Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
środa, 04 marca 2020 07:56

3 marca 2020 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXXVII Konkursu Recytatorskiego, w którym uczestniczyło 24 uczniów. Z klas młodszych wzięło w nim udział 13 uczniów: Sara Mleczek z kl. I a, Jaśmina Pawlak z kl. I b, Julia Peplińska z kl. I b, Marlena Hetmańska z kl. II a ,Agnieszka Bronka z kl. II b, Marta Zgoda z kl. II b, Magdalena Knitter z kl. II b, Aleksandra Gosz z kl. II b, Mikołaj Romańczuk z kl. III a, Marta Pawłocka z kl. III a, Zofia Żabińska z kl. III a, Agata Szpręga z kl. III a i Maja Narloch z kl. III b. Wszyscy pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze.

Komisja w składzie: Wiesława Akacka i Elżbieta Trzcińska wyłoniła trzech laureatów z klas I-III:

• I miejsce zajęła  - Sara Mleczek z kl. I a
  • II miejsce zajęła   -Marlena Hetmańska z kl. II a
  • III miejsce zajęła  - Zofia Żabińska z kl. III a
Z klas V-VIII laureatkami zostały:
  •  Zofia Łangowska i Wiktoria Narloch z klasy V a
  •  Martyna Zabrocka z klasy VIII a

Przyznano też 2 wyróżnienia, które otrzymały :Julia Peplińska z kl. I b i Maja Narloch z kl. III b.

W etapie gminnym wezmą udział:

1. Sara Mleczek
  2. Marlena Hetmańska
  3. Zofia Łangowska
  4. Wiktoria Narloch
  5. Martyna Zabrocka

Gabriela Wardyn

Gminne Eliminacje Konkursu odbyły się  5 marca w Szkole Podstawowej w Osowie. Przed sympatycznym jury ( w którym zasiadała nasza Pani Basia Kiedrowska ) zaprezentowali się uczniowie z wszystkich gminnych szkół podstawowych. Po wysłuchaniu uczestników ogłoszono wyniki konkursu . Sara Mleczek zajęła I miejsce w kategorii klas I-III i zakwalifikowała się do Powiatowych Eliminacji Konkursu a Martyna Zabrocka zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się przygotowania dwóch utworów poetyckich! To niełatwe zadanie nauczyć się na pamięć dwóch wierszy  i zaprezentować się przed publicznością, również nieznaną.

Podziwiamy i trzymamy kciuki za Sarę, która będzie reprezentować 18 lub 19  marca naszą szkołę w Kościerzynie .

Katarzyna Czapiewska