forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080012k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

bipStrona główna
Wycieczka do Torunia PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2017 15:57

25 października uczniowie klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia. O godz. 7:30 pod naszą szkołę przyjechał autokar, który zabrał naszą wesołą gromadkę do miasta słynącego z pierników. Podróż przebiegała pomyślnie i tuż przed godz. 10 byliśmy u celu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczyliśmy się piec pierniki. Następnie przeszliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy ratusz i inne zabytki toruńskiej starówki. Nie obyło się bez zakupu pamiątek, smacznych Katarzynek no i oczywiście pierników. Nieco zmoknięci udaliśmy się na posiłek w McDonalds. Ogrzani i najedzeni ruszyliśmy w stronę planetarium. Półgodzinna prezentacja była bardzo interesująca. Dowiedzieliśmy się dużo o otaczających nas planetach i Wszechświecie. W Orbitarium był czas na eksperymenty. Na koniec wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę i nieco zmęczeni udaliśmy się do autokaru. O godz. 18 byliśmy z powrotem w Wielu, w świetnych humorach, z głowami pełnymi wrażeń i pięknych, toruńskich widoków.

Dziękujemy Pani Jolancie Wantoch Rekowskiej oraz rodzicom za czynny udział w wycieczce.

Wychowawcy


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.