forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080033k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

bipProjekty


Strona główna Co robimy Wolontariat Szkolne Koło Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 października 2013 12:46

Działalność  Szkolnego Koła Wolontariatu

w roku  szkolnym 2013/2014

W Zespole Szkół nr 2 w Wielu działa Szkolne Koło Wolontariatu. Głównym celem podejmowanych działań jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, uwrażliwianie na potrzeby innych, angażowanie uczniów w życie społeczności szkolnej i lokalnej oraz rozwijanie aktywności i kreatywności młodych ludzi. W obecnym roku szkolnym 2013/2014 w naszym Kole działa 40 wolontariuszy z klas I-III gimnazjum. Działalność uczniów skupia się wokół następujących zadań:


  • Zakręcona akcja- Już czwarty rok zbieramy nakrętki dla chorych dzieci. W pierwszym roku zebraliśmy ok. 80 kg, potem 220 kg, a w minionym roku szkolnym 330 kg. Nakrętki zbieramy w ostatni piątek miesiąca. Opiekunami akcji są uczennice kl.II A Gim : Justyna Janikowska, Marta Reszczyńska, Magdalena Kapanka oraz Natalia Muchowska.


  • Adopcja serc - opiekunkami akcji są uczennice klasy II B Gim: Agata i Karolina Laska, Aleksandra Nowacka, Anna Solecka i Adrianna Florek. Celem adopcji jest zaopiekowanie się uczniami szkoły w Kongo.  Roczny koszt darowizny adopcji na odległość to 480,00 zł. Poprzez różnorodne działania w tym loterie, czy przygotowywanie kartek okolicznościowych zbieramy niezbędną kwotę. W minionych latach opiekowaliśmy się szkołą w Bafii w Kamerunie, a wypracowane pieniądze były przeznaczone na zakup podręczników i przyborów szkolnych oraz budowę studni we wsi.


  • Czytanie baśni, gry i zabawy z dziećmi w przedszkolu- W obecnym roku szkolnym obejmujemy taką pomocą  nasze szkolne dzieci, które od wczesnych godzin rannych oczekują na lekcje w świetlicy szkolnej oraz dzieci przedszkolne (punkt unijny). Ta forma działania cieszy się ogromną popularnością wśród wolontariuszy.


  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – kontynuujemy wieloletnią zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych współpracując z Domem Kultury we Wielu.


  • Pomoc koleżeńska- świadczymy pomoc w nauce naszym kolegom i koleżankom


  • Współpraca z Pomorskim Hospicjum dla Dzieci – pisanie listów do ciężko chorej dziewczynki


  • Przygotowywanie kartek okolicznościowych na kiermasze


Wszelka działalność odbywa się w czasie wolnym od zajęć, bez jakiejkolwiek zapłaty, dobrowolnie. Uczeń klasy III gimnazjum może otrzymać 3 punkty w procesie rekrutacji, jeśli przez trzy lata wypracuje więcej niż 75 godzin na rzecz drugiego człowieka.


Opiekun Koła: Elżbieta Trzcińska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.