Dni Szkoły o nazwie WIELE kolorów PDF Drukuj Email
czwartek, 29 sierpnia 2019 18:29

Termin: 28.09.2019r (sobota) godz. 9:00-13:00

Organizatorzy : Rada Rodziców, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły, Stowarzyszenie Hamak, Dom Kultury Wiele

Punkty imprezy:

1. Ustanowienie rekordu Guinnessa na największą mozaikę z kartonów, z wzorem haftu kaszubskiego, na dużym orliku.

2. Legenda o hafcie kaszubskim - kolory mają znaczenie. Prezentacje klas.

3. Kolorowa loteria - wyznaczanie 10 wygranych pól na małym orliku poprzez wyrzucanie kredowych bomb z katapulty zbudowanej przez członków Stowarzyszenia Hamak.

4. Spotkanie z hafciarką, pokaz rękodzieła.

5. Tworzenie na płycie(250cm-125cm), na gwoździach w nią wbitych, wielkiego haftu kaszubskiego włóczką kolorową.

6. Zabawa proszkami Holi.

7. Poczęstunek. Kuchnia szkolna i rodzice przygotowują zupę, chleb ze smalcem i ciasta. Ognisko i kiełbaski.

Drodzy Nauczyciele i Rodzice

Jako Rada Rodziców, już po raz trzeci, organizujemy Dzień Szkoły. Chcielibyśmy aby wspólny cel jakim jest ustanawianie Rekordu Guinnessa Polski przyczynił się do wzmocnienia więzi Szkoła – Dziecko - Rodzic oraz zwiększył świadomość dotyczącą naszych kaszubskich korzeni.

Prosimy o dołączenie się do realizacji zadania poprzez:

- zbiórkę kartonów 1metr-1metr-5 mm (ważne, żeby nie były większe bo mamy wytyczne z Biura Rekordów.  Proponujemy 2 kartony na 1 dziecko i 2 kartony na nauczyciela. Umożliwiłoby to stworzenie mozaiki o powierzchni około 500 m2 a możemy aspirować wyżej

-przygotowane kartony będzie trzeba pomalować w określony sposób (pędzle we własnym zakresie, farby otrzymacie),

-przygotowanie krótkiej prezentacji klasy (do 5min), tematyka: legenda o hafcie kaszubskim – wylosujecie kolor, trzeba będzie ubrać się w odpowiednim kolorze i zaprezentować symbolikę koloru;

- przygotowanie 2 blach ciasta i co najmniej 20 babeczek na klasę;

-zbiórka 5 zł od ucznia i wpłata na Radę Rodziców – zbieramy na farby, włóczkę, płytę OSB, gwoździe,  proszki Holi, kredę, bomby kredowe, naklejki itp.

-aktywne uczestnictwo w Dniu szkoły

Jeżeli ktoś chciałby ufundować nagrodę (w dowolnej postaci) na loterię prosimy o kontakt z członkami Rady Rodziców.

Dziękujemy bardzo.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Wicka Rogali