Wycieczka klas trzecich. PDF Drukuj Email
czwartek, 03 października 2019 13:33

Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami wybrali się na zwiedzanie kompleksu leśnego w Woziowdzie, gdzie mieli okazję zgłębić swoją wiedzę z zakresu środowiska przyrodniczego oraz zwierząt mieszkających w lesie.

W pierwszej części spotkania pani leśnik z Nadleśnictwa Woziwoda przeprowadziła zajęcia z zakresu rozpoznawania zwierząt i opowiedziała o ich zwyczajach. Podsumowaniem tej części było rozwiązywanie quizu przez uczestników wyjazdu i odpowiadanie na pytania związane ze zwierzętami.

W drugiej części dzieci wyruszyły na wycieczkę do lasu pod przewodnictwem pani leśnik. Tam podziwiały piękno przyrody leśnej oraz przepływającej przez nie rzeki Brdy. Wspólnie dokonywały obserwacji przyrodniczych w zakresie rozpoznawania drzew i krzewów. Wyodrębniały warstwy lasu. Na zakończenie pani leśnik przeprowadziła zabawę ruchową, której celem był wyścig grup i wykazywanie się elementami wiedzy zdobytej na wycieczce. Dzieci miały możliwość także spróbować skoku w dal na specjalnej ścieżce edukacyjnej, a potem porównać swoje długości do skoków do zwierząt leśnych.

To był bardzo mile spędzony dzień w pięknych okolicznościach przyrody.

Magdalena Pazda, Gabriela Wardyn