forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080007k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

bipProjekty


Strona główna
Bal absolwentów 2019 r. PDF Drukuj Email
czwartek, 20 czerwca 2019 12:26

Tegoroczni absolwenci to uczniowie klas ósmych (VIII a – 18 osób, VIII b –15), ale też trzecich gimnazjum, którzy jako ostatni uczęszczali do Gimnazjum Publicznego im. Antoniego Skwierawskiego w Wielu z uwagi na wygaszanie oddziałów gimnazjalnych. Nasze gimnazjum kończyło w tym roku 17 uczniów z kl. III a i 14 z kl. III b.

Uroczystość na zakończenie nauki w szkole podstawowej i gimnazjum odbyła się już w czwartek,13 czerwca 2019 r. Zgromadzili się na niej uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. O godzinie 15. 00 w Domu Kultury w Wielu rozpoczęła się msza święta, która sprawowana była przez naszego proboszcza, ks. Jana Flisikowskiego. Kazanie wygłosił ojciec Piotr Loose.

W dalszej kolejności na zewnątrz, przed budynkiem Domu Kultury na ulicy odbył się polonez, którego tańczyli uczniowie z wymienionych wcześniej klas, ale też nauczyciel religii oraz biologii i chemii (ojciec Piotr Loose i pan Karol Łukowicz). Na szczęście pogoda dopisała, więc taniec na świeżym powietrzu był możliwy i naprawdę się udał, a rodzice mogli być dumni ze swoich pociech. Nic więc dziwnego, że chętnie nagrywali ten moment programu i robili zdjęcia swoim pociechom.

Następnie w sali Domu Kultury można było obejrzeć przygotowany przez wychowawczynie i uczniów program artystyczny, który po kolei prezentowały poszczególne klasy. Zainspirowani Galą Oskarową, tę uroczystość zatytułowaliśmy Gala Absolwentów Wicki 2019, a jej symbolem była postać patrona naszej szkoły, Wincentego Rogali, Który uwielbiał muzykę, głównie tę graną na cytrze lub śpiewaną przez chór.

Po występie goście zostali zaproszeni na kawę i ciasto, a około 18. 00 młodzież rozpoczęła zabawę taneczną, która trwała do godziny 22.00.

Należy podkreślić, że rodzice wzięli na siebie ciężar przygotowania posiłków na tę uroczystość, pomagali przy sprzątaniu, mama Maartena de Beul z kl. III b robiła profesjonalne zdjęcia, a jego tata dowodził w kuchni.

Cieszymy się, że impreza mogła się odbyć w Domu Kultury w Wielu, za zgodą pani dyrektor, Justyny Piekarskiej.

Oczywiście sama uroczystość rozdania świadectw i nagród nastąpiła już w szkole , dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00. Zostali na nią również zaproszeni rodzice uczniów.

Nad przebiegiem wymienionych uroczystości czuwały wychowawczynie klas:

· Kl. VIII a - Katarzyna Czapiewska,

· Kl. VIII b – Cecylia Mazurek,

· Kl. III a gimnazjum – Danuta Szalewska,

· Kl. III b gimnazjum – Marzena Muchowska.

Danuta Szalewska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.