Kapuściana przygoda PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 18:18

W sobotę 19 listopada  klasy czwarte wzięły udział w warsztatach pt. Kapuściana przygoda, które odbyły się w Chacie Kaszubskiej w Brusach. Uczniowie zapoznali się z procesem kiszenia kapusty od momentu  jej odpowiedniego przygotowania, aż do efektu finalnego. Wspaniali prowadzący pokazali w jaki sposób dawniej Kaszubi siekali i ubijali kapustę. Jednocześnie czwartoklasiści  mieli okazję sprawdzenia do czego służyła baliczka, trępek, czy korytko. Kolejnym etapem było posiekanie i przygotowanie własnej porcji kapusty.  Na koniec zdegustowaliśmy przygotowane przez p. Danutę przepyszne i bardzo zdrowe surówki z marchewki i kapusty. We wspaniałych nastrojach  powróciliśmy do Wiela. Wyjazd zrealizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

Manuela Gierszewska