 07:23

Zapewne większość uczniów wie, że od dwóch lat w naszej szkole intensywnie ćwiczy spora grupa żeglarzy. Uczniowie Ci regularnie uczestniczą w letnich zajęciach i obozach żeglarskich na wodzie oraz jesienno-zimowych zajęciach na sali gimnastycznej.

Aktualnie żeglarstwo uprawia 20 uczniów naszej szkoły. Część z nich godnie reprezentowało szkołę w regatach żeglarskich minionego sezonu.

Pierwszy start odbył się na jez. Ostrowitym (4-5.06.2016), który zgromadził 50 zawodników z 6 klubów. Klasyfikację regat i I miejsce w kl. Optymit „ Arton” wywalczył Filip Kozłowski a drugą lokatę zdobył Dominik Wardyn.

Kolejny start w regatach o Puchar OW. Largo w Borsku wygrał Dominik Wardyn a drugie miejsce zajął Filip Kozłowski (startowało 19 zawodników).

Bardzo ważne dla nas były I Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin, które odbyły się w Wielu 16.07.2106. Podobnie jak wcześniej zawody te wygrał nasz reprezentant Dominik Wardyn a trzecie miejsce zajęła Karolina Skwierawska. W regatach startowało 21 zawodników z Wiela, Karsina i Czerska.

Ostatnim startem był udział w regatach o Puchar Półwyspu Lipa (27.08.2016), które także wygrał nasz reprezentant Jakub Sałata a trzecie miejsce zdobył Dominik Wardyn.

Warto zaznaczyć, że Jakub jest najmłodszym żeglarzem, który osiągnął taki sukces.

Gratulując sukcesów naszym żeglarzom wierzymy, że kolejni uczniowie naszej szkoły zechcą pójść w ślady swoich kolegów i koleżanek. Zajęcia przygotowawcze do kolejnego sezonu odbędą się już 19 listopada o godz. 10.00 w Domu Kultury w Wielu. Zainteresowanych zapraszamy.

Fotorelację z zajęć i regat przedstawiają niżej załączone zdjęcia.

Czesław Sikora


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.