Próbny alarm pożarowy PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2019 17:45

W dniu 17 października 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Uczestnicy akcji zachowali się zgodnie z przyjętymi wzorcami, w których priorytetem jest brak paniki, szybkość w opuszczeniu terenu, sprawne stawienie się w miejscu zbiórki.

Całej społeczności szkolnej gratulujemy zdyscyplinowania, mobilizacji i odpowiedzialności wykazanej w czasie próbnego alarmu.

Anna Narloch