Umarły las-Tomasz Samojlik, Adam Wajrak PDF Drukuj Email

Czas na komiks. Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny. W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy?

Adam Wajrak pisze wspaniałe książki dla dzieci o przyrodzie, a Tomasz Samojlik jest autorem komiksów i ilustracji. Obaj panowie są sąsiadami z Puszczy Białowieskiej. W tym trzymającym w napięciu i pełnym humoru komiksie postanowili połączyć siły. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami!

Książkę wzbogacają opowieści Adama Wajraka o Puszczy Białowieskiej i jej mieszkańcach, czyli o bohaterach Umarłego Lasu, a także zdjęcia jego autorstwa.

W bibliotece dostępne są również inne komiksy:-

- Nieumarły las -Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

-To nie jest las dla starych wilków-Tomasz Samojlik

-Kajko i Kokosz- Janusz Christa

-Tymek i Mistrz-Rafał Skarżyński i Tomek Lew Leśniak

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek-Justyna Bednarek PDF Drukuj Email

Skarpetki są znane z tego, że niemal w każdym domu giną z niewiadomych przyczyn. Zamiast grzecznie leżeć w parach, to jedna zawsze wyrusza gdzieś w świat. Justyna Bednarek odkryła, co dzieje się z naszymi skarpetkami, więc dzieli się swoją wiedzą w "Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

Każda skarpetka ma inny plan na swoje życie - jedne stają się mamami małych myszek bądź otulają stopy bezdomnym, z kolei inne ratują małe kotki przed niegrzecznymi chłopcami czy udają najpiękniejsze róże. Ile skarpet, tyle pomysłów!

Ukazała się również kolejna książka autorstwa Justyny Bednarek z serii o skarpetkach - "Nowe przygody skarpetek". Dowiesz się, co się dzieje ze skarpetami, które nagle zaginęły w pralce. Tak naprawdę nie zagubiły się, a rozpoczęły nowe życie pełne przygód- wyruszyły w podróż dookoła świata, aby przeżyć mnóstwo przygód.

Miś zwany Paddington-- Michael Bond PDF Drukuj Email

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: "Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Nasz bohater przybywa z Peru. Jak do tego doszło? Jego ciotka Lucy nie może już się nim opiekować, więc Paddington szuka kogoś kto mógłby się o niego zatroszczyć. Wkrótce trafia on pod skrzydła państwa Brown: pana Henryka, pani Mary i ich dzieci Jonatana i Judyty. Jest to zwykła, brytyjska, dość poukładana rodzina. Niebawem cały ten porządek zostanie naruszony przez naszego niesfornego, ale dobrodusznego misia. Paddington spędził większość swojego życia poza cywilizacją, więc musi szybko przyzwyczaić się do nowego środowiska. Czy zostanie on ciepło przyjęty przez państwo Brown? Czy uda mu się zostać członkiem rodziny? W jaki sposób jego zamiłowanie do marmolady pomoże mu w prowadzeniu interesów? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce.

Czart.Pies lawinowy-B.Gawryluk PDF Drukuj Email

Poznajcie jednego z najzdolniejszych ratowników górskich - Czarta - niezwykłego psa lawinowego, który na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem osób zaginionych w górach. To prawdziwy pies na medal! Od niego często zależy życie narażonych na niebezpieczeństwo turystów. Nie każdy pies może zostać takim ratownikiem – musi mieć specjalne predyspozycje. Tutaj liczy się m.in. odwaga, siła i wytrzymałość, a Czart to wszystko ma! Przy tym jest niezwykle sympatyczny i przyjacielski. Poznaj jednego z najodważniejszych psów i jego pracę.

Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i również niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

Cudowny chłopak-R. J. Palacio PDF Drukuj Email

Niezwykle pouczająca opowieść o akceptacji, zrozumieniu oraz szlachetności. Momentami wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie - R. J. Palacio
To pouczająca książka w nowym wydaniu, opowiedziana z perspektywy trójki różnych dzieci.

Tym razem możemy poznać historię od nowa oczami: Juliana, szkolnego łobuza, który wiecznie rzuca mu kłody pod nogi, nastawiając przeciwko niemu innych uczniów, Christophera: najlepszego przyjaciela chłopca, fana "Gwiezdnych Wojen" i Charlott, prymuski klasowej, która zawsze stara się być neutralna wobec problemów wśród rówieśników.

Książka porusza problem nietolerancji z jaką spotykamy się na co dzień, pokazuje jak łatwo jest skrzywdzić drugiego człowieka poprzez nieprzemyślane sytuacje. Piękna historia z niezwykle ważnym przesłaniem.

Strona 1 z 2