forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080014k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

bipProjekty


Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu PDF Drukuj Email
środa, 05 grudnia 2018 18:32

Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019?

Po raz pierwszy przyłączyliśmy się do Akcji ,,Nie jest kolorowo". Akcja ta doczekała się IV edycji i jest organizowana przez Stowarzyszenie Traugutta z Pruszcza Gdańskiego. Zbieraliśmy przybory szkolne dla polskich szkół z Kresów. Jak zwykle nie zawiedliśmy i zebraliśmy 8 dużych kartonów z pięknymi, nowymi, kolorowymi przyborami. Dołączyły do nas inne szkoły i przedszkola. Dziękujemy w szczególności Publicznemu Przedszkolu w Karsinie oraz Szkole Podstawowej im. Ksawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu. Wspólnie zebraliśmy m.in. ponad 260 zeszytów, 43 bloki, 16 farb, 48 opakowań kredek, 15 pudełek plasteliny, 20 piórników,  80 długopisów i wiele innych potrzebnych przyborów szkolnych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Już kolejny raz w tym roku Szkolne Kolo Wolontariatu  pospieszyło z pomocą także naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami. Jak co roku dzieci zwłaszcza z klas młodszych z ogromną empatią podeszły do problemu, a efektem tego jest samochód pełen produktów dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję!

Jak co roku zapraszam serdecznie do udziału w naszej akcji świątecznej ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Pomóżmy przygotować paczki dla osób starych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Produkty  przynosimy do pedagoga szkolnego do 1O grudnia. Z zebranych produktów przygotujemy paczki i przekażemy je potrzebującym z naszej gminy.

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w dniach13-14 grudnia 2018r. zapraszamy do udziału w Kiermaszu Świątecznym , na którym można będzie zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy  inne atrakcyjne produkty. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy na Adopcję Serc, czyli pomoc dla szkoły w Kongo. Wcześniej odbędą się  Wielewskie  Mikołajki, w których nasza szkoła także uczestniczy. Zapraszamy na występ naszej uczennicy Emilii Miloch, spotkanie z Mikołajem oraz do szkolnego świątecznego stoiska. Na pewno nie zabraknie różnorodnych atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.

Szkolne Koło Wolontariatu to także systematyczna praca z dziećmi w świetlicy dla najmłodszych. Codziennie rano przed lekcjami Wolontariusze bawią się z najmłodszymi, pomagają w lekcjach, organizują zabawy.

Zapraszamy do zakupu Echa Szkoły, w którym odnajdziemy ciekawy konkurs z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości oraz zagadki dla najmłodszych.

Nie zapomnijmy o kolejnej zbiórce  nakrętek w drugim tygodniu stycznia, dalej je zbierajmy dla Tymka, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację.

Opiekun Koła Elżbieta Trzcińska

 
Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:44

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pt.

,,Barwy dzieciństwa" .

Format pracy A4, technika dowolna, z wyjątkiem plasteliny i materiałów sypkich. Prace dostarczamy do 20 lutego 2017r.  Wybrane prace  zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przypominamy o Zakręconej Akcji, nadal zbieramy plastikowe nakrętki, przeznaczone na pomoc choremu chłopcu z Kosobud. Kolejna zbiórka nakrętek 1 lutego rano (7.25)

Dużym zainteresowaniem w tym półroczu cieszy się praca z najmłodszymi w świetlicy szkolnej, gdzie wolontariusze czytają, bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają. Wolontariusze pomagają także w nauce swoim kolegom i koleżankom. Zainteresowanych uzyskaniem pomocy zapraszam do pedagoga szkolnego.

W dalszym ciągu opiekujemy się dziećmi z Kongo, czyli realizujemy ,,Adopcję na Odległość" W 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu wypracowało 960,00zł na walkę z analfabetyzacją dzieci w Afryce.

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacja Hospicyjną w Gdańsku, dla których będziemy wykonywać  kartki świąteczne i okolicznościowe. Pieniądze z kiermaszu świątecznego w wysokości  620,00 złotych zostały w całości przekazane dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i odwiedzającym kiermasz!

Opiekun Koła     Elżbieta Trzcińska

 
Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 15:13

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2015-2016

Szkolne Koło Wolontariatu zrealizowało w obecnym roku szkolnym kilka ważnych zadań. W wyniku tych działań udało się wypracować fundusze w wysokości 1316,66 zł, które przekazane zostały na pomoc dzieciom w Kongo (960,00zł) oraz na pomoc dzieciom z hospicjum (350,00 zł). Szkoła, która opiekujemy się mieści się w Pointe-Noire, miejscu, które bardzo ucierpiało w wyniku bratobójczych wojen. Pieniądze, które wysyłamy na misje przeznaczone są przede wszystkim na  walkę z alfabetyzacją. Grupa dzieci i młodzieży ucząca się czytać i pisać w tej szkole liczy 80 osób. W większości są to dziewczynki w wieku od 12 do 20 roku życia.

Paczka bożonarodzeniowa.

Jak co roku nasi uczniowie nie pozostali obojętni wobec trudnej sytuacji drugiego człowieka. Z zebranych produktów żywnościowych, słodyczy i środków czystości  Wolontariusze naszej szkoły przygotowali  paczki dla pięciu rodzin. Opiekun Wolontariatu  p. Elżbieta Trzcińska w porozumieniu z nauczycielami naszej szkoły oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozwiozła paczki dla czterech rodzin i jednej samotnej osoby. Wolontariusze dziękują wszystkim darczyńcom.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 24. Pieniądze zbierały Wolontariuszki: Julia Gradowska, Agnieszka Felska, Justyna Skwierawska, Julia Kroplewska, Justyna Czapiewska, Daria Filipiak.

Kiermasz świąteczny

W dniach od 15 do 16 grudnia 2015r.w naszej szkole Wolontariusze zorganizowali kiermasz świąteczny. Wolontariuszki przygotowały piękne kartki , bombki i inne dekoracje świąteczne. Można było tez zakupić książki, płyty, anioły, biżuterię i inne drobiazgi, które mogły stać się pięknym upominkiem pod choinkę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i kupującym.

Kiermasz z okazji Dnia Matki- odbył się w dniach 24-25 maja 2016r.Dzieci mogły zakupić piękne kartki wykonane przez Julię Gradowską i Joannę Gliszczyńską . Nie zabrakło pięknych pelargonii, pachnących bukietów kwiatów, książek, biżuterii i innych drobiazgów, które można było podarować Mamom.

Zakręcona Akcja : w tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla 10-letniej Marty, które odbiera od nas jej rodzina. Zebraliśmy 455kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa VIA – 63 kg, klasa IIA SP -56kg, klasa IIB SP- 44kg. W ubiegłym roku zebraliśmy 459 kg nakrętek. W poprzednich latach-320kg, 260kg,80kg. Opiekunami akcji są: Julia Gradowska, Agnieszka Felska, Seweryn Steinke, Karol Pepliński.

Akcja na rzecz fundacji ,,Pomorze Dzieciom”- włączyliśmy się w akcję ,,Aniołki”, będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym.

Dużym zainteresowaniem cieszy się praca z najmłodszymi w przedszkolu i świetlicy szkolnej (w małej świetlicy)gdzie wolontariusze  bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają.

Dodatkowa działalnością jest redakcja gazetki szkolnej ,,Echa Szkoły"- pod redakcją Aliny Muchowskiej, której bardzo dziękujemy za ofiarną pracę.

Wszelka działalność odbywa się w czasie wolnym od zajęć, bez jakiejkolwiek zapłaty, dobrowolnie. Uczeń klasy III gimnazjum może otrzymać 2 punkty w procesie rekrutacji, jeśli przez trzy lata wypracuje więcej niż 75 godzin na rzecz drugiego człowieka.

Opiekun Koła: Elżbieta Trzcińska

 
Wolontariat w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 19:00

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

rok szkolny 2014/2015

W Zespole Szkół nr 2 w Wielu działalność kontynuuje Szkolne Koło Wolontariatu. Głównym celem podobnie jak w minionym roku jest podejmowanych działań niosących pomoc najbardziej potrzebującym, uwrażliwianie na potrzeby innych, angażowanie uczniów w życie społeczności szkolnej i lokalnej oraz rozwijanie aktywności i kreatywności młodych ludzi. W obecnym roku szkolnym w naszym Kole działa 32 wolontariuszy z klas I-III gimnazjum.

Działalność uczniów skupia się wokół następujących zadań:

Zakręcona Akcja- Już piąty rok zbieramy nakrętki dla chorych dzieci. Co roku zbieramy ich coraz więcej (w minionym roku ponad 360 kg nakrętek a w obecnym 459 kg). Opiekunami akcji są uczennice kl. III A Gim : Justyna Janikowska, Marta Reszczyńska, Magdalena Kapanka oraz Natalia Muchowska. Nakrętki przeznaczamy na pomoc chorej dziewczynce ze Starogardu Gdańskiego. Podziękowania należą się Panu Krzysztofowi Narlochowi, który wywozi je do Osowa. W kategorii klas nauczania początkowego najwięcej nakrętek zebrała klasa III B 61,5 kg, klasa I A 60,5 kg, klasa III A 46 kg. Dziękujemy nie tylko młodszym dzieciom ale również uczniom klas IV - VI (najwięcej zebrała IV A 28,5 kg) i gimnazjum ( zwycięzcami są uczniowie klasy I A z wynikiem 38,5 kg). Cieszymy się, że możemy pomóc!

Adopcja na Odległość - W wyniku tej akcji udało się wypracować fundusze, które w całości przekazywane są na pomoc dzieciom w Kongo. Szkoła, która opiekujemy się mieści się w Pointe-Noire, miejscu, które bardzo ucierpiało w wyniku bratobójczych wojen. Pieniądze, które wysyłamy na misje przeznaczone są przede wszystkim na  alfabetyzację- naukę czytania i pisania dla młodych. Grupa dzieci i młodzieży ucząca się czytać i pisać w tej szkole liczy 80 osób. W większości są to dziewczynki w wieku od 12 do 20 roku życia. W tym roku szkolnym dwukrotnie przekazaliśmy fundusze ( razem 960 zł) , pokrywające naukę dzieci afrykańskich. Cała kwota została wypracowana przez Wolontariuszy.

Dzięki spotkaniu z panią dr Margot Stańczyk- Minkiewicz (28 maja b.r.) mamy świadomość jak dobre jest nasze dzieciństwo i w jakich warunkach się uczymy.  Zorganizowany konkurs plastyczny p.t. Mój kolega z Afryki oraz przygotowane plakaty i prezentacje multimedialne znacznie poszerzyły naszą wiedzę na temat Afryki i uczuliły nas na krzywdę tamtejszych dzieci.

Kiermasze z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Dnia Matki - w całości przygotowane  przez Wolontariuszy z  których dochód przeznaczony jest na Adopcje na Odległość.

Redagowanie gazetki szkolnej ,,Echa Szkoły"- pod redakcją Aliny Muchowskiej, której bardzo dziękujemy za ofiarną pracę. Dochód także przeznaczony na wyżej wspomnianą akcję.

Akcje charytatywne: Paczka Bożonarodzeniowa i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Praca z najmłodszymi w przedszkolu i świetlicy szkolnej (w małej świetlicy)gdzie wolontariusze  bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają.

Pomoc w nauce - uczniom mającym problemy dydaktyczne

Współorganizacja dyskotek (słodki kącik).

Pomoc materialna koleżance, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej

Opiekun Koła: Elżbieta Trzcińska

 
Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 11:01

W ostatnim czasie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i zrealizowało kilka ważnych zadań. W wyniku tych działań udało się wypracować fundusze, które w całości przekazywane są na pomoc dzieciom w Kongo. Szkoła, którą opiekujemy się mieści się w Pointe-Noire, miejscu, które bardzo ucierpiało w wyniku bratobójczych wojen. Najbardziej cierpią dzieci. Często osierocone, głodne, schorowane, narażone na wielorakie niebezpieczeństwa. Pieniądze, które wysyłamy na misje przeznaczone są przede wszystkim na alfabetyzację- naukę czytania i pisania dla młodych. Grupa dzieci i młodzieży ucząca się czytać i pisać w tej szkole liczy 80 osób. W większości są to dziewczynki w wieku od 12 do 20 roku życia.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.