Strona główna Co robimy Wolontariat Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu
Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
piątek, 20 września 2019 18:59

Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu  rok szkolny 2019/2020 I PÓŁROCZE

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu w SP w Wielu zapraszam wszystkich chętnych do udziału w następujących akcjach:

1.Zakręcona Akcja - czyli zbiórka nakrętek dla dwóch chorujących przewlekle chłopców Tymka oraz Jakuba. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony jest na leczenie i specjalistyczną rehabilitację. Akcja trwa cały rok, a do 15 października można także oddawać baterie, zużyte telefony, pojemniki po tuszu od małych drukarek.

2.Akcja ,,Nie jest kolorowo.

Zbieramy przybory szkolne dla polskich dzieci  z Kresów.   Przybory przynosimy do pedagoga szkolnego w Wielu od 14 października do 31 października 2019r. Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Traugutt.org od 2015 roku na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem akcji są przybory szkolne - artykuły piśmiennicze, zeszyty, farby, kredki itp., które są przekazywane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą. Zbiórki odbywają się głównie w pomorskich placówkach oświatowych oraz wybranych lokalizacjach na terenie całego Pomorza.

3.Akcja Przytulisko

Pospieszymy z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Potrzeba karmy dla psów i kotów, koców, zabawek dla zwierząt, naczyń i misek, smyczy i innych akcesoriów do opieki nad zwierzętami. Produkty te będziemy zbierać od 4 listopada do 12 listopada. Przynosimy je do pedagoga szkolnego.

4. Akcja ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" Pomóżmy przygotować paczki dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Ze względu na krótki termin ważności produktów czas jej trwania jest krótki od 16 grudnia do 18 grudnia 2019r. Produkty przynosimy do pedagoga szkolnego.

5.Akcja ,,Dobry kolega" - akcja trwa cały rok i wiąże się z pomocą w nauce. Jeśli ktoś ma problemy w nauce, to zapraszamy do nas , chętnie pomożemy.

6.Akcja ,,Adopcja na Odległość" Przez cały rok wypracowujemy fundusze na pomoc dzieciom z Konga. Opiekujemy sie uczniami jednej ze szkół kongijskich w Pointe Noire Nr 000042981T W tym celu organizujemy kiermasze szkolne. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z  Kongo ,,Adopcja Serc". Uczniowie naszej szkoły przygotują na ten cel kartki świąteczne i różne atrakcyjne ozdoby świąteczne.

Zapraszamy serdecznie. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:

Elżbieta Trzcińska