Strona główna Dokumenty Program profilaktyczno-wychowawczy
Bieg Niepodległości PDF Drukuj Email
niedziela, 14 października 2018 20:12

11 października 2018 roku o godzinie 11.00 wszyscy uczniowie od klasy piątej ze szkół w Wielu, Karsinie i Osowie stanęli na linii startu „Biegu Niepodległości” w Wielu. Wcześniej uczestnicy założyli okolicznościowe koszulki (białe bądź czerwone). Wszystkich uroczyście powitał, a następnie sam też w biegu uczestniczył wójt Gminy Karsin, pan Roman Brunke. Trasa o długości 3300 biegła ścieżką rowerową do Karsina. Tam czekały owoce, soki i tradycyjna grochówka. Po wspólnym biało-czerwonym zdjęciu część uczniów wróciła do swoich szkół, a część pozostała jeszcze w Karsinie na dyskotece.

Organizatorami Biegu byli: Urząd Gminy w Karsinie, Szkoły Podstawowe w Wiela, Karsinie i Osowie oraz Dom Kultury w Karsinie.

Adela Ebertowska