forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080013k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

bipProjekty


Strona główna
Wycieczka klas I gimnazjum na Warmię i Mazury PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 16:54

12.06.2017r. poniedziałek

Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego z Misji oo. Werbistów. Widzieliśmy ciekawe eksponaty  przywiezione z różnych zakątków świata m.in. Afryki, Azji, Ameryki Pd. Później udaliśmy się do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie usytuowany jest Zamek Biskupstwa Warmińskiego. Następnie słuchaliśmy koncertu organowego p. Adama Kowalskiego w Bazylice w Św. Lipce. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Wilczego Szańca – byłej kwatery Hitlera. Naszym przewodnikiem była pani Marzena Cwalina autorka książki „Wilczy Szaniec”. Po przyjeździe na miejsce noclegowe do miejscowości Raciane-Nida i obiadokolacji udaliśmy się na spacer nad jezioro Nidzkie.


13.06.2017r. wtorek

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od safari. Udaliśmy się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Prawie wszystkie zwierzęta tam przebywające są zaprzyjaźnione  z człowiekiem. Mogliśmy wchodzić na wybiegi zwierząt, głaskać je, podziwiać i być tuż obok nich. Widzieliśmy m.in. sarny, daniele, łosie, wilki, rysie, orły, sowy. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Niegocin poprzez kanał Giżycki do jeziora Kisajło i z powrotem. W Giżycku widzieliśmy unikatowy obrotowy most. Następnie przejechaliśmy do najpiękniejszego miasta w Krainie Jezior – Mikołajek. Po powrocie do miejsca noclegowego i posiłku udaliśmy się na spacer na miejscową plażę.

14.06.2017 środa

Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od przejazdu do Olsztyna. Zwiedziliśmy z zewnątrz  Zamek Kapituły Warmińskiej, widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, spacerowaliśmy po starówce oraz byliśmy na seansie w Olsztyńskim Planetarium. Później przejechaliśmy do Olsztynka do Huty Szkła Artystycznego. Byliśmy świadkami wyrabiania ze szkła różnych ozdób m.in. świnki-skarbonki, ptaszka, kwiatka, kota. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na polach Bitwy Grunwaldzkiej. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć i przespacerować się po ziemiach na których odbyła się jedna z największych bitew historii średniowiecznej Europy .

Marzena Muchowska, Danuta Szalewska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.