forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080031k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 284 gości 

bipProjekty


Strona główna O szkole Baza szkoły
Baza szkoły PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2014 20:48

Sale, pracownie, gabinety ...

W budynku mieści się 17 sal lekcyjnych, 3 pracownie informatyczne, biblioteka, gabinety: dyrektora, zastępcy dyrektora, pedagoga, sekretariat z centrum zarządzania monitoringiem szkoły i pokój nauczycielski.

Podążając za rozwojem technologicznym w większości klas zainstalowano komputery z dostępem do internetu, tablice multimedialne, projektory.

Na parterze znajduje się szatnia dla gimnazjum i klas IV - VI szkoły podstawowej, toalety uczniowskie.

Korytarze szkolne są przestrzenne. Przy ścianach będą już niebawem zamontowane szafki, w których uczniowie będą mogli przechowywać swoje ubrania i książki.

Na korytarzu, przy głównym wejściu znajduje się szkolny sklepik prowadzony przez uczniów pod opieką pani Natalii Wasiniewskiej-Zirra.

W „starej” części szkoły znajduje się 6 gabinetów edukacji wczesnoszkolnej. Gabinety wyposażone są w różnorodne pomoce dydaktyczne. Sale te urządzone są specjalnie dla potrzeb nauczania zintegrowanego, posiadają kąciki do relaksacji i zabawy.

Szkoła posiada 3 pracownie komputerowe. Nauka informatyki odbywa się z podziałem na grupy. Zajęciami tymi objęci są uczniowie już od klasy pierwszej.

W roku szkolnym 2013/2014 powstała w naszej szkole pracownia językowa wyposażona w nowoczesny sprzęt audio i tablicę interaktywną.

Miejscem, do którego często zaglądają nasi uczniowie, jest szkolna biblioteka. Jest to spowodowane coraz bogatszym zbiorem książek, encyklopedii, lektur … i miłą atmosferą wprowadzaną przez panią bibliotekarkę. Dodatkowym atutem tego miejsca jest mała sala multimedialna z dostępem do internetu.

W historii szkoły były lata, w których lekcje wychowania fizycznego odbywały się tylko na boisku. Obecnie taka sytuacja nie ma miejsca. Szkoła posiada dużą salę gimnastyczną i małą salkę do gimnastyki korekcyjnej. Kiedy tylko pozwala na to pogoda zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na świeżym powietrzu. Uczniowie mają wtedy do dyspozycji kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”.

Przy szkole działa stołówka i nowocześnie wyposażona kuchnia.  Każdy uczeń może wypić rano kubek gorącej herbaty a w południe zjeść obiad.

W szkole funkcjonuje świetlica, która obejmuje swoją opieką wszystkich uczniów dojeżdżających. Uczniowie przebywający w świetlicy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, mogą korzystać z gier, przygotowywać się do zajęć szkolnych, mogą również pod opieką nauczycieli korzystać z boisk sportowych.

Dodatkowym atutem szkoły jest radiowęzeł. Podłączone są do niego głośniki usytuowane we wszystkich pomieszczeniach szkoły. Jest on wykorzystywany do prowadzenia audycji w radiowęźle.

Dobre warunki lokalizacyjne i lokalowe powodują, że możemy zapewnić nocleg wraz z całodziennym wyżywieniem grupom zorganizowanym (wycieczki, kolonie, obozy) liczące do 80 osób.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.