forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080007k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

bipProjekty


Kapuściana przygoda PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 18:18

        W sobotę 19 listopada  klasy czwarte wzięły udział w warsztatach pt. Kapuściana przygoda, które odbyły się w Chacie Kaszubskiej w Brusach. Uczniowie zapoznali się z procesem kiszenia kapusty od momentu  jej odpowiedniego przygotowania, aż do efektu finalnego. Wspaniali prowadzący pokazali w jaki sposób dawniej Kaszubi siekali i ubijali kapustę. Jednocześnie czwartoklasiści  mieli okazję sprawdzenia do czego służyła baliczka, trępek, czy korytko. Kolejnym etapem było posiekanie i przygotowanie własnej porcji kapusty.  Na koniec zdegustowaliśmy przygotowane przez p. Danutę przepyszne i bardzo zdrowe surówki z marchewki i kapusty. We wspaniałych nastrojach  powróciliśmy do Wiela. Wyjazd zrealizowano w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

  Manuela Gierszewska    

     

                    

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.