forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080040k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

bipStrona główna
Konkurs wiedzy PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 17:07

9 maja 2018r.  roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Czersku III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.  Konkurs został zorganizowany na terenie Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna.

W konkursie wzięło udział łącznie 18 uczniów z 6 szkół naszego województwa.  Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Etap półfinałowy, w którym uczniowie, przez ponad godzinę, zmagali się z 10 zadaniami konkursowymi dotyczącymi geografii, historii, polityki i kultury (literatura, malarstwo, zabytki, film, muzyka, tradycje, zwyczaje, przysłowia) Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinu.
Do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 drużyn, które m.in odpowiadały na serię 10 pytań, które losowo wybierano z przygotowanej przez organizatorów listy 120 pytań. Drużyny zmierzyły się również z zadaniem polegającym na odgadnięciu fragmentów muzyki filmowej, pop jak i poważnej. Nasi uczniowie, w składzie: Aurelia Jażdżewska, Johannes de Beul oraz Kacper Bucław stanęli na podium i zajęli III miejsce zdobywając tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

Natalia Wasiniewska-Zirra


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.