forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080018k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

bipProjekty


Strona główna
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 19:50

9 listopada o godz. 9.30 uczniowie naszej szkoły wyruszyli w swój uroczystym przemarsz ulicami Wiela ( pod osłoną policji) do Domu Kultury. Po drodze Samorząd Szkolny złożył wiązanki kwiatów, a wszyscy uczcili minutą ciszy poległych w czasie I i II wojny światowej mieszkańców parafii na wielewskim cmentarzu i przy tablicach pomordowanych.

Kolejnym punktem szkolnych obchodów był polonez odtańczony na deptaku przed Domem Kultury przez wszystkich chętnych uczniów, którzy wcześniej przygotowali odpowiednią choreografię. Występ został przyjęty przez pozostałych gromkimi brawami.

Podobnymi brawami kończyły się występy (już w Domu Kultury) poszczególnych klas w repertuarze pieśni patriotycznych. Wszystkim utkwił w pamięci występ klasy III b gimnazjum i ich wykonanie pieśni „My Pierwsza Brygada”, ale brawa za występ i wcześniejsze przygotowanie należą się wszystkim klasom. Na uwagę zasługuje też prowadzenie całej uroczystości przez Kasię Skwierawską i Jakuba Jasnocha.

O godz. 11.11 wszyscy zgromadzeni odśpiewali 4 zwrotki hymnu Polski. Całą uroczystość zakończyła pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” w wykonaniu klasy VIII b

Adela Ebertowska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.