Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Wielkanoc tuż, tuż ... PDF Drukuj Email
środa, 24 marca 2021 18:04

Wielkanoc tuż, tuż…

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych uczniowie klas A podczas zajęć świetlicowych kolorowali rysunki w rozmiarze XL. Zadanie było bardzo pracochłonne i wymagało zaangażowania wszystkich uczniów z klasy. Kolorowanki zostały umieszczone na drzwiach do sal świetlicowych. Efekty przedstawione są na zdjęciach.

Akcja "Wyjątkowa skarpetka" PDF Drukuj Email
środa, 24 marca 2021 17:59

Akcja „Wyjątkowa Skarpetka”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez OREW w Juszczynie pod hasłem Wyjątkowa Skarpetka. Akcja była związana z dniem 21 marca czyli Światowym Dniem Zespołu Downa, który przypada w Pierwszy Dzień Wiosny. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności chore osoby mogą cieszyć się życiem.

Uczniowie klas 1-3 pokolorowali, wycieli i powiesili łącznie 225 różnobarwnych skarpetek na sznurku o długości 26 metrów.

Dziękujemy za zaangażowanie

Regulamin nauczania zdalnego PDF Drukuj Email
piątek, 05 marca 2021 16:39

Regulamin zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu

Wyniki konkurs z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj Email
piątek, 05 marca 2021 08:59

Wyniki konkursu rysunkowego

Z okazji Dnia Kobiet świetlica i biblioteka szkolna zorganizowały konkurs na narysowanie postaci kobiety z naszej szkoły. Otrzymałyśmy 18 prac od uczniów klas I-III oraz 2 od uczniów klasy IV. Komisja wyłoniła zwycięzców biorąc pod uwagę wkład pracy ucznia, dokładność odzwierciedlenia przedstawianej postaci oraz zagospodarowanie całej przestrzeni na kartce. Oto zwycięzcy:

* kategoria klas I-III

I miejsce - Anna Brzezińska, klasa III b

II miejsce - Oliwia Miloch, klasa III a

III miejsce - Agnieszka Bronka, klasa III b

Marcelina Rzepińska, klasa II a

Wyróżnienie :

Mikołaj Brzeziński, klasa I a

Ewelina Czapiewska, klasa I a

*kategoria klas IV-VIII

I miejsce - Liwia Kleinschmidt, klasa IV a

II miejsce - Agata Szpręga, klasa IV a

Prace zostały umieszczone na holu głównym, przy sali nr 21

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz uwagi pozytywne. Gratulujemy!

p. Anna Bunik i p. Hanna Szpręga

Konkurs rysunkowy PDF Drukuj Email
piątek, 12 lutego 2021 09:17

Uwaga konkurs!

Świetlica i biblioteka organizują konkurs rysunkowy z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dla wszystkich  uczniów, w dwóch kategoriach:

* klasy I-III

* klasy IV-VIII

Zadaniem jest wykonanie plakatu przedstawiającego całą postać kobiety z naszej szkoły (nauczycielka, kucharka, sekretarka, sprzątaczka, bibliotekarka). Praca musi mieć format A3, technika dowolna (np. szkic, farby, wyklejanka, forma przestrzenna) Postarajcie się jak najwierniej zobrazować postać.

Termin składania prac: 01.03.2021r. u pani w świetlicy lub w bibliotece. Uczniowie klas IV-VIII prace muszą dostarczyć do sekretariatu szkoły.

Prace należy podpisać z tyłu swoim imieniem i nazwiskiem oraz napisać kogo przedstawia.

Wyniki zostaną ogłoszone dnia 05.03.2021r. Rysunki zostaną umieszczone na holu szkoły.

Na zwycięzców czekają nagrody.

konkurs rysunkowy-plakat

Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami biblioteki PDF Drukuj Email
niedziela, 31 stycznia 2021 16:19

29 stycznia 2021 uczniowie klasy I a i I b zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas wizyty w bibliotece dowiedzieli się jaki jest regulamin wypożyczania książek, jak należy o nie dbać, jakie książki są gromadzone w bibliotece oraz na czym polega praca bibliotekarza. Uczniowie otrzymali na pamiątkę swoje pierwsze książki w ramach kampanii Instytutu Książki "Mała książka-wielki człowiek". Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich wyprawki czytelniczej pierwszoklasiści odbędą niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkową zakładkę do książki oraz wysłuchali bajki "Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę".

Hanna Szpręga

Świąteczne życzenia PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 23:18

Pomagamy PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 10:26

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się do naszych świątecznych akcji. Z zebranych produktów udało się przygotować 4 paczki z produktami spożywczymi. Trafiły do rodzin w potrzebie i osób samotnych, w porozumieniu z GOPS-em w Karsinie. Zebraliśmy także 6 worków nakrętek i trochę baterii. Zostały przekazane na pomoc dla Olusia.

Pięknie  dziękuję i życzę zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Elżbieta Trzcińska

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »