forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080014k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

bipProjekty


Strona główna Patroni Antoni Skwierawski
Pociągiem do Gdańska PDF Drukuj Email
czwartek, 07 października 2021 19:55

To już kolejna wycieczka do tego miasta uczniów naszej szkoły. 6.10.2021 w swoją podróż wyruszyła klasa IV a. Podróż odbywała się pociągiem z Czerska, gdzie uczniów dowieźli rodzice. Dla niektórych była to pierwsza podróż takim środkiem lokomocji.

W samym Gdańsku uczniowie zapoznali się z historią aż trzech bram: Wyżynnej, Złotej i Zielonej. Wspięli się na wieżę widokową na Kościele Mariackim, zapoznali się również z zabytkami samego kościoła. Wędrowali z przewodnikiem „śladami gdańskiej Temidy”, a później zwiedzili gdański Ratusz Starego Miasta, przywitali się z Neptunem na ulicy Długiej, popatrzyli na ruch statków na Motławie.

Czwartoklasistom nie sprawiło kłopotu samodzielne zamówienie obiadu w restauracji. Jednak niektórzy przeliczyli się z wydatkami w sklepie z żelkami. Ostatecznie wszyscy zadowoleni wrócili (także pociągiem) do Czerska, gdzie czekali już rodzice.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.