Strona główna Patroni Antoni Skwierawski
Pociągiem do Gdańska PDF Drukuj Email
czwartek, 07 października 2021 19:55

To już kolejna wycieczka do tego miasta uczniów naszej szkoły. 6.10.2021 w swoją podróż wyruszyła klasa IV a. Podróż odbywała się pociągiem z Czerska, gdzie uczniów dowieźli rodzice. Dla niektórych była to pierwsza podróż takim środkiem lokomocji.

W samym Gdańsku uczniowie zapoznali się z historią aż trzech bram: Wyżynnej, Złotej i Zielonej. Wspięli się na wieżę widokową na Kościele Mariackim, zapoznali się również z zabytkami samego kościoła. Wędrowali z przewodnikiem „śladami gdańskiej Temidy”, a później zwiedzili gdański Ratusz Starego Miasta, przywitali się z Neptunem na ulicy Długiej, popatrzyli na ruch statków na Motławie.

Czwartoklasistom nie sprawiło kłopotu samodzielne zamówienie obiadu w restauracji. Jednak niektórzy przeliczyli się z wydatkami w sklepie z żelkami. Ostatecznie wszyscy zadowoleni wrócili (także pociągiem) do Czerska, gdzie czekali już rodzice.