forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080016k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

bipProjekty


Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
piątek, 20 września 2019 18:59

Zadania Szkolnego Koła Wolontariatu  rok szkolny 2019/2020 I PÓŁROCZE

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu w SP w Wielu zapraszam wszystkich chętnych do udziału w następujących akcjach:

1.Zakręcona Akcja - czyli zbiórka nakrętek dla dwóch chorujących przewlekle chłopców Tymka oraz Jakuba. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony jest na leczenie i specjalistyczną rehabilitację. Akcja trwa cały rok, a do 15 października można także oddawać baterie, zużyte telefony, pojemniki po tuszu od małych drukarek.

2.Akcja ,,Nie jest kolorowo.

Zbieramy przybory szkolne dla polskich dzieci  z Kresów.   Przybory przynosimy do pedagoga szkolnego w Wielu od 14 października do 31 października 2019r. Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Traugutt.org od 2015 roku na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem akcji są przybory szkolne - artykuły piśmiennicze, zeszyty, farby, kredki itp., które są przekazywane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą. Zbiórki odbywają się głównie w pomorskich placówkach oświatowych oraz wybranych lokalizacjach na terenie całego Pomorza.

3.Akcja Przytulisko

Pospieszymy z pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Potrzeba karmy dla psów i kotów, koców, zabawek dla zwierząt, naczyń i misek, smyczy i innych akcesoriów do opieki nad zwierzętami. Produkty te będziemy zbierać od 4 listopada do 12 listopada. Przynosimy je do pedagoga szkolnego.

4. Akcja ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" Pomóżmy przygotować paczki dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Ze względu na krótki termin ważności produktów czas jej trwania jest krótki od 16 grudnia do 18 grudnia 2019r. Produkty przynosimy do pedagoga szkolnego.

5.Akcja ,,Dobry kolega" - akcja trwa cały rok i wiąże się z pomocą w nauce. Jeśli ktoś ma problemy w nauce, to zapraszamy do nas , chętnie pomożemy.

6.Akcja ,,Adopcja na Odległość" Przez cały rok wypracowujemy fundusze na pomoc dzieciom z Konga. Opiekujemy sie uczniami jednej ze szkół kongijskich w Pointe Noire Nr 000042981T W tym celu organizujemy kiermasze szkolne. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z  Kongo ,,Adopcja Serc". Uczniowie naszej szkoły przygotują na ten cel kartki świąteczne i różne atrakcyjne ozdoby świąteczne.

Zapraszamy serdecznie. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:

Elżbieta Trzcińska

 
Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu PDF Drukuj Email
środa, 05 grudnia 2018 18:32

Co słychać w Szkolnym Kole Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019?

Po raz pierwszy przyłączyliśmy się do Akcji ,,Nie jest kolorowo". Akcja ta doczekała się IV edycji i jest organizowana przez Stowarzyszenie Traugutta z Pruszcza Gdańskiego. Zbieraliśmy przybory szkolne dla polskich szkół z Kresów. Jak zwykle nie zawiedliśmy i zebraliśmy 8 dużych kartonów z pięknymi, nowymi, kolorowymi przyborami. Dołączyły do nas inne szkoły i przedszkola. Dziękujemy w szczególności Publicznemu Przedszkolu w Karsinie oraz Szkole Podstawowej im. Ksawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu. Wspólnie zebraliśmy m.in. ponad 260 zeszytów, 43 bloki, 16 farb, 48 opakowań kredek, 15 pudełek plasteliny, 20 piórników,  80 długopisów i wiele innych potrzebnych przyborów szkolnych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Już kolejny raz w tym roku Szkolne Kolo Wolontariatu  pospieszyło z pomocą także naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla psów i kotów,  koce, zabawki  dla zwierząt  i inne akcesoria do opieki nad zwierzętami. Jak co roku dzieci zwłaszcza z klas młodszych z ogromną empatią podeszły do problemu, a efektem tego jest samochód pełen produktów dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję!

Jak co roku zapraszam serdecznie do udziału w naszej akcji świątecznej ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Pomóżmy przygotować paczki dla osób starych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do paczek można przynosić: słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Produkty  przynosimy do pedagoga szkolnego do 1O grudnia. Z zebranych produktów przygotujemy paczki i przekażemy je potrzebującym z naszej gminy.

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w dniach13-14 grudnia 2018r. zapraszamy do udziału w Kiermaszu Świątecznym , na którym można będzie zakupić piękne kartki, stroiki i bombki świąteczne, a także zielone drzewko, czy  inne atrakcyjne produkty. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy na Adopcję Serc, czyli pomoc dla szkoły w Kongo. Wcześniej odbędą się  Wielewskie  Mikołajki, w których nasza szkoła także uczestniczy. Zapraszamy na występ naszej uczennicy Emilii Miloch, spotkanie z Mikołajem oraz do szkolnego świątecznego stoiska. Na pewno nie zabraknie różnorodnych atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.

Szkolne Koło Wolontariatu to także systematyczna praca z dziećmi w świetlicy dla najmłodszych. Codziennie rano przed lekcjami Wolontariusze bawią się z najmłodszymi, pomagają w lekcjach, organizują zabawy.

Zapraszamy do zakupu Echa Szkoły, w którym odnajdziemy ciekawy konkurs z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości oraz zagadki dla najmłodszych.

Nie zapomnijmy o kolejnej zbiórce  nakrętek w drugim tygodniu stycznia, dalej je zbierajmy dla Tymka, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację.

Opiekun Koła Elżbieta Trzcińska

 
Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 19:44

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pt.

,,Barwy dzieciństwa" .

Format pracy A4, technika dowolna, z wyjątkiem plasteliny i materiałów sypkich. Prace dostarczamy do 20 lutego 2017r.  Wybrane prace  zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przypominamy o Zakręconej Akcji, nadal zbieramy plastikowe nakrętki, przeznaczone na pomoc choremu chłopcu z Kosobud. Kolejna zbiórka nakrętek 1 lutego rano (7.25)

Dużym zainteresowaniem w tym półroczu cieszy się praca z najmłodszymi w świetlicy szkolnej, gdzie wolontariusze czytają, bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają. Wolontariusze pomagają także w nauce swoim kolegom i koleżankom. Zainteresowanych uzyskaniem pomocy zapraszam do pedagoga szkolnego.

W dalszym ciągu opiekujemy się dziećmi z Kongo, czyli realizujemy ,,Adopcję na Odległość" W 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu wypracowało 960,00zł na walkę z analfabetyzacją dzieci w Afryce.

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacja Hospicyjną w Gdańsku, dla których będziemy wykonywać  kartki świąteczne i okolicznościowe. Pieniądze z kiermaszu świątecznego w wysokości  620,00 złotych zostały w całości przekazane dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i odwiedzającym kiermasz!

Opiekun Koła     Elżbieta Trzcińska

 
Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 15:13

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2015-2016

Szkolne Koło Wolontariatu zrealizowało w obecnym roku szkolnym kilka ważnych zadań. W wyniku tych działań udało się wypracować fundusze w wysokości 1316,66 zł, które przekazane zostały na pomoc dzieciom w Kongo (960,00zł) oraz na pomoc dzieciom z hospicjum (350,00 zł). Szkoła, która opiekujemy się mieści się w Pointe-Noire, miejscu, które bardzo ucierpiało w wyniku bratobójczych wojen. Pieniądze, które wysyłamy na misje przeznaczone są przede wszystkim na  walkę z alfabetyzacją. Grupa dzieci i młodzieży ucząca się czytać i pisać w tej szkole liczy 80 osób. W większości są to dziewczynki w wieku od 12 do 20 roku życia.

Paczka bożonarodzeniowa.

Jak co roku nasi uczniowie nie pozostali obojętni wobec trudnej sytuacji drugiego człowieka. Z zebranych produktów żywnościowych, słodyczy i środków czystości  Wolontariusze naszej szkoły przygotowali  paczki dla pięciu rodzin. Opiekun Wolontariatu  p. Elżbieta Trzcińska w porozumieniu z nauczycielami naszej szkoły oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozwiozła paczki dla czterech rodzin i jednej samotnej osoby. Wolontariusze dziękują wszystkim darczyńcom.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 24. Pieniądze zbierały Wolontariuszki: Julia Gradowska, Agnieszka Felska, Justyna Skwierawska, Julia Kroplewska, Justyna Czapiewska, Daria Filipiak.

Kiermasz świąteczny

W dniach od 15 do 16 grudnia 2015r.w naszej szkole Wolontariusze zorganizowali kiermasz świąteczny. Wolontariuszki przygotowały piękne kartki , bombki i inne dekoracje świąteczne. Można było tez zakupić książki, płyty, anioły, biżuterię i inne drobiazgi, które mogły stać się pięknym upominkiem pod choinkę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i kupującym.

Kiermasz z okazji Dnia Matki- odbył się w dniach 24-25 maja 2016r.Dzieci mogły zakupić piękne kartki wykonane przez Julię Gradowską i Joannę Gliszczyńską . Nie zabrakło pięknych pelargonii, pachnących bukietów kwiatów, książek, biżuterii i innych drobiazgów, które można było podarować Mamom.

Zakręcona Akcja : w tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla 10-letniej Marty, które odbiera od nas jej rodzina. Zebraliśmy 455kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa VIA – 63 kg, klasa IIA SP -56kg, klasa IIB SP- 44kg. W ubiegłym roku zebraliśmy 459 kg nakrętek. W poprzednich latach-320kg, 260kg,80kg. Opiekunami akcji są: Julia Gradowska, Agnieszka Felska, Seweryn Steinke, Karol Pepliński.

Akcja na rzecz fundacji ,,Pomorze Dzieciom”- włączyliśmy się w akcję ,,Aniołki”, będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym.

Dużym zainteresowaniem cieszy się praca z najmłodszymi w przedszkolu i świetlicy szkolnej (w małej świetlicy)gdzie wolontariusze  bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają.

Dodatkowa działalnością jest redakcja gazetki szkolnej ,,Echa Szkoły"- pod redakcją Aliny Muchowskiej, której bardzo dziękujemy za ofiarną pracę.

Wszelka działalność odbywa się w czasie wolnym od zajęć, bez jakiejkolwiek zapłaty, dobrowolnie. Uczeń klasy III gimnazjum może otrzymać 2 punkty w procesie rekrutacji, jeśli przez trzy lata wypracuje więcej niż 75 godzin na rzecz drugiego człowieka.

Opiekun Koła: Elżbieta Trzcińska

 
Wolontariat w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 19:00

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

rok szkolny 2014/2015

W Zespole Szkół nr 2 w Wielu działalność kontynuuje Szkolne Koło Wolontariatu. Głównym celem podobnie jak w minionym roku jest podejmowanych działań niosących pomoc najbardziej potrzebującym, uwrażliwianie na potrzeby innych, angażowanie uczniów w życie społeczności szkolnej i lokalnej oraz rozwijanie aktywności i kreatywności młodych ludzi. W obecnym roku szkolnym w naszym Kole działa 32 wolontariuszy z klas I-III gimnazjum.

Działalność uczniów skupia się wokół następujących zadań:

Zakręcona Akcja- Już piąty rok zbieramy nakrętki dla chorych dzieci. Co roku zbieramy ich coraz więcej (w minionym roku ponad 360 kg nakrętek a w obecnym 459 kg). Opiekunami akcji są uczennice kl. III A Gim : Justyna Janikowska, Marta Reszczyńska, Magdalena Kapanka oraz Natalia Muchowska. Nakrętki przeznaczamy na pomoc chorej dziewczynce ze Starogardu Gdańskiego. Podziękowania należą się Panu Krzysztofowi Narlochowi, który wywozi je do Osowa. W kategorii klas nauczania początkowego najwięcej nakrętek zebrała klasa III B 61,5 kg, klasa I A 60,5 kg, klasa III A 46 kg. Dziękujemy nie tylko młodszym dzieciom ale również uczniom klas IV - VI (najwięcej zebrała IV A 28,5 kg) i gimnazjum ( zwycięzcami są uczniowie klasy I A z wynikiem 38,5 kg). Cieszymy się, że możemy pomóc!

Adopcja na Odległość - W wyniku tej akcji udało się wypracować fundusze, które w całości przekazywane są na pomoc dzieciom w Kongo. Szkoła, która opiekujemy się mieści się w Pointe-Noire, miejscu, które bardzo ucierpiało w wyniku bratobójczych wojen. Pieniądze, które wysyłamy na misje przeznaczone są przede wszystkim na  alfabetyzację- naukę czytania i pisania dla młodych. Grupa dzieci i młodzieży ucząca się czytać i pisać w tej szkole liczy 80 osób. W większości są to dziewczynki w wieku od 12 do 20 roku życia. W tym roku szkolnym dwukrotnie przekazaliśmy fundusze ( razem 960 zł) , pokrywające naukę dzieci afrykańskich. Cała kwota została wypracowana przez Wolontariuszy.

Dzięki spotkaniu z panią dr Margot Stańczyk- Minkiewicz (28 maja b.r.) mamy świadomość jak dobre jest nasze dzieciństwo i w jakich warunkach się uczymy.  Zorganizowany konkurs plastyczny p.t. Mój kolega z Afryki oraz przygotowane plakaty i prezentacje multimedialne znacznie poszerzyły naszą wiedzę na temat Afryki i uczuliły nas na krzywdę tamtejszych dzieci.

Kiermasze z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Dnia Matki - w całości przygotowane  przez Wolontariuszy z  których dochód przeznaczony jest na Adopcje na Odległość.

Redagowanie gazetki szkolnej ,,Echa Szkoły"- pod redakcją Aliny Muchowskiej, której bardzo dziękujemy za ofiarną pracę. Dochód także przeznaczony na wyżej wspomnianą akcję.

Akcje charytatywne: Paczka Bożonarodzeniowa i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Praca z najmłodszymi w przedszkolu i świetlicy szkolnej (w małej świetlicy)gdzie wolontariusze  bawią się z dziećmi, kolorują, tańczą i śpiewają.

Pomoc w nauce - uczniom mającym problemy dydaktyczne

Współorganizacja dyskotek (słodki kącik).

Pomoc materialna koleżance, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej

Opiekun Koła: Elżbieta Trzcińska

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.