forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080013k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

bipProjekty


Strona główna
Biwak PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 12:08

Biwak, który zaplanowaliśmy na poniedziałek i wtorek (10 i 11.06.) z projektu marszałkowskiego - sportowego, niespodziewanie udzielił nam dwóch ważnych lekcji, dotyczących człowieka:
1. W dotkliwy sposób odczuliśmy, jak - prowadzona od lat - niefrasobliwa wobec natury działalność człowieka prowadzi do zakłócenia harmonii przyrody i w rezultacie obraca się przeciwko człowiekowi: nadeszła nawałnica, musiałyśmy się ewakuować, schronić w bezpiecznym miejscu, by uniknąć tragedii. Człowiek sam sobie gotuje taki los.
2. Z drugiej strony poznaliśmy wielkie serca ludzi, nieobojętnych na potrzeby drugiego człowieka, a w razie konieczności - udzielających pomocy. Jesteśmy wdzięczne:
- Pani Barbarze Synak, która dbała o nas jak prawdziwa mama, troszcząc się, byśmy ani na chwilę nie poczuły głodu.
- Panu Edwardowi Synakowi - wspomagającemu transportowo Panią Basię i - gdy zaszła konieczność - przewoził nas z obozowiska w bezpieczne miejsce.
- Pani Joli Zwarze za wychowawczą troskę i opiekuńczość.
- Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Śledziowi za natychmiastową reakcję i przyjazd do nas późnym wieczorem, byśmy bezpiecznie wróciły do domu.
- Panu Krzysztofowi Narlochowi, który towarzyszył Panu Dyrektorowi w tej akcji.
- Naszym Rodzicom, pomagającym nam przy rozbijaniu biwaku, jak również we wtorek po nawałnicy pomogli nam zwinąć obóz ( szczególne podziękowania dla Pani Bogumiły Kniter, Pana Grzegorza Rzepińskiego i Pana Sławomira Miszke).
- Gospodarzom miejsca biwakowego w Raduniu nad jeziorem Młosino Duże, Państwu Skwierawskim za troskę i udzielenie nam schronienia.
We wtorek, późnym popołudniem, w spokoju konsumowałyśmy ( po grze na łące w dwa ognie) wiktuały, przygotowane specjalnie przez niezawodnych Państwa B.E. Synaków. O godzinie 21 rozjechaliśmy się rowerowo-samochodowo do domów.
"Powtórka z rozrywki" (bez nawałnicy!) odbędzie się po wakacjach.

Jolanta Lipska, szkoła Wiele

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.