Strona główna Co robimy Język i historia Kaszub Lekcja języka kaszubskiego z Bożeną Ugowską
Lekcja języka kaszubskiego z Bożeną Ugowską PDF Drukuj Email
sobota, 22 kwietnia 2017 00:00

Miedzwiôdk Pùfôtk

W piątek 21.04.17 r. w Domu Kultury w Wielu odbyła się lekcja języka kaszubskiego z  Bożeną Ugowską, która przełożyła Kubusia Puchatka na język kaszubski. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób autorka zdecydowała się na przetłumaczenie właśnie tej książki oraz  jak nadała imiona poszczególnym postaciom. Część spotkania poświęcona została omówieniu kilku fragmentów powieści oraz ćwiczeniom dramowym. Dzieci wcielały się w role poszczególnych bohaterów.

W związku z tym wydarzeniem ogłoszono  konkurs plastyczny na pracę poświęconą Kubusiowi.

Oto jego wyniki:

I miejsce - Martyna Zabrocka kl. V a