forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080012k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

bipStrona główna
Wycieczka do Muzeum PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2018 17:00

17 kwietnia 2018 roku klasy VI wybrały się na wycieczkę do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Muzeum to ulokowane jest w dworku szlacheckim, należącym w latach 1740-1785 do rodziny Wybickich. To właśnie w nim urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego, hymnu państwowego Polski.

Uczniowie, dzięki przemiłej pani przewodnik, zapoznali się z pamiątkami po twórcy hymnu – Józefie Wybickim, z dokumentami dotyczącymi historii Mazurka Dąbrowskiego, a także z elementami wyposażenia dworu z XVIII wieku. Chłopców szczególnie zainteresowała broń (szable i pistolety z XIX wieku), a  dziewczęta biżuteria patriotyczna. Wszyscy odśpiewali „Tam gdzie Wisła…” po kaszubsku.

Po pamiątkowych zdjęciach pod pomnikiem 5-metrowego orła, którego skrzydła tworzy około 200 starych kos wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Adela Ebertowska


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.