Strona główna Co robimy Wolontariat Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu
Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:44

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pt.

,,Barwy dzieciństwa" .

Format pracy A4, technika dowolna, z wyjątkiem plasteliny i materiałów sypkich. Prace dostarczamy do 20 lutego 2017r.  Wybrane prace  zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przypominamy o Zakręconej Akcji, nadal zbieramy plastikowe nakrętki, przeznaczone na pomoc choremu chłopcu z Kosobud. Kolejna zbiórka nakrętek 1 lutego rano (7.25)

Dużym zainteresowaniem w tym półroczu cieszy się praca z najmłodszymi w świetlicy szkolnej, gdzie wolontariusze czytają, bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają. Wolontariusze pomagają także w nauce swoim kolegom i koleżankom. Zainteresowanych uzyskaniem pomocy zapraszam do pedagoga szkolnego.

W dalszym ciągu opiekujemy się dziećmi z Kongo, czyli realizujemy ,,Adopcję na Odległość" W 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu wypracowało 960,00zł na walkę z analfabetyzacją dzieci w Afryce.

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacja Hospicyjną w Gdańsku, dla których będziemy wykonywać  kartki świąteczne i okolicznościowe. Pieniądze z kiermaszu świątecznego w wysokości  620,00 złotych zostały w całości przekazane dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i odwiedzającym kiermasz!

Opiekun Koła     Elżbieta Trzcińska