forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080033k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

bipProjekty


Wycieczka do Sztutowa PDF Drukuj Email
wtorek, 23 listopada 2021 18:19

15 listopada b.r. uczniowie klas VII/VIII wraz z nauczycielami  Elżbietą Trzcińską, Katarzyną Czapiewską i Marzeną Muchowską odwiedzili Muzeum   Stutthof w Sztutowie. Głównym celem wyjazdu było kształcenie postaw patriotycznych, szacunku do treści i symboli związanych z Holocaustem, a także poznanie miejsca kaźni mieszkańców naszego terenu.

Muzeum  utworzone zostało staraniem byłych więźniów  i na ich cześć, by pamięć o cierpieniu tych ludzi nigdy nie zginęła. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Teren miejsca pamięci obejmuje także rekonstrukcję krematoriów, puste już dziś pola tzw. Nowego Obozu i Obozu Żydowskiego, a także pomnik monumentalny autorstwa byłego więźnia i żołnierza AK Wiktora Tołkina.

Wielu z nas w historii swojej rodziny odnajduje tragiczne losy swoich krewnych, niektórzy z nich oddali życie właśnie w tym miejscu. Cześć ich pamięci!

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.