Lekcja doradztwa zawodowego na Politechnice Gdańskiej PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2019 09:32

W dniach 22-25 maja 2019r.odbył się po raz kolejny Bałtycki Festiwal Nauki, którego organizatorem była Politechnika Gdańska. Z myślą o uczestnikach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki studenci i wykładowcy przygotowali szereg różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Były wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, a nawet dyskusje. Wszystkie w przystępnej dla odbiorców formie. Głównym celem tego festiwalu jest popularyzacja nauk technicznych oraz zachęcanie do studiowania na tej uczelni. Do wyboru były zajęcia z 23 dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne, aż po automatykę z robotyką!

Uczniowie naszej szkoły (18 osób VI-III Gimnazjum) wraz z opiekunami E. Trzcińską i D. Szalewską mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym pokazie. Wykład i pokaz ,,Eksperymenty fizyczne działające na intelekt, wyobraźnię i emocje” , Kolorowe płomienie”, pokaz niezwykłych reakcji chemicznych to jedne z licznych atrakcji tego dnia. W drodze powrotnej koniecznie spacer po plaży i molo w Brzeźnie. Tego dnia dopisywał nam dobry humor, podziwialiśmy piękne widoki nad polskim morzem i jednocześnie uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji doradztwa zawodowego.

E. Trzcińska

Bałtycki Festiwal Nauki (zdjęcia)