forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080036k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

bipProjekty


Strona główna
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole. PDF Drukuj Email
piątek, 11 października 2019 14:08

Dnia 11 października 2019 r. pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu wzięli udział w obchodach Święta Edukacji Narodowej.

W kościele parafialnym o godzinie 8: 30 odbyła się uroczysta msza święta, którą sprawował ks. Piotr Loose w intencji pracowników i uczniów naszej szkoły. W trakcie kazania ks. Piotr zwrócił między innymi uwagę na wielką wartość jaką jest dostrzeganie drugiego człowieka. Poruszył też temat okazywania sobie wzajemnej pomocy i zainteresowania. W trakcie mszy na ręce księdza uczniowie złożyli symboliczny znicz i kwiaty, które następnie złożono na cmentarzu pod krzyżem w celu upamiętnienia zmarłych pracowników wielewskiej szkoły.

W dalszej części obchodów cała społeczność szkolna spotkała się w wielewskim Domu Kultury. Wszystkich zebranych powitali prowadzący spotkanie Martyna i Kacper i przekazali głos panu Dyrektorowi Andrzejowi Narlochowi. Dyrektor złożył najlepsze życzenia wszystkim pracownikom. Przekazał też w ich imieniu podziękowanie dla uczniów za życzenia i kwiaty.

Następnie wszyscy zebrani wysłuchali przygotowanego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu klas 5 oraz wybranych uczniów z klas starszych. Oprócz wierszy i zabawnych scenek artyści zaprezentowali także piękne piosenki wraz z towarzyszącym im ruchem scenicznym. Specjalny utwór muzyczny zaprezentował także na keyboardzie wychowanek klasy VIII Kacper Siudy. Gościem specjalnym spotkania była pani Hanna Meyer, która uświetniła obchody Święta Edukacji Narodowej prezentując dwa przygotowane na tę okazję utwory muzyczne. Pierwszy z nich zaprezentowała grając na flecie poprzecznym przy akompaniamencie Kacpra. Drugi z utworów zagrała na pianinie. Występ pani Hanny był miłym akcentem podsumowującym spotkanie.

W podziękowaniu za trud i zaangażowanie cała społeczność uczniowska na zakończenie spotkania odśpiewała wszystkim pracownikom głośne „sto lat”.

Każdy z pracowników oświaty otrzymał wręczoną przez uczniów różę, a dla nauczycieli samorząd uczniowski przygotował upominki w postaci czerwonych długopisów ze specjalną instrukcją wpisywania jedynie pozytywnych ocen, gdyż niewłaściwe stosowanie tego długopisu może zagrażać złym stopniom uczniów.

Składamy serdeczne podziękowanie pani Hannie Meyer za uświetnienie swoim występem szkolnych obchodów Święta Edukacji Narodowej, ks. Piotra Loose za odprawienie uroczystej Mszy Świętej, organizatorom i występującym tego dnia uczniom. 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.