forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080018k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

bipProjekty


Strona główna O szkole
Wiele nut PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 października 2018 21:26

W sobotnie przedpołudnie 29 września 2018 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na kolejnym Święcie Szkoły. Tym razem hasłem przewodnim było „Wiele nut”, nut z kaszubskiego alfabetu. Nuty te zostały przygotowane przez poszczególne klasy w ramach przydzielonych zadań.

Ponadto kaszubskie elementy dominowały przez cały czas trwania uroczystości. Wszyscy obecni mogli:

· nauczyć się tańca kaszubskiego „Koseder”,

· wysłuchać zespołu „Focus”,

· zjeść chleb ze smalcem, talerz grochówki, kiełbasę z ogniska,

· poprosić o kaszubski makijaż,

· odśpiewać wraz z zespołem Kaszuby „Kaszubskie nuty”,

· rysować, puszczać bańki …

· otrzymać torbę z logo „Wiele nut”,

· skosztować tortu.

Wyjątkowym gościem spotkania był Pan Edmund Konkolewski. Na spotkaniu obecny był również Wójt Gminy Karsin Pan Roman Brunke. Natomiast najważniejszą częścią spotkania było bicie rekordu Guinnessa na największe „Kaszubskie nuty” i rekord ten został pobity.

Organizatorami Święta oprócz Szkoły Podstawowej byli: Rada Rodziców, Stowarzyszenie „Hamak”, Dom Kultury w Wielu i Urząd Gminy w Karsinie, który na jego organizację przeznaczył 3000 zł. Wszystkim sponsorom i organizatorom serdecznie dziękujemy.

Adela Ebertowska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.