forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080024k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

bipProjekty


Strona główna
Wycieczka klas trzecich. PDF Drukuj Email
czwartek, 03 października 2019 13:33

Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami wybrali się na zwiedzanie kompleksu leśnego w Woziowdzie, gdzie mieli okazję zgłębić swoją wiedzę z zakresu środowiska przyrodniczego oraz zwierząt mieszkających w lesie.

W pierwszej części spotkania pani leśnik z Nadleśnictwa Woziwoda przeprowadziła zajęcia z zakresu rozpoznawania zwierząt i opowiedziała o ich zwyczajach. Podsumowaniem tej części było rozwiązywanie quizu przez uczestników wyjazdu i odpowiadanie na pytania związane ze zwierzętami.

W drugiej części dzieci wyruszyły na wycieczkę do lasu pod przewodnictwem pani leśnik. Tam podziwiały piękno przyrody leśnej oraz przepływającej przez nie rzeki Brdy. Wspólnie dokonywały obserwacji przyrodniczych w zakresie rozpoznawania drzew i krzewów. Wyodrębniały warstwy lasu. Na zakończenie pani leśnik przeprowadziła zabawę ruchową, której celem był wyścig grup i wykazywanie się elementami wiedzy zdobytej na wycieczce. Dzieci miały możliwość także spróbować skoku w dal na specjalnej ścieżce edukacyjnej, a potem porównać swoje długości do skoków do zwierząt leśnych.

To był bardzo mile spędzony dzień w pięknych okolicznościach przyrody.

Magdalena Pazda, Gabriela Wardyn

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.