forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080016k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

bipProjekty


Strona główna
Święto Matematyki PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 17:44

21 marca 2019 roku obchodziliśmy w klasach IV – III gimnazjum Święto Matematyki. Tego dnia odbyły się zawody międzyklasowe w różnych konkurencjach: „Mam świetną figurę” ( przebranie matematyczne ), „Lot w nieskończoność” ( najdalej lecący samolot z papieru ), „Mistrz liczby Pi” ( znajomość jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi ), „Tangramowe potyczki” ( układanie figur z elementów Tangramu), „Ułamkowy zawrót głowy” ( składanie z modeli ułamków zwykłych podanej liczby mieszanej lub innego ułamka ), „Skojarzenia matematyczne” (odgadnięcie jak największej liczby haseł matematycznych na podstawie krótkiego ich opisu ), wykonanie modelu graniastosłupa o jak największej objętości, ozdobionego wiosennymi motywami.

Po podliczeniu punktów wszystkich klas okazało się, że dwie klasy uzyskały po 22 punkty. Przeprowadzono dogrywkę ( rozwiązanie sudoku 6 x 6 ), którą wygrała klasa VIII b, drugie miejsce zajęła klasa V a. Rozdano nagrody, którymi były teczki A4, długopisy zmazywalne i zakreślacze.

Po zawodach przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Organizatorki imprezy: Marzena Muchowska, Cecylia Mazurek

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.