Czart.Pies lawinowy-B.Gawryluk PDF Drukuj Email

Poznajcie jednego z najzdolniejszych ratowników górskich - Czarta - niezwykłego psa lawinowego, który na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem osób zaginionych w górach. To prawdziwy pies na medal! Od niego często zależy życie narażonych na niebezpieczeństwo turystów. Nie każdy pies może zostać takim ratownikiem – musi mieć specjalne predyspozycje. Tutaj liczy się m.in. odwaga, siła i wytrzymałość, a Czart to wszystko ma! Przy tym jest niezwykle sympatyczny i przyjacielski. Poznaj jednego z najodważniejszych psów i jego pracę.

Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i również niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

Cudowny chłopak-R. J. Palacio PDF Drukuj Email

Niezwykle pouczająca opowieść o akceptacji, zrozumieniu oraz szlachetności. Momentami wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie - R. J. Palacio
To pouczająca książka w nowym wydaniu, opowiedziana z perspektywy trójki różnych dzieci.

Tym razem możemy poznać historię od nowa oczami: Juliana, szkolnego łobuza, który wiecznie rzuca mu kłody pod nogi, nastawiając przeciwko niemu innych uczniów, Christophera: najlepszego przyjaciela chłopca, fana "Gwiezdnych Wojen" i Charlott, prymuski klasowej, która zawsze stara się być neutralna wobec problemów wśród rówieśników.

Książka porusza problem nietolerancji z jaką spotykamy się na co dzień, pokazuje jak łatwo jest skrzywdzić drugiego człowieka poprzez nieprzemyślane sytuacje. Piękna historia z niezwykle ważnym przesłaniem.

Dziennik Cwaniaczka PDF Drukuj Email

Dziennik Cwaniaczka – seria książek młodzieżowych wydawana od 2007 roku przez amerykańskiego autora Jeffa Kinneya.

Książka opowiada o życiu nastoletniego chłopca, Grega Heffleya, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Greg chodzi do gimnazjum i w humorystyczny sposób opowiada o swoim życiu i wydarzeniach szkolnych w prowadzonym przez siebie dzienniku. Najlepszym przyjacielem chłopca jest Rowley Jefferson. Greg ma starszego brata, Rodricka, a także młodszego, Manny'ego.

Mnóstwo przygód do przeżycia wraz z bohaterami tej serii!

Cykl składa się z dwunastu części, wszystkie dostępne są w bibliotece szkolnej:

1. Dziennik cwaniaczka

PONIEDZIAŁEK  8.00-13.00

J

WTOREK   GGGF 8.00-14.00

ŚRODA             BIBLIOTEKA NIECZYNNA  (PRACE WEWNĘTRZNE)

CZWARTEK HDF..8.00-15.00

BFGHGHDH