Pasowanie na ucznia 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 13 października 2017 12:40

Dnia 12.10.2017r.  o godz. 9.00 w Domu Kultury w Wielu odbyła się uroczystość szkolna – pasowanie uczniów klas pierwszych. W świątecznej atmosferze, w pięknie udekorowanej sali, ubrani w stroje galowe pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Na uroczystość przybyli: pan dyrektor Andrzej Narloch, nauczyciele i uczniowie klas 1-3 oraz rodzice.

Po przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: Gabrielę Wardyn i Barbarę Kiedrowską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Po programie artystycznym dzieci, w obecności zgromadzonych, złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor, symbolicznie dotykając każdego ucznia dużym ołówkiem. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom piękne dyplomy a pan dyrektor złożył   im życzenia skuteczności i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Następnie uczniowie klas trzecich przedstawili swój program artystyczny, a  drugoklasiści wręczyli młodszym kolegom miłe upominki.

Na zakończenie uroczystości, w podziękowaniu,  uczniowie   klas  2 i  3-cich  zostali poczęstowani słodyczami a pierwszoklasiści z rodzicami, wychowawczyniami i panem dyrektorem zasiedli do stołu ze słodkościami. Najpiękniej  wyglądał i smakował  pięknie udekorowany wielki tort.

Barbara Kiedrowska