forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080035k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

bipProjekty


Strona główna
Kumam bazę PDF Drukuj Email
niedziela, 09 czerwca 2019 09:52

W piątkowy poranek, 7 czerwca 2019 roku, w Centrum Informacji Turystycznej w Wielu uczniowie klasy VII a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-ceramicznych "Kumam bazę-poznajemy i chronimy płazy" zorganizowanych przez Fundację Republika Marzeń. Od pani Grażyny Sadowskiej dowiedzieli się o znaczeniu płazów w przyrodzie oraz o sposobach ich ochrony. Mieli okazję zobaczyć żywe okazy m.in. żaby paskówki, ropuchy szarej, traszki grzebieniastej, traszki zwyczajnej, żaby grzebiuszki ziemnej.

Po części teoretycznej, grupa udała się na spacer nad Jezioro Wielewskie, by poznać naturalne warunki bytowania żab. Następnie rozpoczęły się warsztaty ceramiczne, w trakcie których powstały gliniane domki dla żab. Warsztaty prowadziła Joanna Sawicka. Domki po wypaleniu trafią do przydomowych ogródków uczniów.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.