Góra Grosza 2018 PDF Drukuj Email
środa, 12 grudnia 2018 20:05

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach odbywa się wielka zbiórka monet. Celem, na który zbierane są te monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Organizatorem jej jest Towarzystwo Nasz Dom.

Tak jak i w ubiegłych latach tak i w tym nasza szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Akcja trwała od 26 listopada do 10 grudnia a 12 grudnia usypywaliśmy wielką górę z zebranych przez uczniów groszy. W zbiórkę zaangażowały się wszystkie klasy. Zebrano kwotę 844,70 zł czyli 20103 monet o różnych nominałach. Najbardziej hojne okazały się dzieci z klasy II a i VII b.

Tegorocznymi organizatorami akcji byli uczniowie z klasy III a gimnazjum: Zuzia Hrynkiewicz, Zuzia Rynkiewicz, Krystian Góra i Marcin Zabrocki. Opiekunem Adela Ebertowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji.