Ślubowanie i pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email

są pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 18 października  2019 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia
38 pierwszoklasistów.

Uroczystość pasowania rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości: pierwszoklasistów, rodziców,  pana dyrektora  oraz uczniów klas drugich i trzecich  z wychowawczyniami.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan dyrektor Andrzej Narloch.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów
Szkoły Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu. Po pasowaniu  Pan dyrektor Andrzej Narloch skierował gorące słowa do pierwszoklasistów  oraz życzył im samych  sukcesów
i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkości oraz upominki od  koleżanek i kolegów z klasy II a i II b.

Następnie klasy III a i III b przedstawiły program artystyczny dedykowany uczniom klas pierwszych.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na słodki poczęstunek, przygotowany dzięki rodzicom uczniów klas pierwszych.

Życzenia  wspaniałych wyników w nauce i dobrego samopoczucia w szkole uczniom klas pierwszych, przekazał w imieniu starszego grona przewodniczący szkoły Kacper Siudy.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, rodzicom za pomoc w przygotowaniach oraz Panu Dyrektorowi i Radzie Rodziców za wsparcie finansowe uroczystości.
Uczniom klasy pierwszej życzymy zapału do nauki, bardzo dobrych wyników oraz wielu radosnych chwil spędzonych w szkole i poznania wspaniałych kolegów.

J. Cieśnik - Siudy i J. Wantoch Rekowska