forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080031k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Rekrutacja w Powiecie Kościerskim PDF Drukuj Email
piątek, 08 lutego 2019 16:32

Szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kościerskiego wzorowo przygotowane na przyjęcie uczniów z „podwójnego rocznika”

6 lutego br., z inicjatywy Alicji Żurawskiej, starosty kościerskiego, zorganizowane zostało spotkanie, adresowane do władz samorządowych z terenu wszystkich gmin Powiatu Kościerskiego oraz dyrektorów szkół podstawowych z naszego Powiatu, dotyczące kwestii związanych ze stanem przygotowania szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, na przyjęcie uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.

Najważniejszą informacją przekazaną podczas spotkania jest zapewnienie, że stan przygotowania szkół ponadgimnazjalnych do przyjęcia uczniów z tzw. „podwójnego rocznika”, jest wzorowy i dla każdego ucznia znajdzie się miejsce. To szczególnie ważne przede wszystkim dla samych uczniów, jak i rodziców.

Podczas spotkania przedstawione zostały kierunki kształcenia w poszczególnych  szkołach oraz ilość oddziałów i miejsc, jak również zaprezentowano przedmioty brane pod uwagę do punktacji podczas rekrutacji 2019/2020.

Rekrutacja w Powiecie Kościerskim, wzorem lat ubiegłych, zostanie przeprowadzona elektronicznie przy wykorzystaniu programu firmy VULCAN.

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji w Powiecie Kościerskim na rok szkolny 2019/2020, w tym oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, znajdą Państwo na stronie internetowej Powiatu Kościerskiego w zakładce „Rekrutacja w Powiecie Kościerskim”

http://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=285&strona=1

 
Zapisanie uczniów klas I do biblioteki PDF Drukuj Email
piątek, 08 lutego 2019 12:35

Uczniowie klasy I a i I b opanowali umiejętność czytania i zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, zasadami dbania o książki oraz regulaminem biblioteki. Wypożyczyły pierwsze książki i otrzymały pamiątkowe zakładki. Ferie zimowe spędzą razem
z bohaterami bajek i baśni.
Drodzy uczniowie-witajcie w bibliotece. Świat książek i ich bohaterowie czekają, aby zabrać Was do krainy wyobraźni!

Hanna Szpręga

 
Ferie zimowe PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lutego 2019 17:01

11 lutego 2019 roku województwo pomorskie jako ostatnie rozpoczyna ferie zimowe. Nasza szkoła przygotowała na te dwa tygodnie dla uczniów różnego rodzaju atrakcje. Poszczególne klasy otrzymały propozycję wyjazdu do kina, na basen, na kręgle. Ponadto codziennie odbywać się będą w szkole zajęcia sportowe, plastyczne . Plan zajęć poniżej. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanego wypoczynku.

I tydzień ferii

II tydzień ferii

 
Spotkanie karnawałowe PDF Drukuj Email
piątek, 25 stycznia 2019 20:18

W Domu Kultury dnia 25 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie karnawałowe zorganizowane przez zespół nauczycieli klas I-III.

Celem imprezy było uczczenie Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni Dziadkowie mieli okazję obejrzeć i aktywnie uczestniczyć w występach i zabawie swoich wnucząt. Zabawę uatrakcyjnił p. S. Narloch muzyką na żywo i Stowarzyszenie Hamak foto-budką i mydlanymi bańkami.

Dziękujemy za zaangażowanie grupie Rodziców z klasy I b.

Wychowawcy klas I-III


 
Wyzwanie czytelnicze na rok 2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 08:42

Rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy. To czas postanowień i wyzwań, które możemy przed sobą postawić. Liczę na Was uczniowie. Wyzwanie czytelnicze czeka. Na czym polega i jakie są zasady? Tego dowiecie się w bibliotece. Nagrodą za podjęcie wyzwania jest przede wszystkim Wasz własny rozwój, inwestujecie w siebie poprzez czytanie. Jednakże nagrody książkowe też oczywiście się znajdą.

Hanna Szpręga

 
Książki Waszych marzeń czekają w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 08:37


Biblioteka szkolna brała udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Podawaliście tytuły książek, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w bibliotece. Wychodząc naprzeciw Waszym gustom czytelniczym zamówione zostały setki książek. Zakupionych zostało 914 nowych książek. Wśród nich są tytuły zaproponowane przez Was. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie na długie zimowe wieczory:bajkę, powieść, komiks, poezję, książkę popularnonaukową, album, książki o sporcie sport czy książki z pomysłami prac plastycznych, typu origami. W każdy poniedziałek będę umieszczała na stronie szkoły opis nowych książek, żeby zapoznać Was z nowym księgozbiorem.

 Hanna Szpręga

 
27 Finał WOŚP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:34

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na leczenie najmłodszych. ,,Pomaganie jest dziecinnie proste” to hasło tegorocznej akcji. Od wczesnego rana Wolontariusze naszej szkoły zbierali pieniądze na terenie Wiela. Po południu w Domu Kultury we Wielu odbył się dalszy ciąg zbiórki pieniędzy uświetniony przez występy wokalno-taneczne, licytację i loterie fantową, a także zabawy dla najmłodszych pod okiem działaczy Stowarzyszenia Hamak. Podczas występów można było umilić sobie czas słodkimi wypiekami przygotowanymi przez  Wolontariuszy naszej wsi i szkoły, a także skorzystać z malowania twarzy i paznokci.

Szczególne podziękowania składam Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu:  Kasi Skwierawskiej, Agacie Knitter, Agnieszce Laska, Aurelii Libera, Weronice Zabrockiej i Jankowi Janke, którzy całą niedzielę poświęcili na rzecz 27 Finału WOŚP. Łącznie zebraliśmy  7477,84 zł. Dziękuję wszystkim zaangażowanym.

Opiekun Wolontariatu : Elżbieta Trzcińska

 
Święta PDF Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2018 17:45

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy 1-3 spotkały się 21 grudnia 2018 r. na wspólnym  jasełkowym spektaklu  pt. ,,Betlejemska dobranocka". Scenę z betlejemską szopką  zaimprowizowano w stołówce. Po spektaklu odbyły się przesłuchania szkolnego przeglądu kolęd. Dyrekcja szkoły złożyła  świąteczne życzenia uczniom i nauczycielom.

Celina Landowska, Helena Rutkowska

Starsi (IV – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum) dzisiejszy dzień spędzili między innymi na klasowych wigilijnych spotkaniach z wychowawcą. Uczniowie zebrali się w klasach, zadbali o piękne nakrycie stołu, potrawy, by następnie złożyć sobie świąteczne życzenia, wypić czerwony barszczyk, śpiewać kolędy i otrzymać od klasowego Mikołaja skromny prezent.

Po tak spędzonych spotkaniach wszyscy udali się do Domu Kultury, by uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez uczniów z KSM.

Na zakończenie odbył się jeszcze przegląd kolęd i piosenek bożonarodzeniowych przygotowany prze panie Natalię Wasiniewską-Zirra i Annę Bunik. Zadanie nie było proste, bo większość klas prezentowała się w repertuarze obcojęzycznym (angielskim i niemieckim, kaszubskim).

Zwycięzcami zostały klasy V b i III b gimnazjum.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 52


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.